31
Antoniego, Henryki, Mariana

WYGRALI I STRACILI TRENERA

2018-05-06 18:26:15

Grali w osłabieniu ale wygrali. Cenne zwycięstwo Gryfa na wyjeździe. Radość z pokonania Legionovi popsuło oświadczenie trenera wejherowian o odejściu z klubu. Jarosław Kotas musi zrezygnować z prowadzenia Gryfa ponieważ nie ma szans na uzyskanie licencji UEFA Pro uprawniającej do prowadzenia zespołu centralnego szczebla rozgrywkowego.

Mecz w Legionowie miał ogromne znaczenie dla obu drużyn. Gospodarze potrzebują każdego punktu aby spróbować wyrwać się ze strefy spadkowej, a wejherowianie którzy strefę spadkową opuścili, potrzebują zwycięstw aby nie dać się do niej ponownie zepchnąć. Można więc było oczekiwać zaciętego spotkania.

Pierwsza połowa rozpoczęła się mocnym uderzeniem Gryfa. Już w 3 minucie bramkę dla żółto-czarnych zdobywa Piotr Okuniewicz. Zaskoczona takim obrotem sprawy Legionovia rzuciła się do odrabiania strat. W 12 minucie gospodarze dopięli swego. Mateusz Leleno doprowadza do wyrównania. Od tego momentu gra wyraźnie "siadła". Oba zespoły skoncentrowały się na obronie dostępu do własnej bramki i rozbijaniu akcji przeciwnika. Gdy już wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, Gryf wyprowadził drugi cios. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, w zamieszaniu pod bramką Legionovii najwięcej zimnej krwi wykazał Jacek Wicon i skierował piłkę do siatki. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem wejherowian 2:1.

Od początku drugiej połowy gospodarze próbowali przejąć inicjatywę i doprowadzić do wyrównania. Gryf grał spokojnie, koncentrując się na rozbijaniu ataków Legionovii i to w zupełności wystarczało. Sytuacja zmieniła się w 57 minucie kiedy to za drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną, boisko musiał opuścić Krzysztof Wicki. W tym momencie stało się jasne, że Gryf skupi się na obronie korzystnego wyniku. Gospodarze poczuli wiatr w żagle i ruszyli do przodu. Wejherowianie grali jednak mądrze i skutecznie w obronie. Nie pozwolili gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł, a ci nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Gryfa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Legionovia Legionowo – Gryf Wejherowo 1:2 (1:2). Cenne zwycięstwo odniesione na wyjeździe, w dodatku grając w "dziesiątkę".

Radość popsuła jednak zaskakująca informacja o rezygnacji z funkcji trenera gryfitów Jarosława Kotasa. Sytuacja tym bardziej zaskakująca, że w rundzie wiosennej, pod wodzą Jarosława Kotasa Gryf przegrał tylko jedno spotkanie, remisując trzy i wygrywając aż sześć. Powodem rezygnacji jest wygasająca za kilka tygodni licencja trenerska UEFA Pro i brak możliwości jej odnowienia. Jarosław Kotas bezskutecznie zabiegał o przyjęcie do szkoły trenerów której ukończenie gwarantuje uzyskanie licencji UEFA Pro. Bez niej trener nie może kontynuować pracy w klubie na szczeblu II ligi (centralny szczebel rozgrywkowy). Jarosław Kotas, posiadając licencję trenerską UEFA A przenosi się do III ligowego Sokoła Ostróda, gdzie bez przeszkód formalnych może kontynuować pracę trenerską (III liga nie jest traktowana jako centralny szczebel rozgrywkowy).

Smutna to informacja dla klubu, drużyny i kibiców. Oby nie odbiło się to negatywnie na formie i dalszych poczynaniach naszych piłkarzy. Jarosławowi Kotasowi składamy gorące podziękowania i wyrazy szacunku za pracę i serce jakie zostawił na Wzgórzu Wolności, życząc powodzenia w pracy w nowym klubie.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

W ostatnim, zaległym meczu tej jesieni, Gryf Wejherowo zremisował na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Na trudnym terenie nasi piłkarze wywalczyli bardzo potrzebny, jeden punkt. Wlewa to nieco...

2020-11-23 10:36:22

Zaległym, wyjazdowym meczem z Kotwicą Kołobrzeg pożegnamy piłkarską jesień w 2020 roku. W najbliższą sobotę Gryf Wejherowo rozegra zaległe spotkanie 11. kolejki III ligi piłki nożnej.

2020-11-19 10:31:30

Sukcesem zakończył się sobotni, wyjazdowy mecz III ligi piłki nożnej Gryfu Wejherowo. Żółto-czarni pokonali na wyjeździe Sokół Kleczew 2:1. Dzięki zwycięstwu Gryf znacznie przybliżył się do...