OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PLAGA NISZCZYCIELI

2017-12-05 11:17:23

Niszczą znaki drogowe, uszkadzają słupy informacyjne, dewastują kosze na śmieci. Kierowcy niszczący drogową infrastrukturę czują się bezkarni. Dzięki monitoringowi i czujności mieszkańców Straż Miejska odnajduje wandali i obciąża ich kosztami napraw zniszczonego mienia.

Pojedyncze straty liczone są nawet w tysiącach złotych, a ich sprawcy czują się bezkarni. Przez nieuwagę, brawurę albo na skutek niedostosowania prędkości jazdy do panujących warunków drogowych dochodzi do najechania na elementy infrastruktury drogowej takiej jak: znaki i tablice informacyjne, kosze na śmieci, słupki chodnikowe czy studzienki kanalizacyjne. Osobną kategorią są osoby prowadzące pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości.

W ostatnich dniach do takich zdarzeń dochodziło między innymi na ulicy Necla, Orzeszkowe, Krasińskiego, Nadrzecznej i kilkukrotnie na placu Wejhera. Za każdym razem kierowcy oddalali się z miejsca zdarzenia chcąc uniknąć odpowiedzialności.

To im się jednak nie uda, ponieważ w wielu rejonach miasta działa uliczny monitoring który pozwala ustalić sprawców zniszczenia. W identyfikacji kierowców – wandali pomagają także mieszkańcy, którzy są świadkami takich incydentów.

Straż Miejska apeluje, aby kierowcy którzy zniszczyli elementy małej architektury nie uciekali, tylko zgłosili się aby polubownie pokryć wyrządzone szkody ze środków własnych lub polisy OC. W przeciwnym razie po ich odszukaniu przez funkcjonariuszy mogą zostać potraktowani jak osoby popełniające wykroczenie drogowe i uciekające z miejsca zdarzenia, które w zależności od rodzaju zdarzenia zagrożone jest karą grzywny lub nawet ograniczenia wolności.

qrator

foto: SM Wejherowo



Przeczytaj również
Naklejanie ulotek, informacji i reklam na fasadach budynków, znakach drogowych, skrzynkach elektryczny, rynnach oraz wszelkiej przydrożnej i przychodnikowej infrastrukturze na terenie miasta jest...

2018-10-10 09:56:40

W sytuacji wypadku, każdy z nas zobowiązany jest udzielić pomocy poszkodowanym i zawiadomić służby ratunkowe. Ważne aby działać szybko, ponieważ prędko udzielona pomoc ma decydujące znaczenie dla...

2018-09-12 22:36:45

Najbardziej uciążliwe są najdrobniejsze przestępstwa i występki. To one powodują, że nie czujemy się bezpiecznie. Dlatego tak ważne jest aby odpowiednie służby szybko reagowały. W ten sposób...

2018-09-07 14:09:01

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!