WEJHER CUP

WEJHER CUP

Wejherowska Akademia Piłki Nożnej Błękitni przygotowała cykl piłkarskich...
GRYF LITERACKI 2017

GRYF LITERACKI 2017

W ciągu ostatniego roku na rynku wydawniczym ukazał się wiele książek...
FORCECON 2017 - FOTO

FORCECON 2017 - FOTO

Odegranie marszu imperialnego i wspólny przemarsz spod pomnika Jakuba...
ZMAGANIA JĘZYKOWE

ZMAGANIA JĘZYKOWE

Poznaliśmy mistrzów kaszubskiego czytania. W wejherowskim muzeum spotkali...
MŁODZI LEKKOATLECI

MŁODZI LEKKOATLECI

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie, odbyły się XVI...
18
Poniedziałek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Bogusława, Gracjana, Laury
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

MŁODZI, PRZEDSIĘBIORCZY

2017-11-22 06:59:23

W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie, w ramach Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się finały dwóch konkursów w których brała udział młodzież szkół z terenu naszego powiatu.

Licznie zgromadzona publiczność obserwowała zmagania swoich rówieśników w dwóch konkursach: Szkolnym Powiatowym Konkursie Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego organizowanego przez starostwo Powiatowe oraz konkursu filmowego "Dzień z życia firmy" organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy.

Konkurs Przedsiębiorczości składał się z dwóch etapów. W pierwszym czteroosobowe zespoły reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu wejherowskiego rozwiązywały test składający się z 15 pytań. W drugim etapie zespoły otrzymały po dwa zadania – studium przypadku – na które, po analizie, należało przygotować i zaprezentować odpowiedź. W tej części widownia wraz z jury mogła wysłuchać odpowiedzi każdego z zespołów.

Po zsumowaniu punktów z obu etapów rywalizacji okazało się, że zwycięzcą drugiej edycji Szkolnego Konkursu Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego została ekipa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie.

Równolegle odbywał się także konkurs filmowy "Dzień z życia firmy". Obecni w auli wraz z jury najpierw obejrzeli wszystkie filmy stworzone przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych zakwalifikowane do finału konkursu. Po projekcji i po krótkiej naradzie jury ogłoszono wyniki. Zwyciężył film przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Drugie miejsce przyznano uczniom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie, a trzecie zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie.

W trakcie konkursów dla wszystkich chętnych dostępne były stoiska przedstawicieli firm i instytucji okołobiznesowych takich jak: Urząd Pracy, ZUS, Urząd Skarbowy, Powiatowe Centrum Informacyjne o Funduszach Pożyczkowych, Powiatowy Cech Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, w których można było zasięgnąć informacji na temat różnorakich form wsparcia i pomocy dla osób chcących złożyć własną działalność gospodarczą.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Na mocy porozumienia zawartego z Warszawskim Instytutem Bankowości wejherowscy uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży – "BAKCYL". Szkoły...

2017-11-29 12:23:15

Nasza młodzież oraz nauczyciele wychowania fizycznego mieli rzadką okazję uczestniczyć w zajęciach jednego z najlepszych krajowych szkoleniowców. W Wejherowie i Bolszewie przebywał Dariusz...

2017-11-25 14:23:33

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wejherowskiego zapoznawała sięz ofertą edukacyjną i szkoleniową oraz ofertami pracodawców, podczas Targów Edukacji i Pracy. Wydarzenie...

2017-11-17 14:05:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!