WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

MŁODZIEŻ SŁUCHA

2018-03-28 10:52:26

I Liceum Ogólnokształcące im. króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, to szkoła z tradycjami. Jej mury opuściło wiele osób, które później stały się wybitnymi fachowcami w swoich dziedzinach, cenionych w kraju i za granicą. Liceum stara się przybliżyć młodzieży sylwetki swoich wybitnych absolwentów, a gdy jest to możliwe – zaprasza ich na spotkania. W ten sposób młodzież z terenu powiatu wejherowskiego miała okazję spotkać się i poznać prof. Stanisława Ilnickiego.

"Jak zostać lekarzem i oficerem WP jednocześnie", pod takim tytułem odbyło się spotkanie  z prof. dr hab. Stanisławem Ilnickim jakie miało miejsce 16 marca br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie. Oprócz uczniów "Sobieskiego" w spotkaniu wzięła także udział młodzież z klas biologiczno-chemicznych i mundurowych trzech innych szkół ponadgimnazjalnych  z terenu naszego powiatu.

Lekarze wojskowi, walczą nie tylko na wojnach ale każdego dnia stają do boju o ludzkie życie. Jednym z nich jest wybitny profesor Stanisław Ilnicki, doktor nauk medycznych i założyciel Kliniki Stresu Bojowego WIM, a zarazem absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Na spotkaniu Profesor pojawił się w towarzystwie studentów Uniwersytetu Wojskowo - Lekarskiego w Łodzi. Przejmująco i ciekawie opowiadał o pracy lekarza wojskowego, dzieląc się z młodzieżą swoim bogatym doświadczeniem. Wspominał także czas w którym jako młody człowiek podejmował decyzje czym chciałby zajmować się w przyszłości. Zachęcał uczniów aby szukali i rozwijali drzemiący w nich potencjał, a poprzez ciężką pracę starali się osiągać stawiane sobie cele.

W dalszej części spotkania zaprezentował uczniom szkół ponadgimnazjalnych programu nauczania i ofertę kształcenia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Akademii Morskiej w Gdyni. Prezentacje multimedialne wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów.

Dziękując za spotkanie, młodzież nagrodziła Profesora gromkimi brawami oraz kwiatami, które wręczyli uczniowie I LO wspólnie z dyrektorką szkoły Bożeną Conradi.

- W imieniu wszystkich zebranych tutaj uczniów chciałybyśmy serdecznie Panu podziękować za wzbudzenie w nas potrzeby kształtowania swojej ścieżki życiowej, rozwijania pasji i zainteresowań. Najbardziej  jednak wdzięczni jesteśmy za podzielenie się z nami Pana historią, niezwykle wzruszającą i przede wszystkim pouczającą. Pokazał nam Pan, że musimy nieustannie walczyć na wielu frontach, abyśmy stali się wartościowymi i spełnionymi ludźmi. – powiedziała Paulina Czerwionke tegoroczna maturzystka.

opr. qrator

foto: I LO w WejherowiePrzeczytaj również
Wywalczona przed stu laty niepodległość była dziełem bardzo wielu ludzi. Największe osobowości tego okresu są znane i upamiętniane. Warto poznać także innych bohaterów, nie mniej ważnych, lecz...

2019-02-07 11:21:43

Przez tydzień grupa wejherowskiej młodzieży przebywała w Niemczech na spotkaniu integracyjnym której motywem przewodnim była demokracja. Projekt pozwolił także młodym Polakom doszlifować...

2019-01-26 11:48:32

Miesiąc temu z inicjatywy Powiatowego Zespołu Palcówek Oświatowo-Wychowawczych odbyło się szkolenie z zakresu piłki siatkowej, którego uczestnikami byli nauczyciele, trenerzy oraz działacze...

2018-12-20 10:39:17

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!