NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

Uchwalony zakaz handlu w wielkopowierzchniowych spożywczych marketach w...
KONKURS LITERACKI

KONKURS LITERACKI

Zbliża się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Gniewińskie...
ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

Wejherowscy rzemieślnicy uroczyście obchodzili swoje święto, przypadające w...
WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

Chcą budować pokoleniowy pomost między mieszkańcami oraz promować postawy...
SIATKARSKA LICEALIADA

SIATKARSKA LICEALIADA

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, odbyła się...
21
Środa
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SZCZYGIEŁ NA PREZYDENTA

2017-12-07 12:19:20

Stowarzyszenie DLA WEJHEROWIAN podczas konferencji prasowej w wejherowskim muzeum zaprezentowało swojego kandydata na funkcję prezydenta miasta, włączając się w ten sposób w wyścig którego finałem będą przyszłoroczne wybory samorządowe.

Stowarzyszenie rozpoczęło działalność w styczniu tego roku w wyniku połączenia nieformalnych grup działających na terenie Wejherowa: "Ruchu Społecznego Dla Wejherowa" oraz "Ruchu Społecznego Wejherowianie". Wśród członków założycieli był także Grzegorz Skowroński, radny miejski.

W ciągu niespełna roku działalności do stowarzyszenia przystąpiło trzech kolejnych radnych co zaowocowało powstaniem w Radzie Miasta klubu "Dla Wejherowian" w skład którego oprócz Grzegorza Skowrońskiego, który w ostatnich wyborach startował z listy Prawa i Sprawiedliwości, dołączyli: Mateusz Schmidt i Arkadiusz Szczygieł (obaj uzyskali mandaty startując listy Platformy Obywatelskiej) oraz Teresa Skowrońska (uzyskała mandat z listy stowarzyszenia Wolę Wejherowo).

We wtorek 5 grudnia br. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Stowarzyszenie Dla Wejherowian oficjalnie przedstawiło swojego kandydata na prezydenta Wejherowa w przyszłorocznych wyborach. Jest nim Arkadiusz Szczygieł, od trzech kadencji zasiadający w Radzie Miasta Wejherowa.

Kandydat krótko przedstawił powody które skłoniły go do podjęcia takiej decyzji oraz zakreślił wizję swojej przyszłej prezydentury. W swoim wystąpieniu podkreślał, że głównymi zasadami jakimi zamierza się kierować w pracy na rzecz mieszkańców są: dbanie o zrównoważony rozwój całego miasta, gospodarność, zaspakajanie realnych potrzeb, troska i pokora wobec mieszkańców oraz realny dialog z wejherowianami.

Konferencję Stowarzyszenia Dla Wejherowian należy potraktować jako oficjalne zgłoszenie aspiracji tej organizacji i osób ją popierających do odegrania istotnej roli w najbliższych wyborach samorządowych w Wejherowie. Ich celem jest gruntowne "przewietrzenie" Rady Miasta, która od kilkunastu lat posiada stabilną większość reprezentowana przez Wolę Wejherowo i stabilną opozycję którą jest Platforma Obywatelska.

Tylko czy ogłoszone publicznie deklaracje nie są przedwczesne? Obecnie w parlamencie trwają gorące dyskusje na temat ordynacji wyborczej, która miałaby obowiązywać w przyszłorocznych wyborach. Jednym z rozważanych pomysłów jest ograniczenie możliwości rejestracji list przez organizacje nie posiadające statusu partii politycznej. Jeżeli zmiany takie zostaną uchwalone i wejdą w życie, wywrócą do góry nogami wszelkie plany startu niezależnych organizacji i stowarzyszeń. Może to uniemożliwić start kandydatów Stowarzyszenia Dla Wejherowian pod własnym szyldem i z własnej listy.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Do Świąt Wielkanocnych pozostał już tylko ponad tydzień, dlatego warto rozpocząć przygotowania. Wszystkich, którzy poszukują tradycyjnych, regionalnych produktów Port Rumia Centrum Handlowe...

2018-03-20 07:51:09

Klub Taneczny "Świat Tańca" z Wejherowa uczestniczył w VII Ogólnopolskim Turniej Tańca Nowoczesnego. Nasi młodzi tancerze kolejny raz pokazali nieprzeciętne umiejętności i zdobywając nagrody oraz...

2018-03-17 18:16:20

Wejherowscy rzemieślnicy uroczyście obchodzili swoje święto, przypadające w dniu ich patrona – św. Józefa. Tego dnia ulicami Wejherowa z siedziby Powiatowego Cechu Rzemiosł Małych i Średnich...

2018-03-21 12:10:48

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!