NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

Uchwalony zakaz handlu w wielkopowierzchniowych spożywczych marketach w...
KONKURS LITERACKI

KONKURS LITERACKI

Zbliża się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Gniewińskie...
ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

Wejherowscy rzemieślnicy uroczyście obchodzili swoje święto, przypadające w...
WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

Chcą budować pokoleniowy pomost między mieszkańcami oraz promować postawy...
SIATKARSKA LICEALIADA

SIATKARSKA LICEALIADA

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, odbyła się...
21
Środa
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

WSPÓŁPRACA MUZEALNIKÓW

2018-02-16 10:35:48

Razem zrobią więcej. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie oraz Muzeum Kaszubskie w Kartuzach zawarły porozumienie o współpracy. Efekty tej umowy odczują mieszkańcy obu powiatów.

Oba muzea łączą siły z dwóch powodów. Po pierwsze, razem łatwiej będzie finansować i przygotowywać ekspozycje oraz wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Zbiory obu instytucji w wielu zakresach uzupełniają się. Dzieląc się kosztami przygotowania wystaw, opracowania i wydania publikacji, czy organizacji przedsięwzięć, można przy tym samym budżecie przygotować bogatszą i ciekawszą ofertę dla zwiedzających.

Drugim ważnym powodem jest współpraca w zakresie digitalizacji zbiorów Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, w której pomoże muzeum wejherowskie. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej dysponuje niezbędnym sprzętem, doświadczeniem i kadrą, która zajmuje się utrwalaniem zasobów muzealnych na nośniki cyfrowe. Z tej wiedzy skorzysta muzeum w Kościerzynie przy digitalizacji własnych zbiorów.

Porozumienie podpisano 6 lutego 2018 roku, w siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Muzeum Kaszubskie w Kartuzach reprezentowała dyrektor Barbara Kąkol, a MPiMK-P w Wejherowie dyrektor Tomasz Fopke.

Zakres umowy obejmuje przede wszystkim współpracę w zakresie zachowania i promocji języka i kultury kaszubskiej; realizacji wspólnych projektów, w tym edukacyjnych, wystawienniczych oraz wydawniczych a także wzajemnej promocji działalności instytucjonalnej.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: MPiMKPPrzeczytaj również
Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu "Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły" organizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji...

2018-02-17 19:21:01

W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Muzeum Piaśnickie w Wejherowie przygotowuje cykl wykładów historycznych pod wspólnym tytułem "Akademia Niepodległości". Na wykład...

2018-02-09 15:47:30

Zakończył się pierwszy tydzień ferii zimowych. W tym czasie Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie przeprowadził cały pakiet zajęć dla dzieci i młodzieży pod hasłem...

2018-02-04 21:14:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!