WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

Sobota to pierwszy dzień wakacji. Tego dnia zacznie obowiązywać letni...
OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

Gdyby nie on, polska muzyka nie byłaby taka sama. Jego piosenki od lat...
ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

Dużym tupetem lub dużą bezmyślnością wykazał się 24-latek który kradzionym...
KRADLI KWIATY Z PARKU

KRADLI KWIATY Z PARKU

Aleja różana w wejherowskim parku cieszy oczy mieszkańców i turystów....
POGODA SIĘ POPSUJE

POGODA SIĘ POPSUJE

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed pogorszeniem...
23
Sobota
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Albina, Wandy, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ZŁOTE DZIEWCZYNY

2018-05-24 12:19:04

Wspaniałe informacje z Budapesztu. Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka wracają ze złotymi medalami z zawodów Pucharu Świata w Kickboxingu jakie odbywały się na Węgrzech. Juniorki trenujące na co dzień pod okiem Rafała Karcza są reprezentantkami kadry narodowej.

Hungarian Kickboxing World Cup odbywał się w dniach od 17 do 20 maja br. Walczono w formułach: pointfighting, low kick, kick-light, full contact i K1. W tych prestiżowych międzynarodowych zawodach wystartowało w sumie ponad 2.500 zawodników z całego świata. W turnieju uczestniczyła także ponad 60-osobowa reprezentacja Polski w której składzie znajdowały się Paulina Stenka i Zuzanna Kalbarczyk - zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino, trenujące w Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym pod okiem Rafała Karcza, który jest jednocześnie trenerem kadry narodowej juniorów w formule pointfighting. Obie nasze reprezentantki, mieszkanki Kębłowa, zostały zgłoszone w kategorii pointfighting i kick-light.

Zuzanna Kalbarczyk w kategorii juniorek do 65 kg nie miała sobie równych. Zwyciężyła zarówno w formule pointfighting jak i w formule kick-light, po raz kolejny potwierdzając swoje nieprzeciętne umiejętności. Dwa złote medale na jednych zawodach z cyklu Pucharu Świata to wyczyn wyjątkowy.

Paulina Stenka w kategorii juniorek do 70 kg bezapelacyjnie zwyciężyła w formule kick-light zdobywając złoto. Miesiąc wcześniej triumfowała w zawodach z cyklu Pucharu Świata "Austrian Classic", a w Budapeszcie powtórzyła ten sukces. W formule pointfighting swój udział w turnieju zakończyła na piątym miejscu.

Nasze dziewczyny wracają do kraju z trzema "złotami". To wielka radość ale i nadzieja na medalowe łupy na najważniejszej imprezie sezonu jaką będą Mistrzostwa Świata w Kickboxingu jakie odbędą siwe wrześniu tego roku we Włoszech. W takiej formie Zuzanna  i Paulina mają szansę na przedarcie się do strefy medalowej. Już dziś trzymamy kciuki.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Z brązowym medalem powrócił do Wejherowa Dominik Noweta, młody pięściarz Wejherowskiego Klubu Bokserskiego Gryf, z XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów w Boksie. Do tej pory to...

2018-06-14 10:52:43

Udany powrót na matę. W pierwszym turnieju po wyleczeniu kontuzji Agata Syska trenująca w UKS Team Dragon sięgnęła po złoto. Sukces tym większy, że wszystkie swoje przeciwniczki pokonała przed...

2018-06-12 11:01:40

Cztery medale przywieźli nasi kickboxerzy z Mistrzostw Polski jakie odbywały się w miniony weekend w Kurzętniku, które były jednocześnie ostateczną kwalifikacją do powołań do kadry narodowej w...

2018-06-11 13:22:26

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!