WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

ORŁY "SOBIESKIEGO"

2018-04-18 12:36:57

Najstarsza szkoła średnia w Wejherowie – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 przy ul. Bukowej od lat prowadzi edukacje na wysokim poziomie. Dowodem tego są uczniowie, którzy powodzeniem startują w różnych międzyszkolnych konkursach i olimpiadach zarówno wojewódzkich jaki ogólnopolskich, zajmując w nich czołowe miejsca. W ten sposób licealiści zdobywają także indeksy na wyższe uczelnie.

Kwiecień to miesiąc w którym odbywa się wiele finałów olimpiad i konkursów. To także okres "żniw" dla uczniów "Sobieskiego", którzy chętnie staja do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z innych szkół.

Największym tegorocznym  sukcesem  jest zdobycie tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej przez Wojciecha Piepera - tegorocznego maturzysty, który w ten sposób zapewnił już sobie stuprocentowy wynik z egzaminu maturalnego z fizyki na poziomie rozszerzonym i nie musi do niego przystępować.

Paulina Melcel znakomicie wypadła podczas na Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach, zajmując 13 miejsce w kraju i zdobywając indeks na kierunek "Dziennikarstwo i komunikacja społeczna" na dowolnej uczelni.

Trzynastka okazała się również szczęśliwa dla Roksany Klecha. Zajęcie 13 miejsca w konkursie "Wygraj Indeks", co zapewniło jej studia na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Tytuł laureata wywalczył uczeń drugiej klasy Dominik Miotk na tegorocznym Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w Gdańsku (w zeszłym roku zajął trzecie miejsce). Za zdobycie pierwszego miejsca otrzymał z rąk Marszałka Mieczysława Struka nagrodę pieniężną w wysokości 3.000 zł. Taką samą kwotę przyznano także Marcinowi Graczykowi, nauczycielowi przygotowującemu Dominika do konkursu oraz szkole.

Tegoroczna maturzystka Marta Lidzbarska kolejny raz okazała się bezkonkurencyjna na Wojewódzkim Konkursie  Wiedzy o Regionie, nad którą patronat naukowy roztoczyła Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, fundując dla zwyciężczyni bezpłatny I semestr studiów.

- Mam nadzieję, że dla zdobywców indeksów egzamin maturalny będzie tylko formalnością, a pozycja liceum w rankingu Perspektyw [ogólnopolski ranking liceów i techników prowadzony od 20 lat przez Fundację Edukacyjną Perspektywy] znacznie wzrośnie. Gratulujemy i dziękujemy powiedziała Dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie Bożena Conradi.

opr. qrator

foto: PZS nr 1 WejherowoPrzeczytaj również
Wywalczona przed stu laty niepodległość była dziełem bardzo wielu ludzi. Największe osobowości tego okresu są znane i upamiętniane. Warto poznać także innych bohaterów, nie mniej ważnych, lecz...

2019-02-07 11:21:43

Przez tydzień grupa wejherowskiej młodzieży przebywała w Niemczech na spotkaniu integracyjnym której motywem przewodnim była demokracja. Projekt pozwolił także młodym Polakom doszlifować...

2019-01-26 11:48:32

Miesiąc temu z inicjatywy Powiatowego Zespołu Palcówek Oświatowo-Wychowawczych odbyło się szkolenie z zakresu piłki siatkowej, którego uczestnikami byli nauczyciele, trenerzy oraz działacze...

2018-12-20 10:39:17

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!