NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

Uchwalony zakaz handlu w wielkopowierzchniowych spożywczych marketach w...
KONKURS LITERACKI

KONKURS LITERACKI

Zbliża się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Gniewińskie...
ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

Wejherowscy rzemieślnicy uroczyście obchodzili swoje święto, przypadające w...
WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

Chcą budować pokoleniowy pomost między mieszkańcami oraz promować postawy...
SIATKARSKA LICEALIADA

SIATKARSKA LICEALIADA

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, odbyła się...
21
Środa
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

XV KONKURS ŚWIATECZNY

2017-12-06 12:31:09

Po raz piętnasty Prezydent Wejherowa ogłosi konkurs na najładniejsze dekoracje świąteczne na terenie miasta. Oceniane będą instalacje okien, balkonów oraz ogrodów. Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne.

Świąteczne dekoracje i iluminacje upiększają miasto. Okres bożonarodzeniowy szczególnie sprzyja przyozdabianiu okien, balkonów i ogrodów. Od piętnastu lat Wejherowo zachęca swoich mieszkańców do tej aktywności poprzez organizowanie konkursu na najatrakcyjniejsze dekoracje świąteczne, które podkreślać będą atmosferę i urok świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Celem konkursu jest także nagrodzenie osób, które poprzez instalacje ozdób i oświetlenia swoich mieszkań i posesji przyczyniają się do upiększania miasta.

W konkursie uczestniczą dekoracje świąteczne, okien, balkonów, domów i ogrodów znajdujących się na terenie miasta Wejherowa, których właściciele złożą w terminie do 29 grudnia 2017 roku stosowne pisemne zgłoszenie. Istnieje możliwość zgłaszania osób trzecich (sąsiadów, znajomych itp.), po uprzednim uzyskaniu ich zgody. Każdorazowo zgłoszenie wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych powinno zostać złożone na druku organizatora konkursu, które dostępne są w Urzędzie Miejskim. Dokumenty należy składać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wejherowie przy ul. 12 Marca 195.

Ocena zgłoszonych dekoracji odbywać się będzie w dwóch kategoriach:

  • dekoracje świąteczne okien i balkonów w domach jedno- i wielorodzinnych,
  • dekoracje świąteczne ogrodów przy domach jedno- i wielorodzinnych.

Zgłoszone dekoracje będą oceniane przez specjalnie powołaną komisję konkursową, która przyjrzy się między innymi: pomysłowości i samodzielności dekoracji, jej widoczności z zewnątrz, niepowtarzalności zgłoszonej dekoracji na danym obiekcie oraz ogólnej estetyce. Laureatów i wyróżnionych poznamy styczniu 2018 r.

qratorPrzeczytaj również
Chcą budować pokoleniowy pomost między mieszkańcami oraz promować postawy patriotyczne W minioną sobotę Stowarzyszenie Wejherowska Wspólnota Pokoleń zainaugurowało swoją działalność.

2018-03-21 12:00:57

Wejherowscy rzemieślnicy uroczyście obchodzili swoje święto, przypadające w dniu ich patrona – św. Józefa. Tego dnia ulicami Wejherowa z siedziby Powiatowego Cechu Rzemiosł Małych i Średnich...

2018-03-21 12:10:48

Pomysł na trwałe usuniecie z przestrzeni publicznej szpecących graffiti, wulgarnych napisów i bazgrołów. Trafostacje zlokalizowane na terenie miasta zostaną odmalowane i przyozdobione kaszubskimi...

2018-03-16 10:51:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!