123
Amandy, Jana, Juliana

GRYF POGRĄŻYŁ GWARDIĘ

2018-05-13 21:46:18

W pełni udana rehabilitacja wejherowskiej drużyny. Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu Gryf Wejherowo pokonuje na wyjeździe Gwardię Koszalin i robi bardzo ważny krok dla utrzymania się w II lidze.

Szczęście dzisiaj było przy żółto-czarnych. To co zabrało w poprzedniej kolejce w meczu z ROW 1964 Rybnik - wejherowianie stracili bramkę i przegrali mecz w ostatniej minucie, dzisiaj oddało – Gryf odniósł jednobramkowe zwycięstwo po bramce samobójczej nad Gwardią Koszalin.

Przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, że dla obu ekip to "mecz o wszystko". Koszalinianie, żeby myśleć o utrzymaniu się w II lidze musieli ten mecz wygrać, a przegrana praktycznie pozbawiałaby ich szans na wyjście ze strefy spadkowej. Wejherowianie z kolei bardzo chcieli się zrehabilitować za pechową porażkę w poprzedniej kolejce i zainkasować trzy punkty, które byłyby ważnym krokiem w kierunku trwałego opuszczenia strefy spadkowej.

Obie drużyny rozpoczęły mecz mocno skoncentrowane i zdeterminowane. Z początku inicjatywa była po stronie wejherowian, którzy częściej atakowali. W miarę upływu czasu mecz się wyrównał, a gospodarze zaczęli groźnie atakować bramkę Gryfu. Żółto-czarni grali jednak skutecznie i co najważniejsze, rozważnie w obronie, nie pozwalając gwardzistom na oddawanie celnych strzałów. Na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem bezbramkowym.

Druga połowa to dalszy ciąg zaciętej walki w środku pola. Obie drużyny raczej koncentrowały się na zabezpieczeniu własnej bramki. Sytuacji strzeleckich było bardzo mało. W miarę upływu czasu optyczną przewagę zaczęła osiągać Gwardia Koszalin ale to Gryf stwarzał groźniejsze sytuacje. Sytuację sam na sam nie wykorzystał Paweł Brzuzy, a niedługo później piłkę zmierzającą do bramki z linii bramkowej wybyli obrońcy Gwardii. Wreszcie w 77 minucie szczęście uśmiechnęło się do naszej ekipy. W zamieszaniu na polu karnym, po niefortunnej interwencji jednego z obrońców piłka wylądował w bramce gospodarzy. Po samobójczym golu Gryf wyszedł na prowadzenie. Nasza drużyna poszła za ciosem i w samej końcówce mogła podwyższyć wynik, lecz po strzale Pawła Wojowskiego piłka odbiła się od słupka.

Po zaciętym i wyrównanym meczu Gwardia Koszalin przegrywa z Gryfem Wejherowo 0:1 (0:0). Żółto-czarni zrehabilitowali się po niedawnej przegranej na własnym boisku z ROW 1964 Rybnik. Dzięki trzem punktom opuścili strefę spadkową i zajmują aktualnie 13 miejsce w tabeli.

Do zakończenia rozgrywek wejherowianom pozostały jeszcze trzy kolejki spotkań. Najbliższy mecz wejherowianie zagrają u siebie z MKS Kluczbork. Będzie to kolejny mecz z cyklu "o wszystko" który dla oby zespołów może mieć kluczowe znaczenie dla utrzymania w II lidze.

Pewne i zasłużone zwycięstwo wejherowskiego Gryfa. W meczu 32 kolejki II ligi piłki nożnej wejherowianie pokonali MKS Kluczbork 3:1. Przewaga żółto-czarnych ani przez moment nie była zagrożona.

2018-05-20 22:38:47

Na "Orliku" przy Szkole Podstawowej w Gościcinie rozegrano Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt. Startująca w zawodach drużyna gospodyń zajęła w turnieju trzecie...

2018-05-22 22:33:02

Na boisku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choczewie, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt. W rywalizacji najlepiej poradziły sobie uczennice Szkoły Podstawowej...