ROADPOL SAFETY DAYS

ROADPOL SAFETY DAYS

Równolegle z Europejskim Tygodniem Mobilności, we wszystkich krajach...
V WEJHER CROSS GAMES

V WEJHER CROSS GAMES

Po raz piąty do Wejherowa przyjadą atleci, którzy wezmą udział w zawodach...
PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na...
NOWY RADIOWÓZ

NOWY RADIOWÓZ

Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu...
TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO...

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji...
18
Sobota
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

ORŁY "SOBIESKIEGO"

2018-04-18 12:36:57

Najstarsza szkoła średnia w Wejherowie – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 przy ul. Bukowej od lat prowadzi edukacje na wysokim poziomie. Dowodem tego są uczniowie, którzy powodzeniem startują w różnych międzyszkolnych konkursach i olimpiadach zarówno wojewódzkich jaki ogólnopolskich, zajmując w nich czołowe miejsca. W ten sposób licealiści zdobywają także indeksy na wyższe uczelnie.

Kwiecień to miesiąc w którym odbywa się wiele finałów olimpiad i konkursów. To także okres "żniw" dla uczniów "Sobieskiego", którzy chętnie staja do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z innych szkół.

Największym tegorocznym  sukcesem  jest zdobycie tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej przez Wojciecha Piepera - tegorocznego maturzysty, który w ten sposób zapewnił już sobie stuprocentowy wynik z egzaminu maturalnego z fizyki na poziomie rozszerzonym i nie musi do niego przystępować.

Paulina Melcel znakomicie wypadła podczas na Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach, zajmując 13 miejsce w kraju i zdobywając indeks na kierunek "Dziennikarstwo i komunikacja społeczna" na dowolnej uczelni.

Trzynastka okazała się również szczęśliwa dla Roksany Klecha. Zajęcie 13 miejsca w konkursie "Wygraj Indeks", co zapewniło jej studia na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Tytuł laureata wywalczył uczeń drugiej klasy Dominik Miotk na tegorocznym Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w Gdańsku (w zeszłym roku zajął trzecie miejsce). Za zdobycie pierwszego miejsca otrzymał z rąk Marszałka Mieczysława Struka nagrodę pieniężną w wysokości 3.000 zł. Taką samą kwotę przyznano także Marcinowi Graczykowi, nauczycielowi przygotowującemu Dominika do konkursu oraz szkole.

Tegoroczna maturzystka Marta Lidzbarska kolejny raz okazała się bezkonkurencyjna na Wojewódzkim Konkursie  Wiedzy o Regionie, nad którą patronat naukowy roztoczyła Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, fundując dla zwyciężczyni bezpłatny I semestr studiów.

- Mam nadzieję, że dla zdobywców indeksów egzamin maturalny będzie tylko formalnością, a pozycja liceum w rankingu Perspektyw [ogólnopolski ranking liceów i techników prowadzony od 20 lat przez Fundację Edukacyjną Perspektywy] znacznie wzrośnie. Gratulujemy i dziękujemy powiedziała Dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie Bożena Conradi.

opr. qrator

foto: PZS nr 1 WejherowoPrzeczytaj również
W ostatnim dniu sierpnia, podczas skromnej uroczystości w Starostwie Powiatowym, odbyło się uroczyste ślubowanie i wręczenie aktów mianowania nauczycielom.

2021-09-02 12:03:29

Kolejny rocznik zakończył studia. W piątek blisko 40. absolwentów odebrało dyplomy ukończenia studiów socjologicznych. Na uroczystym wręczeniu dyplomów obecni byli Starosta Powiatu Puckiego...

2021-07-17 18:19:33

Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie wywalczyli tytuł Mistrzów Świata w międzynarodowym finale konkursu Odysei Umysłu, który zakończył się na...

2021-06-01 08:42:10

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!