IX FESTIWAL SERC

IX FESTIWAL SERC

Po raz dziewiąty w kościele p.w. Chrystusa Króla i bł. siostry Alicji...
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

Z uwagi na społeczne obostrzenia epidemiczne, laureatów VII Regionalnego...
KASZUBSKIE SŁOWO ROKU

KASZUBSKIE SŁOWO ROKU

Tylko do 31 stycznia można oddać swój głos w plebiscycie na Kaszubskie...
NARKOTYKI W DOKUMENTACH

NARKOTYKI W DOKUMENTACH

Niecodzienna sytuacja. W znalezionych dokumentach jakie uczciwy znalazca...
DOWÓZ NA SZCZEPIENIE

DOWÓZ NA SZCZEPIENIE

W Wejherowie jest możliwe zamówienie bezpłatnego transportu dla seniorów...
26
Wtorek
Styczeń 2021
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

MŁODZIEŻ SŁUCHA

2018-03-28 10:52:26

I Liceum Ogólnokształcące im. króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, to szkoła z tradycjami. Jej mury opuściło wiele osób, które później stały się wybitnymi fachowcami w swoich dziedzinach, cenionych w kraju i za granicą. Liceum stara się przybliżyć młodzieży sylwetki swoich wybitnych absolwentów, a gdy jest to możliwe – zaprasza ich na spotkania. W ten sposób młodzież z terenu powiatu wejherowskiego miała okazję spotkać się i poznać prof. Stanisława Ilnickiego.

"Jak zostać lekarzem i oficerem WP jednocześnie", pod takim tytułem odbyło się spotkanie  z prof. dr hab. Stanisławem Ilnickim jakie miało miejsce 16 marca br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie. Oprócz uczniów "Sobieskiego" w spotkaniu wzięła także udział młodzież z klas biologiczno-chemicznych i mundurowych trzech innych szkół ponadgimnazjalnych  z terenu naszego powiatu.

Lekarze wojskowi, walczą nie tylko na wojnach ale każdego dnia stają do boju o ludzkie życie. Jednym z nich jest wybitny profesor Stanisław Ilnicki, doktor nauk medycznych i założyciel Kliniki Stresu Bojowego WIM, a zarazem absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Na spotkaniu Profesor pojawił się w towarzystwie studentów Uniwersytetu Wojskowo - Lekarskiego w Łodzi. Przejmująco i ciekawie opowiadał o pracy lekarza wojskowego, dzieląc się z młodzieżą swoim bogatym doświadczeniem. Wspominał także czas w którym jako młody człowiek podejmował decyzje czym chciałby zajmować się w przyszłości. Zachęcał uczniów aby szukali i rozwijali drzemiący w nich potencjał, a poprzez ciężką pracę starali się osiągać stawiane sobie cele.

W dalszej części spotkania zaprezentował uczniom szkół ponadgimnazjalnych programu nauczania i ofertę kształcenia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Akademii Morskiej w Gdyni. Prezentacje multimedialne wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów.

Dziękując za spotkanie, młodzież nagrodziła Profesora gromkimi brawami oraz kwiatami, które wręczyli uczniowie I LO wspólnie z dyrektorką szkoły Bożeną Conradi.

- W imieniu wszystkich zebranych tutaj uczniów chciałybyśmy serdecznie Panu podziękować za wzbudzenie w nas potrzeby kształtowania swojej ścieżki życiowej, rozwijania pasji i zainteresowań. Najbardziej  jednak wdzięczni jesteśmy za podzielenie się z nami Pana historią, niezwykle wzruszającą i przede wszystkim pouczającą. Pokazał nam Pan, że musimy nieustannie walczyć na wielu frontach, abyśmy stali się wartościowymi i spełnionymi ludźmi. – powiedziała Paulina Czerwionke tegoroczna maturzystka.

opr. qrator

foto: I LO w WejherowiePrzeczytaj również
Kaszubsko-Pomorska Szkołą Wyższa uatrakcyjnia ofertę edukacyjną i pozyskuje do współpracy kolejną instytucję. Oficjalnym partnerem uczelni zostało Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział w...

2021-01-20 10:23:49

Decyzją rządu, uczniowie klas I-III szkół podstawowych 18 stycznia wracają do nauki stacjonarnej. Dla bezpieczeństwa dzieci oraz kadry nauczycielskiej przygotowano wytyczne sanitarne dotyczące...

2021-01-12 10:21:00

Powrót dzieci do szkół po feriach zimowych wciąż niepewny. Tymczasem rząd rozpoczyna zakrojone na szeroką skalę badania przesiewowe nauczycieli w kierunku Sars-CoV-2. O szczepieniach nauczycieli...

2021-01-10 15:16:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!