WEJHER CUP

WEJHER CUP

Wejherowska Akademia Piłki Nożnej Błękitni przygotowała cykl piłkarskich...
GRYF LITERACKI 2017

GRYF LITERACKI 2017

W ciągu ostatniego roku na rynku wydawniczym ukazał się wiele książek...
FORCECON 2017 - FOTO

FORCECON 2017 - FOTO

Odegranie marszu imperialnego i wspólny przemarsz spod pomnika Jakuba...
ZMAGANIA JĘZYKOWE

ZMAGANIA JĘZYKOWE

Poznaliśmy mistrzów kaszubskiego czytania. W wejherowskim muzeum spotkali...
MŁODZI LEKKOATLECI

MŁODZI LEKKOATLECI

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie, odbyły się XVI...
18
Poniedziałek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Bogusława, Gracjana, Laury
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SZCZYGIEŁ NA PREZYDENTA

2017-12-07 12:19:20

Stowarzyszenie DLA WEJHEROWIAN podczas konferencji prasowej w wejherowskim muzeum zaprezentowało swojego kandydata na funkcję prezydenta miasta, włączając się w ten sposób w wyścig którego finałem będą przyszłoroczne wybory samorządowe.

Stowarzyszenie rozpoczęło działalność w styczniu tego roku w wyniku połączenia nieformalnych grup działających na terenie Wejherowa: "Ruchu Społecznego Dla Wejherowa" oraz "Ruchu Społecznego Wejherowianie". Wśród członków założycieli był także Grzegorz Skowroński, radny miejski.

W ciągu niespełna roku działalności do stowarzyszenia przystąpiło trzech kolejnych radnych co zaowocowało powstaniem w Radzie Miasta klubu "Dla Wejherowian" w skład którego oprócz Grzegorza Skowrońskiego, który w ostatnich wyborach startował z listy Prawa i Sprawiedliwości, dołączyli: Mateusz Schmidt i Arkadiusz Szczygieł (obaj uzyskali mandaty startując listy Platformy Obywatelskiej) oraz Teresa Skowrońska (uzyskała mandat z listy stowarzyszenia Wolę Wejherowo).

We wtorek 5 grudnia br. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Stowarzyszenie Dla Wejherowian oficjalnie przedstawiło swojego kandydata na prezydenta Wejherowa w przyszłorocznych wyborach. Jest nim Arkadiusz Szczygieł, od trzech kadencji zasiadający w Radzie Miasta Wejherowa.

Kandydat krótko przedstawił powody które skłoniły go do podjęcia takiej decyzji oraz zakreślił wizję swojej przyszłej prezydentury. W swoim wystąpieniu podkreślał, że głównymi zasadami jakimi zamierza się kierować w pracy na rzecz mieszkańców są: dbanie o zrównoważony rozwój całego miasta, gospodarność, zaspakajanie realnych potrzeb, troska i pokora wobec mieszkańców oraz realny dialog z wejherowianami.

Konferencję Stowarzyszenia Dla Wejherowian należy potraktować jako oficjalne zgłoszenie aspiracji tej organizacji i osób ją popierających do odegrania istotnej roli w najbliższych wyborach samorządowych w Wejherowie. Ich celem jest gruntowne "przewietrzenie" Rady Miasta, która od kilkunastu lat posiada stabilną większość reprezentowana przez Wolę Wejherowo i stabilną opozycję którą jest Platforma Obywatelska.

Tylko czy ogłoszone publicznie deklaracje nie są przedwczesne? Obecnie w parlamencie trwają gorące dyskusje na temat ordynacji wyborczej, która miałaby obowiązywać w przyszłorocznych wyborach. Jednym z rozważanych pomysłów jest ograniczenie możliwości rejestracji list przez organizacje nie posiadające statusu partii politycznej. Jeżeli zmiany takie zostaną uchwalone i wejdą w życie, wywrócą do góry nogami wszelkie plany startu niezależnych organizacji i stowarzyszeń. Może to uniemożliwić start kandydatów Stowarzyszenia Dla Wejherowian pod własnym szyldem i z własnej listy.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl



Przeczytaj również
Wspaniały prezent pod choinkę otrzymały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz okoliczni mieszkańcy. Zakończyła się budowa boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią tartanową, które będzie dostępne...

2017-12-15 11:24:20

Straż Miejska prowadzi kontrole domowych pieców. Funkcjonariusze sprawdzają czym palą mieszkańcy i czy nie wykorzystują do ogrzewania śmieci, odpadów lub paliw zanieczyszczonych. Wszystko to w...

2017-12-13 12:24:18

Historia, która nigdy się nie kończy. Pomysłowość kierowców w znajdowaniu miejsc parkingowych nie zna granic. Niestety, często cierpią przez to inni użytkownicy ulic oraz piesi. Na upartych sypią...

2017-12-15 11:46:27

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!