NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

NIEDZIELNY HANDEL – POLEMIKA

Uchwalony zakaz handlu w wielkopowierzchniowych spożywczych marketach w...
KONKURS LITERACKI

KONKURS LITERACKI

Zbliża się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Gniewińskie...
ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

ŚWIĘTOWALI RZEMIEŚLNICY

Wejherowscy rzemieślnicy uroczyście obchodzili swoje święto, przypadające w...
WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

WEJHEROWSKA WSPÓLNOTA POKOLEŃ

Chcą budować pokoleniowy pomost między mieszkańcami oraz promować postawy...
SIATKARSKA LICEALIADA

SIATKARSKA LICEALIADA

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, odbyła się...
21
Środa
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

DWA "ZŁOTKA"

2018-03-11 23:58:19

Wejherowskie kickboxerki potwierdziły swoją przynależność do ścisłej czołówki tej dyscypliny w Polsce. W zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w formule kick-light Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka wywalczyły tytuły mistrzyń Polski.

Obie nasze juniorki reprezentują klasę światową i walczą o powołania do reprezentacji narodowej. Swoimi występami oraz stylem w jakim zwyciężały jednoznacznie potwierdziły swoje aspiracje.

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Juniorów i Seniorów w formule kick-light odbywały się w dniach 9 – 11 marca 2018 r. w Kartuzach. Areną walk była Hala Sportowa przy ul. Piłsudskiego. Na starcie stanęło ponad 330 zawodników i zawodniczek z 71 klubów. Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe wystawiło do walk troje zawodników. Wśród juniorek były to: Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka. W gronie seniorów walczył Adam Wróbel. Dodatkowo, gościnnie w Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym wystąpiły Karolina Barska i Karolina Młynik, na co dzień trenujące w warszawskim klubie G-Combat pod okiem Moniki Turemki.

Zuzanna Kalbarczyk po raz pierwszy startowała w gronie juniorek (przejście z grupy kadetek starszych). W gronie starszych zawodniczek nic nie straciła ze swoich atutów i w pięknym stylu sięgnęła po złoto, zostając Mistrzynią Polski w kategorii do 65 kg.

Bezkonkurencyjna była także Paulina Stenka, która tak jak przed rokiem nie dała swoim rywalkom żadnych szans, sięgając po złoto i tytuł Mistrzyni Polski w kategorii do 70 kg. Sukces Pauliny tym większy, że obroniła tytuł wywalczony przed rokiem.

Nasz senior Adam Wróbel startu w Mistrzostwach Polski nie zaliczy do udanych. Swoją przygodę zakończył na etapie 1/16 finału.

Gościnnie występujące w barwach WSS Karolina BarskaKarolina Młynik walczyły ze zmiennym szczęściem. Ta pierwsza ostatecznie wywalczyła brąz w kategorii wagowej do 60 kg juniorek. Druga odpadła w walkach eliminacyjnych.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: WSSPrzeczytaj również
Pracowity początek roku dla pięściarzy Wejherowskiego Klubu Bokserskiego GRYF. W ostatnich dniach odbywały się trzy imprezy rangi Mistrzostw Polski w których uczestniczyli nasi pięściarze.

2018-03-09 20:25:07

Kickboxerzy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego walczyli w niedzielę w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego. Pokazali wysoką formę już u progu obecnego sezonu i wrócili do domu z 6 tytułami...

2018-02-19 17:27:36

Udany początek roku dla Wejherowskiego Klubu Bokserskiego. Dominik Noweta, zaproszony do udziału w meczu pięściarskim z reprezentantami klubów bokserskich z Bergen, po emocjonującej walce...

2018-02-01 11:48:10

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!