"ZESPÓŁ" NA MEDAL

"ZESPÓŁ" NA MEDAL

Sukces wejherowskiego policjanta. Podczas eliminacji wojewódzkich do XVIII...
POZNAJ INTERNET

POZNAJ INTERNET

Miasto Wejherowo wraz z trzynastoma innymi gminami z terenu województwa...
SPOTKANIE Z TEATRZYKIEM

SPOTKANIE Z TEATRZYKIEM

Czy w roli Czerwonego Kapturka może wystąpić Karmazynowy Pirat, a bajkowego...
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Upamiętnienie zbrodni niemieckich w Lesie Piaśnickim jest tematem konkursu...
WARSZTATY KALIGRAFICZNE

WARSZTATY KALIGRAFICZNE

Piękna sztuka kaligrafii, dziś już trochę zapomniana, będzie pielęgnowana...
15
Środa
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Marii, napoleona, Stelii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SŁODKI WIECZÓR POEZJI

2018-05-12 13:58:16

Promocja debiutanckiego tomiku poetyckiego Kazimierza Wójcika była głównym tematem środowego spotkania w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie zorganizowanego w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Od 15-tu lat obchodzone są w Polsce "Tygodnie Bibliotek", w ramach których organizowane są ciekawe spotkania dla czytelników. W środowe popołudnie 9 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie spotkali się miłośnicy poezji, by wziąć udział w "Słodkim wieczorze poezji", podczas którego swój debiutancki poetycki tomik pt. "Rymy niesforne" prezentował Kazimierz Wójcik.

Pochodzący z Podhala Kazimierz Wójcik, absolwent Politechniki Poznańskiej, od lat mieszka w Wejherowie, gdzie aktywnie udziela się w Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku YMCA, amatorsko gra w teatrze, tynkuje, naprawia maszyny, troszczy się o żonę i nasze państwo, a w wolnych chwilach... pisze wiersze. Pisuje je od dzieciństwa, ale dopiero teraz zebrał się w sobie i niektóre z nich wydał drukiem w postaci poetyckiego zbiorku "Rymy niesforne".

Oto jeden krótki wiersz ze zbiorku:

"Słowo i milczenie"

Słowo

śmierć niesie albo ożywia-

łączy, rozdziela,

jednoczy, godzi.

Czemu nie ważę

swego języka

i swego pióra?

Twoje milczenie

więcej mówi do mnie

niż moje słowa

na wiatr rzucane.

Podczas wieczoru, który prowadziła Wanda Kantecka, wybrane przez siebie wiersze czytali uczestnicy spotkania a także sam Autor.

Specjalnym akcentem wieczoru był ciekawy, pełen liryzmu wokalno-instrumentalny występ harfiarki Barbary Karlik, który wprowadził zebranych w miły i prawdziwie poetycki nastrój. To z miłości do morza Barbara Karlik, zootechnik z wykształceni, zamieszkała w Gdyni. Jej prawdziwą pasją jest muzyka, a przede wszystkim gra na harfie i śpiew. Na co dzień pracuje w sklepie z planszówkam, a na harfie gra od 2001 roku.

Mirody

Foto: M. OdynieckiPrzeczytaj również
Wielkie wydarzenie dla miłośników sportów siłowych. W najbliższą sobotę w Wejherowie odbędą się Mistrzostwa Europy Centralnej Strongman w parach Wejherowo 2018. Na starcie zobaczymy jednych...

2018-08-09 23:45:56

Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy. W najbliższą środę przeniesiemy się blisko sto lat wstecz i zasmakujemy tanecznych rytmów Warszawy lat...

2018-08-09 17:00:48

Gry komputerowe, szczególnie te, które wiernie symulują rzeczywistość, już dawno przestały być tylko zabawą lub popularną rozgrywką. Stały się pełnoprawnym biznesem i sportem wyczynowym, który...

2018-07-30 10:54:57

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!