MEDAL W BUDAPESZCIE

MEDAL W BUDAPESZCIE

W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w...
RODZINNY RAJD

RODZINNY RAJD

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie...
BREL W MUZEUM

BREL W MUZEUM

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu...
MARSZ Z KIJKAMI

MARSZ Z KIJKAMI

Kilkuset zawodników, w różnym wieku, stawiło się na starcie zawodów z cyklu...
22
Środa
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Emila, Neleny, Romy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

WSPÓŁPRACA MUZEALNIKÓW

2018-02-16 10:35:48

Razem zrobią więcej. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie oraz Muzeum Kaszubskie w Kartuzach zawarły porozumienie o współpracy. Efekty tej umowy odczują mieszkańcy obu powiatów.

Oba muzea łączą siły z dwóch powodów. Po pierwsze, razem łatwiej będzie finansować i przygotowywać ekspozycje oraz wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Zbiory obu instytucji w wielu zakresach uzupełniają się. Dzieląc się kosztami przygotowania wystaw, opracowania i wydania publikacji, czy organizacji przedsięwzięć, można przy tym samym budżecie przygotować bogatszą i ciekawszą ofertę dla zwiedzających.

Drugim ważnym powodem jest współpraca w zakresie digitalizacji zbiorów Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, w której pomoże muzeum wejherowskie. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej dysponuje niezbędnym sprzętem, doświadczeniem i kadrą, która zajmuje się utrwalaniem zasobów muzealnych na nośniki cyfrowe. Z tej wiedzy skorzysta muzeum w Kościerzynie przy digitalizacji własnych zbiorów.

Porozumienie podpisano 6 lutego 2018 roku, w siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Muzeum Kaszubskie w Kartuzach reprezentowała dyrektor Barbara Kąkol, a MPiMK-P w Wejherowie dyrektor Tomasz Fopke.

Zakres umowy obejmuje przede wszystkim współpracę w zakresie zachowania i promocji języka i kultury kaszubskiej; realizacji wspólnych projektów, w tym edukacyjnych, wystawienniczych oraz wydawniczych a także wzajemnej promocji działalności instytucjonalnej.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: MPiMKPPrzeczytaj również
Podwójne zwycięstwo wejherowskich uczniów. W finale XIV Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, jak zakończył się w piątek w Gdańsku, dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie...

2019-04-16 12:04:19

Odniosły wspaniały sukces, a teraz walczą o zebranie funduszy na wyjazd na Finał Europejski Odysei Umysłu. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego z Wejherowa ścigają się z...

2019-04-13 20:05:08

Wybór szkoły dla ósmoklasistów oraz uczniów kończących gimnazjum, tu duże wyzwanie. Pomocny w tym będzie folder przygotowany przez starostwo Powiatowe w Wejherowie, gdzie znajdują się informacje...

2019-03-22 11:48:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!