ORSZAK TRZECH KRÓLI

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Już 6 stycznia w Wejherowie, oraz w ponad dziewięciuset miastach w całej...
WYJAZDOWA WYGRANA

WYJAZDOWA WYGRANA

Cenne zwycięstwo na trudnym terenie. Po zaciętym meczu, szczypiorniści KS...
BIŁ I DEMOLOWAŁ

BIŁ I DEMOLOWAŁ

Wejherowscy mundurowi zatrzymali nietrzeźwego 31-latka, który poturbował...
KASZUBSKIE DZIEDZICTWO

KASZUBSKIE DZIEDZICTWO

Projekt kulturowo-historyczny, którego celem jest upamiętnienie i...
CENNY PUNKT

CENNY PUNKT

Zawsze trzeba grać aż do końcowego gwizdka. Ta stara piłkarska maksyma...
23
Czwartek
Kwiecień 2026
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ilony, Jerzego, Wojciecha
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PODZIAŁ PUNKTÓW

2018-04-30 10:01:18

Remisem zakończył się mecz piłkarski Gryfu Wejherowo z Rozwojem Katowice. Zabrakło trochę szczęścia i trochę umiejętności, bo wygrana była na wyciągnięcie ręki. Wynik na pewno dużo bardziej raduje przyjezdnych.

Stawka meczu była spora, ponieważ w przypadku zwycięstwa wejherowianie zrównaliby się ilością punktów z ekipą z Katowic. Być może to spowodowało, że wejherowianie wyszli na boisko skoncentrowani i ostrożni. Z początku niewiele się działo. W miarę upływu czas Gryf zaczął się rozkręcać i narzucać swoje warunki gry. W 25 minucie padła bramka dla żółto-czarnych. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do bramki skierował Piotr Okuniewicz. Gryf natychmiast chciał pójść za ciosem i "dobić" przeciwnika. W ciągu kilku kolejnych minut wejherowianie stworzyli sobie co najmniej dwie znakomite okazje ale zawiodła skuteczność. Po kolejnych kilku minutach otrząsnął się Rozwój. Piłkarze z Katowic odważniej ruszyli odrabiać straty i także stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. W jednym przypadku to poprzeczka uratował nasz zespół przed utratą gola. Mecz nabrał rumieńców, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po pierwszej połowie prowadził Gryf 2:1.

Druga połowa meczu z początku toczyła się niemrawo, głównie w środku boiska. Niespodziewanie w 61 minucie chwila nieuwagi i spóźniona interwencja wejherowskich defensorów skończyła się faulem w polu karnym, za co sędzia podyktował "jedenastkę". Tomasz Wróbel pewnie wykonał rzut karny i na tablicy pojawił się remis 1:1. Stracona bramka pobudziła gryfitów, którzy od razu rzucili się do odrabiania strat. W miarę zbliżania się końca meczu przewaga Gryfa robiła się coraz większa. Niestety nie przekładało się to na bramki. Goście momentami bronili się rozpaczliwie ale skutecznie. W naszej ekipie brakowało zimnej krwi i wykończenia dogodnych sytuacji, których nie brakowało. Mimo wysiłków i zaangażowania wejherowian, wynik nie uległ już zmianie.

W meczu II ligi piłki nożnej Gryf Wejherowo remisuje u siebie z Rozwojem Katowice 1:1 (1:0). Pozostaje pewien niedosyt, ponieważ w przekroju całego spotkania wejherowianie byli nieco lepszą drużyną. Stworzyli także więcej dogodnych sytuacji bramkowych. Zawiodła jednak skuteczność. Gryf z dorobkiem 31 punktów zajmuje 13 pozycję w tabeli.

qrator



Przeczytaj również
Zawsze trzeba grać aż do końcowego gwizdka. Ta stara piłkarska maksyma pozwoliła żółtoczarnym na wywiezienie jednego punktu z Gdyni, gdzie w potyczce Gryfa z rezerwami Arki padł remis 1:1. Bramka...

2025-11-10 19:06:42

Remisem zakończył się niedzielny mecz 14. kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi piłki nożnej pomiędzy Gryfem Wejherowo a Jaguarem Gdańsk.

2025-11-04 12:29:09

Dobra passa piłkarzy zakończona. Po czterech meczach bez porażki, w 9. kolejce meczów o mistrzostwo IV ligi piłki nożnej, Gryf Wejherowo przegrywa na wyjeździe z Piastem Człuchów.

2025-09-28 19:08:11

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!