START MŁODYCH JUDOKÓW

START MŁODYCH JUDOKÓW

Znakomity występ młodych wejherowskich judoków na turnieju Grizzly Judo Cup...
ODWOŁANY MECZ

ODWOŁANY MECZ

Pogoda nadal uniemożliwia rozgrywanie meczów piłkarskich. W miniony weekend...
CENTRUM KRYZYSOWE

CENTRUM KRYZYSOWE

Powiat Wejherowski, jako drugi w województwie, uruchomił własne Centrum...
DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW

DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW

Jutro w Kosakowie odbędą się główne uroczystości Dnia Jedności Kaszubów....
"DROGÓWKA" W AKCJI

"DROGÓWKA" W AKCJI

Od dziś do poniedziałku na drogach powiatu wejherowskiego funkcjonariusze...
19
Poniedziałek
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Aleksandryny, Jżzefa, Nicety
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

MŁODZI, PRZEDSIĘBIORCZY

2017-11-22 06:59:23

W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie, w ramach Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się finały dwóch konkursów w których brała udział młodzież szkół z terenu naszego powiatu.

Licznie zgromadzona publiczność obserwowała zmagania swoich rówieśników w dwóch konkursach: Szkolnym Powiatowym Konkursie Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego organizowanego przez starostwo Powiatowe oraz konkursu filmowego "Dzień z życia firmy" organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy.

Konkurs Przedsiębiorczości składał się z dwóch etapów. W pierwszym czteroosobowe zespoły reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu wejherowskiego rozwiązywały test składający się z 15 pytań. W drugim etapie zespoły otrzymały po dwa zadania – studium przypadku – na które, po analizie, należało przygotować i zaprezentować odpowiedź. W tej części widownia wraz z jury mogła wysłuchać odpowiedzi każdego z zespołów.

Po zsumowaniu punktów z obu etapów rywalizacji okazało się, że zwycięzcą drugiej edycji Szkolnego Konkursu Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego została ekipa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie.

Równolegle odbywał się także konkurs filmowy "Dzień z życia firmy". Obecni w auli wraz z jury najpierw obejrzeli wszystkie filmy stworzone przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych zakwalifikowane do finału konkursu. Po projekcji i po krótkiej naradzie jury ogłoszono wyniki. Zwyciężył film przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Drugie miejsce przyznano uczniom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie, a trzecie zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie.

W trakcie konkursów dla wszystkich chętnych dostępne były stoiska przedstawicieli firm i instytucji okołobiznesowych takich jak: Urząd Pracy, ZUS, Urząd Skarbowy, Powiatowe Centrum Informacyjne o Funduszach Pożyczkowych, Powiatowy Cech Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, w których można było zasięgnąć informacji na temat różnorakich form wsparcia i pomocy dla osób chcących złożyć własną działalność gospodarczą.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu "Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły" organizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji...

2018-02-17 19:21:01

Razem zrobią więcej. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie oraz Muzeum Kaszubskie w Kartuzach zawarły porozumienie o współpracy. Efekty tej umowy odczują mieszkańcy obu...

2018-02-16 10:35:48

W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Muzeum Piaśnickie w Wejherowie przygotowuje cykl wykładów historycznych pod wspólnym tytułem "Akademia Niepodległości". Na wykład...

2018-02-09 15:47:30

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!