DZIELNICOWY – TWÓJ CZŁOWIEK

DZIELNICOWY – TWÓJ CZŁOWIEK

Rozpoczęła się kolejna edycja plebiscytu na najbardziej popularnego...
"MAMA I JA"

"MAMA I JA"

Mieszkanka Wejherowa Karolina Kass wraz z córką Lenką ma szanse zwyciężyć w...
KASZUBSKIE HISTORIE

KASZUBSKIE HISTORIE

Bez języka i literatury kaszubskiej nie byłoby Kaszubów. Jest ona...
Z KART HISTORII

Z KART HISTORII

Przypadającą w tym roku 375. rocznicę powstania Wejherowa radni uczczą w...
SPRAWCA W ARESZCIE

SPRAWCA W ARESZCIE

Stracił panowanie nad pojazdem i potrącił troje pieszych. Policjanci...
27
Niedziela
Maj 2018
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SŁODKI WIECZÓR POEZJI

2018-05-12 13:58:16

Promocja debiutanckiego tomiku poetyckiego Kazimierza Wójcika była głównym tematem środowego spotkania w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie zorganizowanego w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Od 15-tu lat obchodzone są w Polsce "Tygodnie Bibliotek", w ramach których organizowane są ciekawe spotkania dla czytelników. W środowe popołudnie 9 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie spotkali się miłośnicy poezji, by wziąć udział w "Słodkim wieczorze poezji", podczas którego swój debiutancki poetycki tomik pt. "Rymy niesforne" prezentował Kazimierz Wójcik.

Pochodzący z Podhala Kazimierz Wójcik, absolwent Politechniki Poznańskiej, od lat mieszka w Wejherowie, gdzie aktywnie udziela się w Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku YMCA, amatorsko gra w teatrze, tynkuje, naprawia maszyny, troszczy się o żonę i nasze państwo, a w wolnych chwilach... pisze wiersze. Pisuje je od dzieciństwa, ale dopiero teraz zebrał się w sobie i niektóre z nich wydał drukiem w postaci poetyckiego zbiorku "Rymy niesforne".

Oto jeden krótki wiersz ze zbiorku:

"Słowo i milczenie"

Słowo

śmierć niesie albo ożywia-

łączy, rozdziela,

jednoczy, godzi.

Czemu nie ważę

swego języka

i swego pióra?

Twoje milczenie

więcej mówi do mnie

niż moje słowa

na wiatr rzucane.

Podczas wieczoru, który prowadziła Wanda Kantecka, wybrane przez siebie wiersze czytali uczestnicy spotkania a także sam Autor.

Specjalnym akcentem wieczoru był ciekawy, pełen liryzmu wokalno-instrumentalny występ harfiarki Barbary Karlik, który wprowadził zebranych w miły i prawdziwie poetycki nastrój. To z miłości do morza Barbara Karlik, zootechnik z wykształceni, zamieszkała w Gdyni. Jej prawdziwą pasją jest muzyka, a przede wszystkim gra na harfie i śpiew. Na co dzień pracuje w sklepie z planszówkam, a na harfie gra od 2001 roku.

Mirody

Foto: M. OdynieckiPrzeczytaj również
W obecnych czasach biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczania książek. To multimedialne centrum literatury, rozrywki i kultury, oferujące szeroką ofertę zajęć kierowaną do osób w każdym wieku....

2018-05-24 11:10:06

Wejherowianie nie zawiedli. Tłumnie przybyli do amfiteatru gdzie znajdowało się biuro zawodów Wejherowo Biega. Po raz szósty mieszkańcy wzięli udział w imprezie rekreacyjnej promującej aktywny...

2018-05-23 20:43:14

W ramach cyklu koncertów "Akademia w Pałacu" organizowanych przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku zaprezentują się w klasycznym...

2018-05-24 10:57:39

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!