MEDAL W BUDAPESZCIE

MEDAL W BUDAPESZCIE

W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w...
RODZINNY RAJD

RODZINNY RAJD

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie...
BREL W MUZEUM

BREL W MUZEUM

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu...
MARSZ Z KIJKAMI

MARSZ Z KIJKAMI

Kilkuset zawodników, w różnym wieku, stawiło się na starcie zawodów z cyklu...
22
Środa
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Emila, Neleny, Romy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

ORŁY "SOBIESKIEGO"

2018-04-18 12:36:57

Najstarsza szkoła średnia w Wejherowie – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 przy ul. Bukowej od lat prowadzi edukacje na wysokim poziomie. Dowodem tego są uczniowie, którzy powodzeniem startują w różnych międzyszkolnych konkursach i olimpiadach zarówno wojewódzkich jaki ogólnopolskich, zajmując w nich czołowe miejsca. W ten sposób licealiści zdobywają także indeksy na wyższe uczelnie.

Kwiecień to miesiąc w którym odbywa się wiele finałów olimpiad i konkursów. To także okres "żniw" dla uczniów "Sobieskiego", którzy chętnie staja do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z innych szkół.

Największym tegorocznym  sukcesem  jest zdobycie tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej przez Wojciecha Piepera - tegorocznego maturzysty, który w ten sposób zapewnił już sobie stuprocentowy wynik z egzaminu maturalnego z fizyki na poziomie rozszerzonym i nie musi do niego przystępować.

Paulina Melcel znakomicie wypadła podczas na Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach, zajmując 13 miejsce w kraju i zdobywając indeks na kierunek "Dziennikarstwo i komunikacja społeczna" na dowolnej uczelni.

Trzynastka okazała się również szczęśliwa dla Roksany Klecha. Zajęcie 13 miejsca w konkursie "Wygraj Indeks", co zapewniło jej studia na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Tytuł laureata wywalczył uczeń drugiej klasy Dominik Miotk na tegorocznym Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w Gdańsku (w zeszłym roku zajął trzecie miejsce). Za zdobycie pierwszego miejsca otrzymał z rąk Marszałka Mieczysława Struka nagrodę pieniężną w wysokości 3.000 zł. Taką samą kwotę przyznano także Marcinowi Graczykowi, nauczycielowi przygotowującemu Dominika do konkursu oraz szkole.

Tegoroczna maturzystka Marta Lidzbarska kolejny raz okazała się bezkonkurencyjna na Wojewódzkim Konkursie  Wiedzy o Regionie, nad którą patronat naukowy roztoczyła Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, fundując dla zwyciężczyni bezpłatny I semestr studiów.

- Mam nadzieję, że dla zdobywców indeksów egzamin maturalny będzie tylko formalnością, a pozycja liceum w rankingu Perspektyw [ogólnopolski ranking liceów i techników prowadzony od 20 lat przez Fundację Edukacyjną Perspektywy] znacznie wzrośnie. Gratulujemy i dziękujemy powiedziała Dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie Bożena Conradi.

opr. qrator

foto: PZS nr 1 WejherowoPrzeczytaj również
Podwójne zwycięstwo wejherowskich uczniów. W finale XIV Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, jak zakończył się w piątek w Gdańsku, dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie...

2019-04-16 12:04:19

Odniosły wspaniały sukces, a teraz walczą o zebranie funduszy na wyjazd na Finał Europejski Odysei Umysłu. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego z Wejherowa ścigają się z...

2019-04-13 20:05:08

Wybór szkoły dla ósmoklasistów oraz uczniów kończących gimnazjum, tu duże wyzwanie. Pomocny w tym będzie folder przygotowany przez starostwo Powiatowe w Wejherowie, gdzie znajdują się informacje...

2019-03-22 11:48:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!