OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SZCZYGIEŁ NA PREZYDENTA

2017-12-07 12:19:20

Stowarzyszenie DLA WEJHEROWIAN podczas konferencji prasowej w wejherowskim muzeum zaprezentowało swojego kandydata na funkcję prezydenta miasta, włączając się w ten sposób w wyścig którego finałem będą przyszłoroczne wybory samorządowe.

Stowarzyszenie rozpoczęło działalność w styczniu tego roku w wyniku połączenia nieformalnych grup działających na terenie Wejherowa: "Ruchu Społecznego Dla Wejherowa" oraz "Ruchu Społecznego Wejherowianie". Wśród członków założycieli był także Grzegorz Skowroński, radny miejski.

W ciągu niespełna roku działalności do stowarzyszenia przystąpiło trzech kolejnych radnych co zaowocowało powstaniem w Radzie Miasta klubu "Dla Wejherowian" w skład którego oprócz Grzegorza Skowrońskiego, który w ostatnich wyborach startował z listy Prawa i Sprawiedliwości, dołączyli: Mateusz Schmidt i Arkadiusz Szczygieł (obaj uzyskali mandaty startując listy Platformy Obywatelskiej) oraz Teresa Skowrońska (uzyskała mandat z listy stowarzyszenia Wolę Wejherowo).

We wtorek 5 grudnia br. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Stowarzyszenie Dla Wejherowian oficjalnie przedstawiło swojego kandydata na prezydenta Wejherowa w przyszłorocznych wyborach. Jest nim Arkadiusz Szczygieł, od trzech kadencji zasiadający w Radzie Miasta Wejherowa.

Kandydat krótko przedstawił powody które skłoniły go do podjęcia takiej decyzji oraz zakreślił wizję swojej przyszłej prezydentury. W swoim wystąpieniu podkreślał, że głównymi zasadami jakimi zamierza się kierować w pracy na rzecz mieszkańców są: dbanie o zrównoważony rozwój całego miasta, gospodarność, zaspakajanie realnych potrzeb, troska i pokora wobec mieszkańców oraz realny dialog z wejherowianami.

Konferencję Stowarzyszenia Dla Wejherowian należy potraktować jako oficjalne zgłoszenie aspiracji tej organizacji i osób ją popierających do odegrania istotnej roli w najbliższych wyborach samorządowych w Wejherowie. Ich celem jest gruntowne "przewietrzenie" Rady Miasta, która od kilkunastu lat posiada stabilną większość reprezentowana przez Wolę Wejherowo i stabilną opozycję którą jest Platforma Obywatelska.

Tylko czy ogłoszone publicznie deklaracje nie są przedwczesne? Obecnie w parlamencie trwają gorące dyskusje na temat ordynacji wyborczej, która miałaby obowiązywać w przyszłorocznych wyborach. Jednym z rozważanych pomysłów jest ograniczenie możliwości rejestracji list przez organizacje nie posiadające statusu partii politycznej. Jeżeli zmiany takie zostaną uchwalone i wejdą w życie, wywrócą do góry nogami wszelkie plany startu niezależnych organizacji i stowarzyszeń. Może to uniemożliwić start kandydatów Stowarzyszenia Dla Wejherowian pod własnym szyldem i z własnej listy.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Od kilku dni trwa remont fragmentu drogi wojewódzkiej nr 218 przebiegającej przez Wejherowo, co powoduje pewne problemy w ruchu samochodowym. Prace odbywają się na ul. 3 Maja na odcinku od...

2018-10-11 10:32:07

Muzeum Piaśnickie zaprasza do udziału w akcji porządkowania zapomnianych grobów i miejsc na cmentarzach, w ramach której porządkowane będą groby na cmentarzu w Wejherowie, przy ul. 3 Maja....

2018-10-10 09:19:42

Na tę informację mieszkańcy Śmiechowa czekali od wielu lat. Wszystko wskazuje na to, że budowa nowe hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 wreszcie się rozpocznie. Wczoraj podpisano umowę w...

2018-10-11 10:51:33

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!