KOD ZAPRASZA

KOD ZAPRASZA

Komitet Obrony Demokracji, w ramach cyklicznych spotkań z politykami,...
WODA POD KONTROLĄ

WODA POD KONTROLĄ

Wybierając miejsca wypoczynku nad woda na terenie powiatu wejherowskiego,...
WYSTAWA JUBILEUSZOWA

WYSTAWA JUBILEUSZOWA

Wejherowskiemu Muzeum stuknęła pięćdziesiątka. Z tej okazji przygotowana...
WARSZTATY PODRÓŻNICZE

WARSZTATY PODRÓŻNICZE

Uczestnicy warsztatów podróżniczych w Porcie Rumia Centrum Handlowym...
KTO ZGUBIŁ SKUTER?

KTO ZGUBIŁ SKUTER?

Zdarza się, że gubimy drobne monety czy inne drobiazgi które wypadają nam z...
19
Środa
Lipiec 2018
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Kamila, Karoliny, Roberta
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

MŁODZI, PRZEDSIĘBIORCZY

2017-11-22 06:59:23

W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie, w ramach Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się finały dwóch konkursów w których brała udział młodzież szkół z terenu naszego powiatu.

Licznie zgromadzona publiczność obserwowała zmagania swoich rówieśników w dwóch konkursach: Szkolnym Powiatowym Konkursie Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego organizowanego przez starostwo Powiatowe oraz konkursu filmowego "Dzień z życia firmy" organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy.

Konkurs Przedsiębiorczości składał się z dwóch etapów. W pierwszym czteroosobowe zespoły reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu wejherowskiego rozwiązywały test składający się z 15 pytań. W drugim etapie zespoły otrzymały po dwa zadania – studium przypadku – na które, po analizie, należało przygotować i zaprezentować odpowiedź. W tej części widownia wraz z jury mogła wysłuchać odpowiedzi każdego z zespołów.

Po zsumowaniu punktów z obu etapów rywalizacji okazało się, że zwycięzcą drugiej edycji Szkolnego Konkursu Przedsiębiorczości Powiatu Wejherowskiego została ekipa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie.

Równolegle odbywał się także konkurs filmowy "Dzień z życia firmy". Obecni w auli wraz z jury najpierw obejrzeli wszystkie filmy stworzone przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych zakwalifikowane do finału konkursu. Po projekcji i po krótkiej naradzie jury ogłoszono wyniki. Zwyciężył film przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Drugie miejsce przyznano uczniom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie, a trzecie zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie.

W trakcie konkursów dla wszystkich chętnych dostępne były stoiska przedstawicieli firm i instytucji okołobiznesowych takich jak: Urząd Pracy, ZUS, Urząd Skarbowy, Powiatowe Centrum Informacyjne o Funduszach Pożyczkowych, Powiatowy Cech Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, w których można było zasięgnąć informacji na temat różnorakich form wsparcia i pomocy dla osób chcących złożyć własną działalność gospodarczą.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Kolejny rocznik absolwentów Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie odebrał dyplomy ukończenia studiów. Uroczyste zakończenie roku akademickiego miało miejsce 12 lipca.

2018-07-16 11:49:43

Uczniowie pomorskich szkół, którzy odebrali świadectwa z czerwonym paskiem, mogą ubiegać się o specjalne stypendia. Przygotowane zostały trzy pule programów stypendialnych, w których łączna kwota...

2018-07-06 11:45:24

Muzeum Piaśnickie w Wejherowie kontynuuje cykl wykładów pod hasłem "Akademia Niepodległości", organizowanych wespół z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku z okazji 100-lecia...

2018-06-15 12:16:24

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!