DZIELNICOWY – TWÓJ CZŁOWIEK

DZIELNICOWY – TWÓJ CZŁOWIEK

Rozpoczęła się kolejna edycja plebiscytu na najbardziej popularnego...
"MAMA I JA"

"MAMA I JA"

Mieszkanka Wejherowa Karolina Kass wraz z córką Lenką ma szanse zwyciężyć w...
KASZUBSKIE HISTORIE

KASZUBSKIE HISTORIE

Bez języka i literatury kaszubskiej nie byłoby Kaszubów. Jest ona...
Z KART HISTORII

Z KART HISTORII

Przypadającą w tym roku 375. rocznicę powstania Wejherowa radni uczczą w...
SPRAWCA W ARESZCIE

SPRAWCA W ARESZCIE

Stracił panowanie nad pojazdem i potrącił troje pieszych. Policjanci...
27
Niedziela
Maj 2018
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SOR JAK NOWY

2018-05-11 11:43:27

Jest większy i dużo lepiej wyposażony. We czwartek 10 maja uroczyście otwarto zmodernizowany oddział ratunkowy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Wszystkie prace oraz wyposażenie SOR zostały sfinansowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Z udziałem marszałka Mieczysława Struka oraz lokalnych samorządowców odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, inaugurujące oddanie do użytkowania gruntownie zmodernizowanego oddziału ratunkowego wejherowskiego szpitala. Rozbudowa i zakup nowego wyposażenia oraz sprzętu medycznego pochłonęły blisko 4 miliony złotych i zostały zrealizowane w ramach projektu "Rozbudowy i doposażenia obszaru zabiegowego oraz wstępnej intensywnej terapii w SOR Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie w aspekcie rosnących potrzeba zdrowotnych północnych powiatów województwa pomorskiego", finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Dofinansowanie z funduszy europejskich wyniosło ponad 3 mln zł, samorząd województwa przekazał ponad 360 tys. zł, a resztę nakładów pokrył szpital ze środków własnych.

Szpitalny Oddział Ratunkowy posiada zmodernizowaną i wyremontowaną salę z czterema stanowiskami do wstępnej intensywnej terapii wraz z niezbędnym zapleczem (magazynek, łazienka). Utworzono też drugą salę zabiegową na potrzeby terapii natychmiastowej. Nowy gabinet konsultacyjno-zabiegowy zapewni obsługę zwiększonej liczby pacjentów SOR. W ramach prac powstało także pomieszczenie RTG, dyżurka lekarska, sterownia, szatnia dla potrzeb RTG oraz pomieszczenie socjalne. Ponadto, dobudowano stanowiska do dekontaminacji usytuowane przy podjeździe dla ambulansów SOR, wymieniono windę w obszarze SOR oraz zakupiono niezbędną aparaturę medyczną i wyposażenie.

– Co także istotne, udało nam się powiększyć obszar SOR o 260 m kw. oraz zakupić nowoczesny sprzęt medyczny – powiedział Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich. Do oddziału zakupiono m.in.: aparat RTG cyfrowy kostno-płucny, urządzenie do dekontaminacji, stół operacyjny, aparat USG ultrasonograficzny do badań urologicznych, urządzenia do zewnętrznego masażu serca.

Szpitalny Oddział Ratunkowy jest miejscem, do którego trafiają osoby w stanie zagrożenia życia. To m.in. pacjenci z wypadków, po udarach, wylewach czy zawałach, a także np. z atakiem wyrostka robaczkowego. Wymagają oni szybkiej diagnozy i leczenia. Dzięki zrealizowanej inwestycji pacjenci będą mieć bardziej komfortowe i bezpieczne warunki diagnostyki, a personel – pracy.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wejherowie jest jednym z największych w województwie. Teraz jest także jednym z najlepiej wyposażonych. Posiada również całodobowe lądowisko dla helikopterów, wchodzących w strukturę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

qrator

foto: pomorskie.euPrzeczytaj również
W najbliższą niedzielę swoje święto obchodzi parafia pw. Świętej Trójcy w Wejherowie. Z tej okazji, oprócz uroczystości w kościele parafialnym, na Kalwarii Wejherowskiej odbywa się Odpust Trójcy...

2018-05-25 12:10:46

Poznaliśmy kolejnego kandydata do fotela prezydenta miasta. Swój akces zgłosił Tomir Ponka, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. To trzecia osoba która kandydować będzie na prezydenta Wejherowa w...

2018-05-22 10:03:58

Wiosna buchnęła majem co ma swoje negatywne konsekwencje dla zmotoryzowanych. Bujnie rozwijająca się roślinność skutecznie zasłania znaki drogowe, a przydrożne rośliny i chwasty z poboczy...

2018-05-23 11:18:17

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!