31
Dominiki, Mateusza, Wincentego

WIOSNA NASZA?

2018-01-02 11:23:58

Trwa świąteczno-noworoczna przerwa w rozgrywkach piłkarskich. Zawodnicy drugoligowego Gryfu Wejherowo wkrótce powrócą do treningów, aby szlifować formę na rundę wiosenną. Pierwsze mecze będą rozstrzygające i pokarzą, czy żółto-czarni mają potencjał aby powalczyć o pozostanie w II lidze.

Gryf Wejherowo z dorobkiem 13 punktów zamyka ligową tabelę. W 19 spotkaniach odniósł tylko 2 zwycięstwa i 7 remisów. Wszyscy na Wzgórzu Wolności zdają sobie sprawę, że pierwsze mecze po zimowej przerwie będą decydujące. Albo Gryf zacznie wreszcie wygrywać u siebie i urywać punkty na wyjeździe i przesunie się w górę tabeli, albo nadal będzie gubił punkty i na stałe zagości na dole tabeli. Pierwsze mecze pokażą, na ile ten optymistyczny scenariusz sprawdzi się w praktyce. Sytuacja jest zła ale nie beznadziejna. Do bezpiecznej strefy gwarantującej utrzymanie się w II lidze naszym piłkarzom brakuje 5 pkt. To nie jest strata, której nie można odrobić.

Gryfici wracają do treningów 11 stycznia, kiedy to zostaną przeprowadzone zajęcia na hali sportowej ZSP nr 2 w Wejherowie (popularny "Elektryk"). Do końca stycznia będą także pracować na siłowni i w terenie: w parku Miejskim w Wejherowie oraz na boiskach na Wzgórzu Wolności oraz w Rumi. Planowane jest także rozegranie kilku spotkań kontrolnych:

• 18 styczeń z Wisłą Płock (Ekstraklasa) we Władysławowie-Cetniewie,
  • 27 stycznia (sobota) z Odrą Opole (I liga) we Władysławowie-Cetniewie,
  • 31 stycznia (środa) z Chrobrym Głogów (I liga) we Władysławowie-Cetniewie,
  • 2 lutego (piątek) z Pogonią Siedlce (I liga) w Gniewinie,
  • 14 lutego (środa) z GKS-em Przodkowo (III liga) w Gdańsku,
  • 17 lutego (sobota) z Radunią Stężyca (IV liga) w Stężycy,
  • 24 lutego (sobota) z Olimpią Grudziądz (I liga) we Władysławowie-Cetniewie.

Terminarz ten oraz zestaw sparingpartnerów może się jeszcze zmienić.

Pierwszy mecz ligowy Gryf rozegra w sobotę 3 marca 2018 r. ze Zniczem Pruszków. Spotkanie odbędzie się w Wejherowie.

W ostatnim, zaległym meczu tej jesieni, Gryf Wejherowo zremisował na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Na trudnym terenie nasi piłkarze wywalczyli bardzo potrzebny, jeden punkt. Wlewa to nieco...

2020-11-23 10:36:22

Zaległym, wyjazdowym meczem z Kotwicą Kołobrzeg pożegnamy piłkarską jesień w 2020 roku. W najbliższą sobotę Gryf Wejherowo rozegra zaległe spotkanie 11. kolejki III ligi piłki nożnej.

2020-11-19 10:31:30

Sukcesem zakończył się sobotni, wyjazdowy mecz III ligi piłki nożnej Gryfu Wejherowo. Żółto-czarni pokonali na wyjeździe Sokół Kleczew 2:1. Dzięki zwycięstwu Gryf znacznie przybliżył się do...