TYTANKI PRZEGRYWAJĄ

TYTANKI PRZEGRYWAJĄ

Minimalną przegraną naszych pań zakończył się sobotni mecz 6. kolejki II...
TYTANI POLEGLI W KWIDZYNIE

TYTANI POLEGLI W KWIDZYNIE

Nierówna gra Tytanów zdecydowała o porażce na wyjeździe. W meczu I ligi...
ŚMIERTELNY WYPADEK

ŚMIERTELNY WYPADEK

Trwają czynności policyjne mające wyjaśnić przyczyny śmiertelnego zdarzenia...
KONCERT W INTERNECIE

KONCERT W INTERNECIE

Najbliższy koncert z cyklu: Spotkania z muzyką Kaszub, przygotowany przez...
TUNEL JEST GOTOWY

TUNEL JEST GOTOWY

Z rocznym opóźnieniem kończy się budowa węzła drogowego wraz z tunelem...
30
Poniedziałek
Listopad 2020
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

STOLEM PRZYZNANY

2017-11-23 12:13:09

Zdobywcą głównej nagrody w tegorocznym XIII Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym "O Statuetkę Stolema" został Tadeusz Charmuszko, satyryk z Suwałk. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace znalazły się w opublikowanym "Almanachu pokonkursowym".

Na tegoroczny konkurs satyryczny wpłynęło aż 136 prac nie tylko z Polski, ale i z USA. Po zapoznaniu się z nadesłanymi utworami, jury konkursu w składzie: Mirosław Odyniecki – przewodniczący oraz Wioletta Majer-Szreder i Tomasz Fopke – członkowie, 14 listopada zadecydowało o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:

  • I nagroda i statuetka "STOLEMA" - Tadeusz Charmuszko (Suwałki), za "Rowerowy zawrót głowy",
  • II nagroda - Zygmunt Królak (Witolubie), za  zestaw limeryków i fraszek,
  • III nagroda ex aequo - Michał Wichowski (Warszawa) za "Wizytę w przybytku niezdrowej rozkoszy"  oraz Radosław Szagdaj (Koszalin) za "Biuromotywę",
  • wyróżnienia: Emilia Jarecka (Łódź) za "Grzyby", Bartłomiej Sutuła (Białystok) za "Wspomnienia męża pani ornitolog", Andrzej Klawitter (Szubin) za zestaw utworów, Sebastian Markiewicz (Warszawa) za "Miting AU", Piotr Winczewski (Pabianice) za "Metoda na wnuczka".

Utwory nagrodzonych i wyróżnionych autorów zostały opublikowane w wydanym przez organizatora "Almanachu pokonkursowym". Ponadto jury zdecydowało dołączyćdo niego także inne wybrane inne utwory które zostały zgłoszone do konkursu. Ich autorami są: Bartłomiej Bill (Konin), Andrzej Lewko (Białystok), Grażyna Antas (Gdynia), Anna Karolewska (Szczecinek), Agnieszka Sawicz (Witkowo), Marek Dudziński (Radom), Antoni Rzepczyński (Karpacz), Alina Tuchołka (Józefów), Wacław Płonka (Alwernia), Małgorzata Wójcik (Kraków).

Almanach publikujemy w załączeniu.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkich miłośników humoru i satyry zapraszamy na Galę Satyry, która odbędzie się w piątek 1 grudnia o godzinie 18:00 w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie, podczas której uroczyste wręczenie nagród. Galę uświetni występ kaszubskiego kabaretu KUŃDA.

Impreza odbywa się w ramach obchodów Dni Kultury Gminy Gniewino. Wstęp wolny.

mirodyPrzeczytaj również
W ostatnim czasie na Pomorzu mamy największe dobowe przyrosty ilości osób zakażonych koronawirusem Sars-CoV-2 od początku epidemii. Co gorsz, zakażenia pojawiają się także w szpitalach i...

2020-08-18 09:56:05

Koronawirus zdiagnozowany w przychodni w Gniewinie. Placówka została zamknięta, poddana dezynfekcji, a personel pracuje zdalnie, udzielając teleporad.

2020-04-06 11:04:44

Gospodynie z Kaczkowa zwyciężyły w XXI Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, jaki zakończył się w minioną sobotę w Gniewinie. W nagrodę będą reprezentować nasz powiat w Turnieju Kół...

2020-01-20 13:59:15

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!