"ZESPÓŁ" NA MEDAL

"ZESPÓŁ" NA MEDAL

Sukces wejherowskiego policjanta. Podczas eliminacji wojewódzkich do XVIII...
POZNAJ INTERNET

POZNAJ INTERNET

Miasto Wejherowo wraz z trzynastoma innymi gminami z terenu województwa...
SPOTKANIE Z TEATRZYKIEM

SPOTKANIE Z TEATRZYKIEM

Czy w roli Czerwonego Kapturka może wystąpić Karmazynowy Pirat, a bajkowego...
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Upamiętnienie zbrodni niemieckich w Lesie Piaśnickim jest tematem konkursu...
WARSZTATY KALIGRAFICZNE

WARSZTATY KALIGRAFICZNE

Piękna sztuka kaligrafii, dziś już trochę zapomniana, będzie pielęgnowana...
15
Środa
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Marii, napoleona, Stelii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SOR JAK NOWY

2018-05-11 11:43:27

Jest większy i dużo lepiej wyposażony. We czwartek 10 maja uroczyście otwarto zmodernizowany oddział ratunkowy Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Wszystkie prace oraz wyposażenie SOR zostały sfinansowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Z udziałem marszałka Mieczysława Struka oraz lokalnych samorządowców odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, inaugurujące oddanie do użytkowania gruntownie zmodernizowanego oddziału ratunkowego wejherowskiego szpitala. Rozbudowa i zakup nowego wyposażenia oraz sprzętu medycznego pochłonęły blisko 4 miliony złotych i zostały zrealizowane w ramach projektu "Rozbudowy i doposażenia obszaru zabiegowego oraz wstępnej intensywnej terapii w SOR Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie w aspekcie rosnących potrzeba zdrowotnych północnych powiatów województwa pomorskiego", finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Dofinansowanie z funduszy europejskich wyniosło ponad 3 mln zł, samorząd województwa przekazał ponad 360 tys. zł, a resztę nakładów pokrył szpital ze środków własnych.

Szpitalny Oddział Ratunkowy posiada zmodernizowaną i wyremontowaną salę z czterema stanowiskami do wstępnej intensywnej terapii wraz z niezbędnym zapleczem (magazynek, łazienka). Utworzono też drugą salę zabiegową na potrzeby terapii natychmiastowej. Nowy gabinet konsultacyjno-zabiegowy zapewni obsługę zwiększonej liczby pacjentów SOR. W ramach prac powstało także pomieszczenie RTG, dyżurka lekarska, sterownia, szatnia dla potrzeb RTG oraz pomieszczenie socjalne. Ponadto, dobudowano stanowiska do dekontaminacji usytuowane przy podjeździe dla ambulansów SOR, wymieniono windę w obszarze SOR oraz zakupiono niezbędną aparaturę medyczną i wyposażenie.

– Co także istotne, udało nam się powiększyć obszar SOR o 260 m kw. oraz zakupić nowoczesny sprzęt medyczny – powiedział Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich. Do oddziału zakupiono m.in.: aparat RTG cyfrowy kostno-płucny, urządzenie do dekontaminacji, stół operacyjny, aparat USG ultrasonograficzny do badań urologicznych, urządzenia do zewnętrznego masażu serca.

Szpitalny Oddział Ratunkowy jest miejscem, do którego trafiają osoby w stanie zagrożenia życia. To m.in. pacjenci z wypadków, po udarach, wylewach czy zawałach, a także np. z atakiem wyrostka robaczkowego. Wymagają oni szybkiej diagnozy i leczenia. Dzięki zrealizowanej inwestycji pacjenci będą mieć bardziej komfortowe i bezpieczne warunki diagnostyki, a personel – pracy.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wejherowie jest jednym z największych w województwie. Teraz jest także jednym z najlepiej wyposażonych. Posiada również całodobowe lądowisko dla helikopterów, wchodzących w strukturę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

qrator

foto: pomorskie.euPrzeczytaj również
Piękna sztuka kaligrafii, dziś już trochę zapomniana, będzie pielęgnowana na warsztatach pisarsko-kaligraficznych organizowanych przez Wejherowskie Centrum Kultury, odbywających się w ramach...

2018-08-12 14:04:45

W związku z pracami budowlanymi na Węźle Wejherowo (Kwiatowa) na kilka dni zostanie zamknięty dla ruchu pieszego tunel na Dworcu Głównym, który biegnie pod torami kolejowymi i drogą krajową nr 6...

2018-08-08 23:31:33

Miasto Wejherowo wraz z trzynastoma innymi gminami z terenu województwa pomorskiego, zdobyło grant w programie "Ja w Internecie", w ramach którego sfinansowane zostaną bezpłatne szkolenia dla...

2018-08-15 15:53:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!