ZAWODY SIŁACZY

ZAWODY SIŁACZY

Zdobyciem tytułu Wicemistrzów Europy w Parach zakończyła udział w zawodach...
WOJSKOWE ŚWIĘTO

WOJSKOWE ŚWIĘTO

Święto Wojska Polskiego miało swoje obchody centralne w Warszawie ale...
ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

Kolejny raz alkohol i brawura zebrały śmiertelne żniwo. Tragiczny wypadek w...
KONCERT PLENEROWY

KONCERT PLENEROWY

Bogactwo muzyki ludowej jest przeogromne. To niewyczerpana skarbnica...
RAJD PIAŚNICKI

RAJD PIAŚNICKI

Po raz pierwszy w Wejherowie zorganizowany zostanie Motocyklowy Rajd...
17
Piątek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ATRAKCYJNY WEEKEND

2018-05-21 17:09:05

Jarmark z regionalnymi produktami i żywnością, bezpłatne badania profilaktyczne oraz akcja promocji czytelnictwa wśród dzieci to tylko niektóre z atrakcji, jakie odbędą się w najbliższy weekend w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan.

Od czwartku 24 maja rusza kolejna edycja jarmarków regionalnych w Porcie Rumia. Przez cztery kolejne dni dla kupujących otwarte zostaną specjalne stoiska, na których znajdą się między innymi: rękodzieło artystyczne oraz regionalna, tradycyjna żywność. Będą naturalne pieczywa, miody i wędliny, a także sery i przyprawy. Ciekawe wyroby znajdą miłośnicy rękodzieła tekstylnego (np. ubranka dziecięce, worki na chleb, serwetki).

W sobotę (26 maja) z okazji Dnia Matki na klientów czekają atrakcje, związane z promocją zdrowia nie tylko wśród mam. W ramach akcji "Bezpłatny dzień ze zdrowiem" każdy chętny będzie mógł bezpłatnie wykonać badanie EKG, badanie poziomu cholesterolu i glukozy we krwi, jak również pomiar ciśnienia tętniczego, tętna i saturacji. Będzie można także obliczyć wskaźnik BMI oraz dokonać analizy składu ciała. Każdy przebadany pacjent otrzyma podsumowanie badań i będzie mógł skonsultować wyniki z lekarzami oraz otrzymać porady z zakresu dietetyki. Część akcji będzie poświęcona profilaktyce chorób nowotworowych, gdzie specjaliści będą instruować, jak dokonać samobadania piersi, jąder i prostaty.

Niedziela (27 maja) poświęcona będzie z kolei propagowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych. Ogólnopolskie Spotkania Czytelnicze "Zaczytani zakochani" to cykl spotkań nie tylko zachęcających do spędzania czasu wolnego z książką, lecz mające charakter integracyjny, wzmacniający więzi rodzinne. Podczas akcji dzieci będą mogły wysłuchać bajek i skorzystać ze strefy animacyjnej, w której będzie można znaleźć takie atrakcje jak: wielkie klocki, piasek kinetyczny, malowanie twarzy czy gra planszowa XXL. Nie zabraknie konkursów z nagrodami, a prace wykonane w strefie plastycznej będzie można wymienić na książki z serii przygód buldoga Toniego. Uczestnicy akcji będą mogli również oddać swoje stare, niepotrzebne książeczki, które następnie zostaną przekazane do lokalnych bibliotek, a tym samym zyskają nowe życie.

Wszystkie weekendowe atrakcje odbędą się w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi.

  • Jarmark produktów regionalnych odbędzie się w dniach 24-27 maja, a stoiska będą dostępne w godzinach otwarcia galerii.
  • Bezpłatne badania profilaktyczne z okazji Dnia Matki będą wykonywane 26 maja od godziny 10:00 do 18:00.
  • Akcja "Zaczytani Zakochani" odbędzie się 27 maja od godziny 11:00 do 17:00.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

źródło: materiały prasowe auchanPrzeczytaj również
Od niedzieli pada deszcz i wieje. W miarę upływu czasu siła wiatru się wzmaga. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wichurą na Pomorzu. Najmocniej będzie wiać w nocy z...

2018-01-29 17:50:52

Koniec darmowych toreb foliowych. Na sklepy został nałożony obowiązek pobierania opłaty za wydanie kupującemu "foliówki" do pakowania zakupów. Jednorazowe torby zostaną objęte tzw. opłatą...

2017-12-27 11:18:56

Janusz Conradi, redzianin, absolwent Sopockiej Akademii Tenisowej oraz Uniwersytetu Louisiana, na stałe mieszkający i pracujący w Stanach Zjednoczonych, został wybrany przez USTA (United States...

2017-12-08 12:17:32

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!