ROADPOL SAFETY DAYS

ROADPOL SAFETY DAYS

Równolegle z Europejskim Tygodniem Mobilności, we wszystkich krajach...
V WEJHER CROSS GAMES

V WEJHER CROSS GAMES

Po raz piąty do Wejherowa przyjadą atleci, którzy wezmą udział w zawodach...
PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na...
NOWY RADIOWÓZ

NOWY RADIOWÓZ

Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu...
TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO...

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji...
18
Sobota
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

DZIEŃ JAKUBA 2018

2018-06-01 10:59:54

Odbywający się zawsze w maju festyn Święto Miasta to nie tylko pretekst do wspólnej zabawy w rocznicę założenia Wejherowa ale także okazja do wyróżnienia osób zasłużonych dla miasta i lokalnej społeczności. W tym roku wyróżnienia przyznano 16 osobom.

Podczas festynu jaki odbywał się 26 maja na wejherowskim rynku bawiliśmy się przy muzyce zespołu Quantos oraz wejherowskiej wokalistki Moniki Kittel. Gwiazdą wieczoru była Margaret.

W przerwie festynu, po odegraniu przez trębaczy hejnału miasta oraz po oddaniu honorowej armatniej salwy, prezydent Krzysztof Hildebrandt przedstawił tegoroczny wybór rady miasta która podjęła uchwałę o wyróżnieniu zasłużonych mieszkańców.

Za szczególne zasługi dla Wejherowa i jego Mieszkańców Rada Miasta Wejherowa postanowiła przyznać Statuetkę Jakuba Wejhera kpt. Aleksandrowi Pawelcowi - żołnierzowi 1 Morskiego Pułku Strzelców, biorącego udział w obronie Wybrzeża i Wejherowa w 1939 roku, Żołnierza Armii Krajowej, kombatanta II Wojny Światowej odznaczonego licznymi medalami i wyróżnieniami, noszącego do 2001 roku zaszczytny tytuł Weterana Walk o Wolność i Nieodległość Ojczyzny, ojca chrzestnego Sztandaru Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie.

Nagrody Prezydenta Miasta Wejherowa otrzymali:

 • Teresa Malinowska, przewodnicząca rady "Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku", Sekretarz Delegatury Pomorskiej "Obywatelskiego Parlamentu Seniorów", kronikarz spisujący historię Uniwersytetu a także działalność grupy teatralnej "Srebrna Nitka".
 • Alina Iskierska – Bałka, emerytowana nauczycielka języka angielskiego w wejherowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego, lektor języka angielskiego w Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, wolontariuszka.
 • Beata Felczykowska, nauczyciel gry na fortepianie  Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie od 30. lat zaangażowana w rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań muzycznych swoich uczniów, a także propagowanie i promowanie muzyki Kaszub.
 • Joanna Kos, dyrektor Przedszkola Niepublicznego "MAPECIAKI" w Wejherowie, propagatorka współpracy wejherowskich przedszkoli z klubami sportowymi, organizatorka sportowych imprez dla przedszkolaków.
 • Aleksandra Kotłowska, nauczyciel języka kaszubskiego, muzyki i bibliotekarz w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wejherowie promującej miasto i kulturę kaszubską, inicjatorka współpracy z instytucjami kultury Wejherowa i regionu.
 • siostra Daniela Dąbrowska z Zakonu Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim w Wejherowie za ogrom pracy, zaangażowania i wyrzeczeń w utrzymanie na terenie Zakonu "przytuliska", gdzie najbardziej potrzebujący mogą znaleźć przyjazny kąt.
 • Edyta Boyke-Rhode, studentka II roku Ekonomii w Kaszubsko - Pomorskiej Szkole Wyższej w Wejherowie, aktywnie  działająca na forum Kaszubsko - Pomorskiej Szkoły Wyższej, której praca społecznej na rzecz uczelni promujące szkołę, miasto i region.
 • Aneta Katarzyna Krawczyk-Wadlewska, Stowarzyszenie "Świat Zwierząt dla Zwierząt", aktywnie działająca i propagująca działania na rzecz zwierząt.
 • Marlena Pindras, Stowarzyszenie "Świat Zwierząt dla Zwierząt", aktywnie działająca i propagująca działania na rzecz zwierząt.
 • Aleksandra Szeląg, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, członkini grupy baletowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, zdobywczyni wielu czołowych nagród o zasięgu ogólnopolskim i europejskim.
 • Henryk Bielecki, wieloletni Członek Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego Oddział Wejherowo, prezes reaktywowanego Towarzystwa Śpiewaczego im. Jana Trepczyka.
 • Jerzy Zalewski, przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, historyk, wolontariusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie, organizator wycieczek, propagator historii Wejherowa.
 • Rafał Rompca, lider zespołu muzycznego "FUCUS", którego muzyka inspirowana jest folklorem kaszubskim.
 • Weronika Pawlak, pięściarka Wejherowskiego Klubu Bokserskiego "Gryf", młoda uzdolniona i utytułowana zawodniczka, członkini kobiecej kadry narodowej w boksie.
 • Tomasz Hirsz, instruktor kickboxingu, wiceprezes Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, opiekun czterech sekcji kickboxingu dla dzieci, wolontariusz i wychowawca kolonijny obozów i zgrupowań sportowych.

qrator

foto: H. PołchowskiPrzeczytaj również
Młodsi pewnie w ogóle nie znają, a starsi zdążyli zapomnieć. Teraz nadarza się okazja do odświeżenia pamięci i poznania nietuzinkowego dzieła komiksowego, mającego status kultowy. Po wielu latach...

2021-09-15 15:21:07

Blisko setka zawodników w 24 amatorskich zespołach, w trzech kategoriach wiekowych. Tylu miłośników koszykówki wystartowało w X edycji turnieju Streetball Małego Trójmiasta Kaszubskiego, jaki...

2021-09-13 10:45:12

W miniony weekend na Kalwarii Wejherowskiej odbywały się uroczystości Odpustu Podwyższenia Krzyża Św., zwany potocznie odpustem szkolnym. Podczas obchodów wypraszajmy obfitość darów Ducha...

2021-09-13 13:48:06

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!