KOD ZAPRASZA

KOD ZAPRASZA

Komitet Obrony Demokracji, w ramach cyklicznych spotkań z politykami,...
WODA POD KONTROLĄ

WODA POD KONTROLĄ

Wybierając miejsca wypoczynku nad woda na terenie powiatu wejherowskiego,...
WYSTAWA JUBILEUSZOWA

WYSTAWA JUBILEUSZOWA

Wejherowskiemu Muzeum stuknęła pięćdziesiątka. Z tej okazji przygotowana...
WARSZTATY PODRÓŻNICZE

WARSZTATY PODRÓŻNICZE

Uczestnicy warsztatów podróżniczych w Porcie Rumia Centrum Handlowym...
KTO ZGUBIŁ SKUTER?

KTO ZGUBIŁ SKUTER?

Zdarza się, że gubimy drobne monety czy inne drobiazgi które wypadają nam z...
19
Czwartek
Lipiec 2018
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SZCZYGIEŁ NA PREZYDENTA

2017-12-07 12:19:20

Stowarzyszenie DLA WEJHEROWIAN podczas konferencji prasowej w wejherowskim muzeum zaprezentowało swojego kandydata na funkcję prezydenta miasta, włączając się w ten sposób w wyścig którego finałem będą przyszłoroczne wybory samorządowe.

Stowarzyszenie rozpoczęło działalność w styczniu tego roku w wyniku połączenia nieformalnych grup działających na terenie Wejherowa: "Ruchu Społecznego Dla Wejherowa" oraz "Ruchu Społecznego Wejherowianie". Wśród członków założycieli był także Grzegorz Skowroński, radny miejski.

W ciągu niespełna roku działalności do stowarzyszenia przystąpiło trzech kolejnych radnych co zaowocowało powstaniem w Radzie Miasta klubu "Dla Wejherowian" w skład którego oprócz Grzegorza Skowrońskiego, który w ostatnich wyborach startował z listy Prawa i Sprawiedliwości, dołączyli: Mateusz Schmidt i Arkadiusz Szczygieł (obaj uzyskali mandaty startując listy Platformy Obywatelskiej) oraz Teresa Skowrońska (uzyskała mandat z listy stowarzyszenia Wolę Wejherowo).

We wtorek 5 grudnia br. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Stowarzyszenie Dla Wejherowian oficjalnie przedstawiło swojego kandydata na prezydenta Wejherowa w przyszłorocznych wyborach. Jest nim Arkadiusz Szczygieł, od trzech kadencji zasiadający w Radzie Miasta Wejherowa.

Kandydat krótko przedstawił powody które skłoniły go do podjęcia takiej decyzji oraz zakreślił wizję swojej przyszłej prezydentury. W swoim wystąpieniu podkreślał, że głównymi zasadami jakimi zamierza się kierować w pracy na rzecz mieszkańców są: dbanie o zrównoważony rozwój całego miasta, gospodarność, zaspakajanie realnych potrzeb, troska i pokora wobec mieszkańców oraz realny dialog z wejherowianami.

Konferencję Stowarzyszenia Dla Wejherowian należy potraktować jako oficjalne zgłoszenie aspiracji tej organizacji i osób ją popierających do odegrania istotnej roli w najbliższych wyborach samorządowych w Wejherowie. Ich celem jest gruntowne "przewietrzenie" Rady Miasta, która od kilkunastu lat posiada stabilną większość reprezentowana przez Wolę Wejherowo i stabilną opozycję którą jest Platforma Obywatelska.

Tylko czy ogłoszone publicznie deklaracje nie są przedwczesne? Obecnie w parlamencie trwają gorące dyskusje na temat ordynacji wyborczej, która miałaby obowiązywać w przyszłorocznych wyborach. Jednym z rozważanych pomysłów jest ograniczenie możliwości rejestracji list przez organizacje nie posiadające statusu partii politycznej. Jeżeli zmiany takie zostaną uchwalone i wejdą w życie, wywrócą do góry nogami wszelkie plany startu niezależnych organizacji i stowarzyszeń. Może to uniemożliwić start kandydatów Stowarzyszenia Dla Wejherowian pod własnym szyldem i z własnej listy.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Długo oczekiwany deszcz kolejny raz obnażył tragiczny stan infrastruktury deszczowej w Wejherowie. Były zalane ulice i nieprzejezdny tunel. Kierowcy utknęli w korkach. Ta sytuacja powtarza się...

2018-07-13 11:51:01

Wejherowskiemu Muzeum stuknęła pięćdziesiątka. Z tej okazji przygotowana została specjalna okolicznościowa wystawa, która dokumentuje powstanie i działalność tej instytucji na przestrzeni...

2018-07-18 10:46:26

Komitet Obrony Demokracji, w ramach cyklicznych spotkań z politykami, działaczami społecznymi, ludźmi kultury zaprasza mieszkańców na spotkanie z prof. Andrzejem Rzeplińskim, które odbędzie się w...

2018-07-18 11:36:59

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!