OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

MŁODZI, PRZEDSIĘBIORCZY

2017-11-22 06:59:23

W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie, w ramach Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się finały dwóch konkursów w których brała udział młodzież szkół z terenu naszego powiatu.

Licznie zgromadzona publiczność obserwowała zmagania swoich rówieśników w dwóch konkursach: Szkolnym Powiatowym Konkursie Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego organizowanego przez starostwo Powiatowe oraz konkursu filmowego "Dzień z życia firmy" organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy.

Konkurs Przedsiębiorczości składał się z dwóch etapów. W pierwszym czteroosobowe zespoły reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu wejherowskiego rozwiązywały test składający się z 15 pytań. W drugim etapie zespoły otrzymały po dwa zadania – studium przypadku – na które, po analizie, należało przygotować i zaprezentować odpowiedź. W tej części widownia wraz z jury mogła wysłuchać odpowiedzi każdego z zespołów.

Po zsumowaniu punktów z obu etapów rywalizacji okazało się, że zwycięzcą drugiej edycji Szkolnego Konkursu Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego została ekipa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie.

Równolegle odbywał się także konkurs filmowy "Dzień z życia firmy". Obecni w auli wraz z jury najpierw obejrzeli wszystkie filmy stworzone przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych zakwalifikowane do finału konkursu. Po projekcji i po krótkiej naradzie jury ogłoszono wyniki. Zwyciężył film przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Drugie miejsce przyznano uczniom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie, a trzecie zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie.

W trakcie konkursów dla wszystkich chętnych dostępne były stoiska przedstawicieli firm i instytucji okołobiznesowych takich jak: Urząd Pracy, ZUS, Urząd Skarbowy, Powiatowe Centrum Informacyjne o Funduszach Pożyczkowych, Powiatowy Cech Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, w których można było zasięgnąć informacji na temat różnorakich form wsparcia i pomocy dla osób chcących złożyć własną działalność gospodarczą.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Na tę chwilę niecierpliwie czekali nie tylko uczniowie ale i sportowcy zrzeszeni w licznych klubach sportowych na terenie miasta. Wraz z inauguracją roku szkolnego 2018/2019, do użytku została...

2018-09-06 13:18:43

Nie 1 a 3 września odbywały się w szkołach uroczyste inauguracje roku szkolnego 2018/2019. Ciepła i słoneczna pogoda kojarzyła się z wakacjami i tylko widok dzieci i młodzieży w galowych...

2018-09-04 10:30:19

Uczniowie szkół zawodowych, mający wysoką średnią z przedmiotów zawodowych mogą otrzymać Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Nabór wniosków już się rozpoczął i potrwa do 17 września...

2018-08-24 10:42:00

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!