WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

Sobota to pierwszy dzień wakacji. Tego dnia zacznie obowiązywać letni...
OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

Gdyby nie on, polska muzyka nie byłaby taka sama. Jego piosenki od lat...
ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

Dużym tupetem lub dużą bezmyślnością wykazał się 24-latek który kradzionym...
KRADLI KWIATY Z PARKU

KRADLI KWIATY Z PARKU

Aleja różana w wejherowskim parku cieszy oczy mieszkańców i turystów....
POGODA SIĘ POPSUJE

POGODA SIĘ POPSUJE

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed pogorszeniem...
23
Sobota
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Albina, Wandy, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

LUBIMY BIBLIOTEKI

2018-05-24 11:10:06

W obecnych czasach biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczania książek. To multimedialne centrum literatury, rozrywki i kultury, oferujące szeroką ofertę zajęć kierowaną do osób w każdym wieku. Namiastką tego jak bogata jest paleta możliwości spędzania czasu w bibliotece jest coroczna akcja Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

W akcję tę z powodzeniem włącza się od lat Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Jak podkreślają bibliotekarze, te majowe spotkania z czytelnikami, ubrane w bogatą ofertę edukacyjną i kulturalną, sprawiają im ogromną radość, gdyż są dla nich wyrazem sympatii, zaufania i uznania dla ich pracy. Z tym większą satysfakcją przyjęli informację o frekwencji na bibliotecznych spotkaniach w ramach Tygodnia Bibliotek. Z podsumowania wynika, że z bogatej ofert wydarzeń skorzystało ponad 500 czytelników.

Najliczniejszą grupę stanowiły wśród nich dzieci (196 osób). Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży gościła 9 grup z przedszkoli i szkół podstawowych, które wzięły udział w zajęciach "Zaczarowana kraina", "Nie taki wilk straszny", "Biblioteka, oczywiście!" i "Spacerkiem po bibliotece". Odbyło się także spotkanie grupy Puchatków z Klubu Małego Czytelnika. W ramach tzw. "maratonu bibliotecznego" bibliotekarze gościli także uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 i Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1, z którymi poznawali Teatrzyk Kamishibai, dowiadywali się, jak korzystać z bibliotecznych zbiorów, a także toczyli rozgrywki w gry planszowe. Te ostatnie odbywały się także w gronie Planszówkowej Odskoczni i osób, które wzięły udział w turnieju "Rodzina się zgrywa!".

Jak co roku, w wejherowskiej bibliotece gościł także teatrzyk dla dzieci. Aktorzy z Teatru Gargulec zaprezentowali zabawną historię o Trollu, który, aby ratować ukochaną, musiał wyruszyć z pomocą bajkowym postaciom. Dzieci odwiedziły bibliotekę także podczas ogłoszenia wyników XI Powiatowego Konkursu Czytelniczego. W tym roku konkursowe hasło "Polska Niepodległa" uczestnicy przedstawiali w formie rysunku, gry planszowej lub wywiadu z Józefem Piłsudskim. Nagrodzone zostały łącznie 32 osoby. Wyróżnieni zostali także czytelnicy Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, którzy w ubiegłym roku przeczytali najwięcej książek. Mała rekordzistka wypożyczyła ich 249.

Podobnych Mistrzów Czytelnictwa wśród dorosłych poznaliśmy podczas uroczystego spotkania z bibliotecznymi klubami. Obecny na spotkaniu Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz gratulował pani Barbarze, która przeczytała 268 książek. Dziękował także członkom klubów (DKK dla Dorosłych i dla Młodzieży, grupie teatralnej "Errata") za aktywny udział w życiu biblioteki.

W Tygodniu Bibliotek nie mogło zabraknąć spotkań z autorami. Przybierały one różną formę. Było poetycko, dzięki wieczorowymi malarsko-poetyckiemu z Darią Węsierską i artystkami z Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Było też historycznie, dzięki prelekcji Rafała Dębskiego i Dariusza Domagalskiego na temat średniowiecznej sztuki wojennej. Nie zabrakło także nawiązań do zdrowego tryby życia, o którym opowiadał fitoterapeuta Michał Konkel na wykładzie o ziołowym detoksie na wiosnę.

Rekordowy pod względem frekwencji Tydzień Bibliotek zakończył się 15 maja. Nie oznacza to jednak zakończenia bibliotecznych działań edukacyjnych i kulturalnych. Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży tętni życiem, goszcząc na zajęciach niemal codziennie zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne. Już niedługo rusza akcja Wejherowo Czyta Dzieciom, w której bibliotekarze zaproszą do udziału w internetowej zabawie literackich nominacji. 9 czerwca Noc Bibliotek, a w jej programie moc atrakcji dla całych rodzin.

opr. qrator

foto: MB WejherowoPrzeczytaj również
Zbliżające się wakacje dla kinomanów oznaczają kolejną edycję Wejherowskiego Kina pod Gwiazdami. Tradycyjnie, w każdy czwartkowy wieczór lipca i sierpnia w amfiteatrze będziemy mogli oglądać na...

2018-06-18 12:17:56

Gdyby nie on, polska muzyka nie byłaby taka sama. Jego piosenki od lat śpiewają najlepsi polscy wokaliści, a wraz z nimi cały kraj. Przez wielu uważany za geniusza słowa pisanego, czy to będzie...

2018-06-22 14:42:24

Słoneczne weekend sprzyjał spacerom, dlatego całe rodziny odwiedzały pierwszy w Wejherowie Festiwal Smaków Food Trucków. Na rynku, na specjalnie ustawionych ławkach, stołach i leżakach...

2018-06-18 09:03:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!