ZAWODY SIŁACZY

ZAWODY SIŁACZY

Zdobyciem tytułu Wicemistrzów Europy w Parach zakończyła udział w zawodach...
WOJSKOWE ŚWIĘTO

WOJSKOWE ŚWIĘTO

Święto Wojska Polskiego miało swoje obchody centralne w Warszawie ale...
ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

Kolejny raz alkohol i brawura zebrały śmiertelne żniwo. Tragiczny wypadek w...
KONCERT PLENEROWY

KONCERT PLENEROWY

Bogactwo muzyki ludowej jest przeogromne. To niewyczerpana skarbnica...
RAJD PIAŚNICKI

RAJD PIAŚNICKI

Po raz pierwszy w Wejherowie zorganizowany zostanie Motocyklowy Rajd...
17
Piątek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

SZKOŁA RZEMIOSŁA MA PATRONA

2018-06-09 20:52:40

Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie otrzymała patrona. W piątek podczas oficjalnej uroczystości zostało jej nadane imię św. Józefa. Z tej okazji szkoła została także wyróżniona Medalem Róży przyznanym przez Prezydenta Wejherowa.

Niepubliczna Szkoła Rzemiosła rozpoczęła swoją działalność 1 września 2006 roku. Została założona przez Powiatowy Cech Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw z siedzibą w Wejherowie. Była to pierwsza na Pomorzu niepubliczna szkoła która kształci młodzież w zawodach poszukiwanych na lokalnym rynku pracy, np. fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz, stolarz, kucharz, sprzedawca, tapicer, złotnik-jubiler, monter sieci i instalacji sanitarnych. Oferta edukacyjna, tworzona w porozumieniu z lokalnymi przedsiębiorcami i rzemieślnikami, gwarantuje absolwentom nie tylko  zdobycie nowoczesnej wiedzy teoretycznej i praktycznej ale także uzyskanie uprawnień zawodowych.

Po dwunastu latach istnienia Niepubliczna Szkołą Rzemiosła otrzymała wreszcie swojego patrona. Rzemieślnicy zdecydowali, że nosić ona będzie imię św. Józefa. Uroczystość nadania patrona odbyła się w piątek 8 czerwca. Wzięli w niej udział między innymi: prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt, przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz, zastępca prezydenta miasta Beata Rutkiewicz, poseł na sejm RP Kazimierz Plocke, ks. prałat Daniel Nowak oraz przedstawiciele i delegacje przedsiębiorców, szkół i organizacji rzemieślniczych oraz społecznych.

Podczas uroczystości została odsłonięta tablica zawierająca imię patrona szkoły. Dokonali tego wspólnie: starszy cechu Brunon Gajewski, prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt oraz poseł Kazimierz Plocke. Poświęcania tablicy dokonał ks. prałat Daniel Nowak.

Uroczystość uświetniło także nadanie szkole Medalu Róży przyznanego przez prezydenta Wejherowa w uznaniu działalności edukacyjnej, która od początku skutecznie łączy nowoczesny model kształcenia z wiedzą praktyką zdobywaną we współpracy z lokalnymi rzemieślnika mi i przedsiębiorcami.

qrator

foto: UM WejherowoPrzeczytaj również
Upamiętnienie zbrodni niemieckich w Lesie Piaśnickim jest tematem konkursu dla dzieci i młodzieży, który organizuje Fundacja Pomorze od Nowa wraz z Muzeum Piaśnickim w Wejherowie. Prace...

2018-08-13 11:25:36

W ramach corocznych praktyk studenckich, w Wejherowie przebywa grupa ukraińskich studentek z Iwano-Frankiwska, studiujących filologię polską na tamtejszym uniwersytecie. Wizyta w Polsce odbywała...

2018-08-03 13:55:45

Nauczyciele, terapeuci i wychowawcy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Wejherowie zapoznawali się z system szkolnictwa w Portugalii. W ramach realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu...

2018-07-30 18:46:10

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!