MEDAL W BUDAPESZCIE

MEDAL W BUDAPESZCIE

W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w...
RODZINNY RAJD

RODZINNY RAJD

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie...
BREL W MUZEUM

BREL W MUZEUM

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu...
MARSZ Z KIJKAMI

MARSZ Z KIJKAMI

Kilkuset zawodników, w różnym wieku, stawiło się na starcie zawodów z cyklu...
21
Wtorek
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

MŁODZIEŻ SŁUCHA

2018-03-28 10:52:26

I Liceum Ogólnokształcące im. króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, to szkoła z tradycjami. Jej mury opuściło wiele osób, które później stały się wybitnymi fachowcami w swoich dziedzinach, cenionych w kraju i za granicą. Liceum stara się przybliżyć młodzieży sylwetki swoich wybitnych absolwentów, a gdy jest to możliwe – zaprasza ich na spotkania. W ten sposób młodzież z terenu powiatu wejherowskiego miała okazję spotkać się i poznać prof. Stanisława Ilnickiego.

"Jak zostać lekarzem i oficerem WP jednocześnie", pod takim tytułem odbyło się spotkanie  z prof. dr hab. Stanisławem Ilnickim jakie miało miejsce 16 marca br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie. Oprócz uczniów "Sobieskiego" w spotkaniu wzięła także udział młodzież z klas biologiczno-chemicznych i mundurowych trzech innych szkół ponadgimnazjalnych  z terenu naszego powiatu.

Lekarze wojskowi, walczą nie tylko na wojnach ale każdego dnia stają do boju o ludzkie życie. Jednym z nich jest wybitny profesor Stanisław Ilnicki, doktor nauk medycznych i założyciel Kliniki Stresu Bojowego WIM, a zarazem absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Na spotkaniu Profesor pojawił się w towarzystwie studentów Uniwersytetu Wojskowo - Lekarskiego w Łodzi. Przejmująco i ciekawie opowiadał o pracy lekarza wojskowego, dzieląc się z młodzieżą swoim bogatym doświadczeniem. Wspominał także czas w którym jako młody człowiek podejmował decyzje czym chciałby zajmować się w przyszłości. Zachęcał uczniów aby szukali i rozwijali drzemiący w nich potencjał, a poprzez ciężką pracę starali się osiągać stawiane sobie cele.

W dalszej części spotkania zaprezentował uczniom szkół ponadgimnazjalnych programu nauczania i ofertę kształcenia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Akademii Morskiej w Gdyni. Prezentacje multimedialne wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów.

Dziękując za spotkanie, młodzież nagrodziła Profesora gromkimi brawami oraz kwiatami, które wręczyli uczniowie I LO wspólnie z dyrektorką szkoły Bożeną Conradi.

- W imieniu wszystkich zebranych tutaj uczniów chciałybyśmy serdecznie Panu podziękować za wzbudzenie w nas potrzeby kształtowania swojej ścieżki życiowej, rozwijania pasji i zainteresowań. Najbardziej  jednak wdzięczni jesteśmy za podzielenie się z nami Pana historią, niezwykle wzruszającą i przede wszystkim pouczającą. Pokazał nam Pan, że musimy nieustannie walczyć na wielu frontach, abyśmy stali się wartościowymi i spełnionymi ludźmi. – powiedziała Paulina Czerwionke tegoroczna maturzystka.

opr. qrator

foto: I LO w WejherowiePrzeczytaj również
Podwójne zwycięstwo wejherowskich uczniów. W finale XIV Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, jak zakończył się w piątek w Gdańsku, dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie...

2019-04-16 12:04:19

Odniosły wspaniały sukces, a teraz walczą o zebranie funduszy na wyjazd na Finał Europejski Odysei Umysłu. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego z Wejherowa ścigają się z...

2019-04-13 20:05:08

Wybór szkoły dla ósmoklasistów oraz uczniów kończących gimnazjum, tu duże wyzwanie. Pomocny w tym będzie folder przygotowany przez starostwo Powiatowe w Wejherowie, gdzie znajdują się informacje...

2019-03-22 11:48:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!