ZAWODY SIŁACZY

ZAWODY SIŁACZY

Zdobyciem tytułu Wicemistrzów Europy w Parach zakończyła udział w zawodach...
WOJSKOWE ŚWIĘTO

WOJSKOWE ŚWIĘTO

Święto Wojska Polskiego miało swoje obchody centralne w Warszawie ale...
ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

Kolejny raz alkohol i brawura zebrały śmiertelne żniwo. Tragiczny wypadek w...
KONCERT PLENEROWY

KONCERT PLENEROWY

Bogactwo muzyki ludowej jest przeogromne. To niewyczerpana skarbnica...
RAJD PIAŚNICKI

RAJD PIAŚNICKI

Po raz pierwszy w Wejherowie zorganizowany zostanie Motocyklowy Rajd...
17
Piątek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ZŁOTE DZIEWCZYNY

2018-05-24 12:19:04

Wspaniałe informacje z Budapesztu. Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka wracają ze złotymi medalami z zawodów Pucharu Świata w Kickboxingu jakie odbywały się na Węgrzech. Juniorki trenujące na co dzień pod okiem Rafała Karcza są reprezentantkami kadry narodowej.

Hungarian Kickboxing World Cup odbywał się w dniach od 17 do 20 maja br. Walczono w formułach: pointfighting, low kick, kick-light, full contact i K1. W tych prestiżowych międzynarodowych zawodach wystartowało w sumie ponad 2.500 zawodników z całego świata. W turnieju uczestniczyła także ponad 60-osobowa reprezentacja Polski w której składzie znajdowały się Paulina Stenka i Zuzanna Kalbarczyk - zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino, trenujące w Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym pod okiem Rafała Karcza, który jest jednocześnie trenerem kadry narodowej juniorów w formule pointfighting. Obie nasze reprezentantki, mieszkanki Kębłowa, zostały zgłoszone w kategorii pointfighting i kick-light.

Zuzanna Kalbarczyk w kategorii juniorek do 65 kg nie miała sobie równych. Zwyciężyła zarówno w formule pointfighting jak i w formule kick-light, po raz kolejny potwierdzając swoje nieprzeciętne umiejętności. Dwa złote medale na jednych zawodach z cyklu Pucharu Świata to wyczyn wyjątkowy.

Paulina Stenka w kategorii juniorek do 70 kg bezapelacyjnie zwyciężyła w formule kick-light zdobywając złoto. Miesiąc wcześniej triumfowała w zawodach z cyklu Pucharu Świata "Austrian Classic", a w Budapeszcie powtórzyła ten sukces. W formule pointfighting swój udział w turnieju zakończyła na piątym miejscu.

Nasze dziewczyny wracają do kraju z trzema "złotami". To wielka radość ale i nadzieja na medalowe łupy na najważniejszej imprezie sezonu jaką będą Mistrzostwa Świata w Kickboxingu jakie odbędą siwe wrześniu tego roku we Włoszech. W takiej formie Zuzanna  i Paulina mają szansę na przedarcie się do strefy medalowej. Już dziś trzymamy kciuki.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Szkolą mistrzów ale także szkolą dzieci. Trwa kolejna edycja akcji o nazwie Letnia Akademia Kickboxingu. W ramach bezpłatnych zajęć maluchy poznają podstawy kickboxingu oraz samoobrony. Wszystko...

2018-07-14 20:53:10

Bardzo dobry występ naszych młodych pięściarzy na prestiżowym, międzynarodowym turnieju bokserskim International Triebel Cup jaki odbywał się w mieście Klin na Słowacji. Zawodnicy...

2018-06-25 12:07:18

Z brązowym medalem powrócił do Wejherowa Dominik Noweta, młody pięściarz Wejherowskiego Klubu Bokserskiego Gryf, z XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów w Boksie. Do tej pory to...

2018-06-14 10:52:43

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!