ZAWODY SIŁACZY

ZAWODY SIŁACZY

Zdobyciem tytułu Wicemistrzów Europy w Parach zakończyła udział w zawodach...
WOJSKOWE ŚWIĘTO

WOJSKOWE ŚWIĘTO

Święto Wojska Polskiego miało swoje obchody centralne w Warszawie ale...
ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

Kolejny raz alkohol i brawura zebrały śmiertelne żniwo. Tragiczny wypadek w...
KONCERT PLENEROWY

KONCERT PLENEROWY

Bogactwo muzyki ludowej jest przeogromne. To niewyczerpana skarbnica...
RAJD PIAŚNICKI

RAJD PIAŚNICKI

Po raz pierwszy w Wejherowie zorganizowany zostanie Motocyklowy Rajd...
17
Piątek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

LUBIMY BIBLIOTEKI

2018-05-24 11:10:06

W obecnych czasach biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczania książek. To multimedialne centrum literatury, rozrywki i kultury, oferujące szeroką ofertę zajęć kierowaną do osób w każdym wieku. Namiastką tego jak bogata jest paleta możliwości spędzania czasu w bibliotece jest coroczna akcja Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

W akcję tę z powodzeniem włącza się od lat Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Jak podkreślają bibliotekarze, te majowe spotkania z czytelnikami, ubrane w bogatą ofertę edukacyjną i kulturalną, sprawiają im ogromną radość, gdyż są dla nich wyrazem sympatii, zaufania i uznania dla ich pracy. Z tym większą satysfakcją przyjęli informację o frekwencji na bibliotecznych spotkaniach w ramach Tygodnia Bibliotek. Z podsumowania wynika, że z bogatej ofert wydarzeń skorzystało ponad 500 czytelników.

Najliczniejszą grupę stanowiły wśród nich dzieci (196 osób). Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży gościła 9 grup z przedszkoli i szkół podstawowych, które wzięły udział w zajęciach "Zaczarowana kraina", "Nie taki wilk straszny", "Biblioteka, oczywiście!" i "Spacerkiem po bibliotece". Odbyło się także spotkanie grupy Puchatków z Klubu Małego Czytelnika. W ramach tzw. "maratonu bibliotecznego" bibliotekarze gościli także uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 i Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1, z którymi poznawali Teatrzyk Kamishibai, dowiadywali się, jak korzystać z bibliotecznych zbiorów, a także toczyli rozgrywki w gry planszowe. Te ostatnie odbywały się także w gronie Planszówkowej Odskoczni i osób, które wzięły udział w turnieju "Rodzina się zgrywa!".

Jak co roku, w wejherowskiej bibliotece gościł także teatrzyk dla dzieci. Aktorzy z Teatru Gargulec zaprezentowali zabawną historię o Trollu, który, aby ratować ukochaną, musiał wyruszyć z pomocą bajkowym postaciom. Dzieci odwiedziły bibliotekę także podczas ogłoszenia wyników XI Powiatowego Konkursu Czytelniczego. W tym roku konkursowe hasło "Polska Niepodległa" uczestnicy przedstawiali w formie rysunku, gry planszowej lub wywiadu z Józefem Piłsudskim. Nagrodzone zostały łącznie 32 osoby. Wyróżnieni zostali także czytelnicy Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, którzy w ubiegłym roku przeczytali najwięcej książek. Mała rekordzistka wypożyczyła ich 249.

Podobnych Mistrzów Czytelnictwa wśród dorosłych poznaliśmy podczas uroczystego spotkania z bibliotecznymi klubami. Obecny na spotkaniu Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz gratulował pani Barbarze, która przeczytała 268 książek. Dziękował także członkom klubów (DKK dla Dorosłych i dla Młodzieży, grupie teatralnej "Errata") za aktywny udział w życiu biblioteki.

W Tygodniu Bibliotek nie mogło zabraknąć spotkań z autorami. Przybierały one różną formę. Było poetycko, dzięki wieczorowymi malarsko-poetyckiemu z Darią Węsierską i artystkami z Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Było też historycznie, dzięki prelekcji Rafała Dębskiego i Dariusza Domagalskiego na temat średniowiecznej sztuki wojennej. Nie zabrakło także nawiązań do zdrowego tryby życia, o którym opowiadał fitoterapeuta Michał Konkel na wykładzie o ziołowym detoksie na wiosnę.

Rekordowy pod względem frekwencji Tydzień Bibliotek zakończył się 15 maja. Nie oznacza to jednak zakończenia bibliotecznych działań edukacyjnych i kulturalnych. Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży tętni życiem, goszcząc na zajęciach niemal codziennie zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne. Już niedługo rusza akcja Wejherowo Czyta Dzieciom, w której bibliotekarze zaproszą do udziału w internetowej zabawie literackich nominacji. 9 czerwca Noc Bibliotek, a w jej programie moc atrakcji dla całych rodzin.

opr. qrator

foto: MB WejherowoPrzeczytaj również
Bogactwo muzyki ludowej jest przeogromne. To niewyczerpana skarbnica bliskich naszemu sercu melodii. Część z tego bogactwa usłyszymy na koncercie w wejherowskim muzeum, gdzie zaprezentowane...

2018-08-16 11:54:08

Wielkie wydarzenie dla miłośników sportów siłowych. W najbliższą sobotę w Wejherowie odbędą się Mistrzostwa Europy Centralnej Strongman w parach Wejherowo 2018. Na starcie zobaczymy jednych...

2018-08-09 23:45:56

Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy. W najbliższą środę przeniesiemy się blisko sto lat wstecz i zasmakujemy tanecznych rytmów Warszawy lat...

2018-08-09 17:00:48

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!