NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

Uchwalony zakaz handlu w wielkopowierzchniowych spożywczych marketach w...
KONKURS LITERACKI

KONKURS LITERACKI

Zbliża się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Gniewińskie...
ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

Wejherowscy rzemieślnicy uroczyście obchodzili swoje święto, przypadające w...
WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

Chcą budować pokoleniowy pomost między mieszkańcami oraz promować postawy...
SIATKARSKA LICEALIADA

SIATKARSKA LICEALIADA

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, odbyła się...
21
Środa
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PLAGA NISZCZYCIELI

2017-12-05 11:17:23

Niszczą znaki drogowe, uszkadzają słupy informacyjne, dewastują kosze na śmieci. Kierowcy niszczący drogową infrastrukturę czują się bezkarni. Dzięki monitoringowi i czujności mieszkańców Straż Miejska odnajduje wandali i obciąża ich kosztami napraw zniszczonego mienia.

Pojedyncze straty liczone są nawet w tysiącach złotych, a ich sprawcy czują się bezkarni. Przez nieuwagę, brawurę albo na skutek niedostosowania prędkości jazdy do panujących warunków drogowych dochodzi do najechania na elementy infrastruktury drogowej takiej jak: znaki i tablice informacyjne, kosze na śmieci, słupki chodnikowe czy studzienki kanalizacyjne. Osobną kategorią są osoby prowadzące pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości.

W ostatnich dniach do takich zdarzeń dochodziło między innymi na ulicy Necla, Orzeszkowe, Krasińskiego, Nadrzecznej i kilkukrotnie na placu Wejhera. Za każdym razem kierowcy oddalali się z miejsca zdarzenia chcąc uniknąć odpowiedzialności.

To im się jednak nie uda, ponieważ w wielu rejonach miasta działa uliczny monitoring który pozwala ustalić sprawców zniszczenia. W identyfikacji kierowców – wandali pomagają także mieszkańcy, którzy są świadkami takich incydentów.

Straż Miejska apeluje, aby kierowcy którzy zniszczyli elementy małej architektury nie uciekali, tylko zgłosili się aby polubownie pokryć wyrządzone szkody ze środków własnych lub polisy OC. W przeciwnym razie po ich odszukaniu przez funkcjonariuszy mogą zostać potraktowani jak osoby popełniające wykroczenie drogowe i uciekające z miejsca zdarzenia, które w zależności od rodzaju zdarzenia zagrożone jest karą grzywny lub nawet ograniczenia wolności.

qrator

foto: SM WejherowoPrzeczytaj również
Niedopełniają obowiązków administracyjnych i podrzucają swoje śmieci innym. W Wejherowie Straż Miejska zapowiedziała skontrolowanie zarejestrowanych na terenie miasta firm w zakresie posiadania...

2018-03-09 10:16:05

Wybijali szyby wiaty przystankowej. Co nimi powodowało, nie wiadomo. Straż Miejska zidentyfikowała jednego ze sprawców dewastacji.

2018-02-20 08:15:56

Fantazja kierowców jeżdżących po alkoholu nie zna granic. Bezmyślność połączona z pewnością, że im nic się nie stanie bywa zgubna. Najgorsi są recydywiści.

2018-02-15 08:30:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!