WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

Sobota to pierwszy dzień wakacji. Tego dnia zacznie obowiązywać letni...
OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

Gdyby nie on, polska muzyka nie byłaby taka sama. Jego piosenki od lat...
ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

Dużym tupetem lub dużą bezmyślnością wykazał się 24-latek który kradzionym...
KRADLI KWIATY Z PARKU

KRADLI KWIATY Z PARKU

Aleja różana w wejherowskim parku cieszy oczy mieszkańców i turystów....
POGODA SIĘ POPSUJE

POGODA SIĘ POPSUJE

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed pogorszeniem...
23
Sobota
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Albina, Wandy, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ATRAKCYJNY WEEKEND

2018-05-21 17:09:05

Jarmark z regionalnymi produktami i żywnością, bezpłatne badania profilaktyczne oraz akcja promocji czytelnictwa wśród dzieci to tylko niektóre z atrakcji, jakie odbędą się w najbliższy weekend w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan.

Od czwartku 24 maja rusza kolejna edycja jarmarków regionalnych w Porcie Rumia. Przez cztery kolejne dni dla kupujących otwarte zostaną specjalne stoiska, na których znajdą się między innymi: rękodzieło artystyczne oraz regionalna, tradycyjna żywność. Będą naturalne pieczywa, miody i wędliny, a także sery i przyprawy. Ciekawe wyroby znajdą miłośnicy rękodzieła tekstylnego (np. ubranka dziecięce, worki na chleb, serwetki).

W sobotę (26 maja) z okazji Dnia Matki na klientów czekają atrakcje, związane z promocją zdrowia nie tylko wśród mam. W ramach akcji "Bezpłatny dzień ze zdrowiem" każdy chętny będzie mógł bezpłatnie wykonać badanie EKG, badanie poziomu cholesterolu i glukozy we krwi, jak również pomiar ciśnienia tętniczego, tętna i saturacji. Będzie można także obliczyć wskaźnik BMI oraz dokonać analizy składu ciała. Każdy przebadany pacjent otrzyma podsumowanie badań i będzie mógł skonsultować wyniki z lekarzami oraz otrzymać porady z zakresu dietetyki. Część akcji będzie poświęcona profilaktyce chorób nowotworowych, gdzie specjaliści będą instruować, jak dokonać samobadania piersi, jąder i prostaty.

Niedziela (27 maja) poświęcona będzie z kolei propagowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych. Ogólnopolskie Spotkania Czytelnicze "Zaczytani zakochani" to cykl spotkań nie tylko zachęcających do spędzania czasu wolnego z książką, lecz mające charakter integracyjny, wzmacniający więzi rodzinne. Podczas akcji dzieci będą mogły wysłuchać bajek i skorzystać ze strefy animacyjnej, w której będzie można znaleźć takie atrakcje jak: wielkie klocki, piasek kinetyczny, malowanie twarzy czy gra planszowa XXL. Nie zabraknie konkursów z nagrodami, a prace wykonane w strefie plastycznej będzie można wymienić na książki z serii przygód buldoga Toniego. Uczestnicy akcji będą mogli również oddać swoje stare, niepotrzebne książeczki, które następnie zostaną przekazane do lokalnych bibliotek, a tym samym zyskają nowe życie.

Wszystkie weekendowe atrakcje odbędą się w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi.

  • Jarmark produktów regionalnych odbędzie się w dniach 24-27 maja, a stoiska będą dostępne w godzinach otwarcia galerii.
  • Bezpłatne badania profilaktyczne z okazji Dnia Matki będą wykonywane 26 maja od godziny 10:00 do 18:00.
  • Akcja "Zaczytani Zakochani" odbędzie się 27 maja od godziny 11:00 do 17:00.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

źródło: materiały prasowe auchanPrzeczytaj również
Od niedzieli pada deszcz i wieje. W miarę upływu czasu siła wiatru się wzmaga. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wichurą na Pomorzu. Najmocniej będzie wiać w nocy z...

2018-01-29 17:50:52

Koniec darmowych toreb foliowych. Na sklepy został nałożony obowiązek pobierania opłaty za wydanie kupującemu "foliówki" do pakowania zakupów. Jednorazowe torby zostaną objęte tzw. opłatą...

2017-12-27 11:18:56

Janusz Conradi, redzianin, absolwent Sopockiej Akademii Tenisowej oraz Uniwersytetu Louisiana, na stałe mieszkający i pracujący w Stanach Zjednoczonych, został wybrany przez USTA (United States...

2017-12-08 12:17:32

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!