OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

LEGALNA CHOINKA

2017-12-06 11:58:32

Kupuj choinkę z pewnego źródła od z udokumentowanym, legalnym pochodzeniem. W ten sposób nie dasz zarobić złodziejom kradnącym drzewka z plantacji, czy lasów komunalnych.

Co roku w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia dochodzi do bezprawnego wycinania  drzewek choinkowych z lasu. Często okradane są lasy państwowe i plantacje, a drzewka trafiają później na uliczne place i targowiska gdzie najłatwiej je sprzedać. Aby nieświadomie nie wspierać przestępczego procederu, kupujmy drzewka tylko z pewnych źródeł – od osób które mogą udokumentować pochodzenie choinek.

Kupując choinkę bezpośrednio z nadleśnictwa, otrzymamy stosowny dokument – asygnatę, potwierdzający jej pochodzenie. Handlarz oferujący choinki, w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, powinien posiadać dokumenty świadczące o pochodzeniu drzewek. Podobnie kupując drzewko od rolników lub właścicieli plantacji, możemy poprosić o okazanie certyfikatu pochodzenia choinek.

Wejherowska Straż Miejska będzie odwiedzać miejsca w których dokonywana jest sprzedaż, a funkcjonariusze będą sprawdzać legalność oferowanego tam towaru. Ponadto, każdy kto zamierza sprzedawać drzewka na terenie miasta powinien uprzednio uzyskać stosowne pozwolenie. Za brak dokumentów pochodzenia choinek oraz pozwoleń na handel posypią się mandaty.

Oprócz monitorowania targowisk i placów, strażnicy miejscy kontrolować będą także tereny leśne w celu ochrony choinek przed nielegalną wycinką i kradzieżą.

qratorPrzeczytaj również
Od kilku dni trwa remont fragmentu drogi wojewódzkiej nr 218 przebiegającej przez Wejherowo, co powoduje pewne problemy w ruchu samochodowym. Prace odbywają się na ul. 3 Maja na odcinku od...

2018-10-11 10:32:07

Na tę informację mieszkańcy Śmiechowa czekali od wielu lat. Wszystko wskazuje na to, że budowa nowe hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 wreszcie się rozpocznie. Wczoraj podpisano umowę w...

2018-10-11 10:51:33

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w profesjonalny sposób zająć się utylizacja odpadów i sprzedażą surowców wtórnych. W przeciwnym razie mamy do czynienia z...

2018-10-15 12:36:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!