WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

Sobota to pierwszy dzień wakacji. Tego dnia zacznie obowiązywać letni...
OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

Gdyby nie on, polska muzyka nie byłaby taka sama. Jego piosenki od lat...
ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

Dużym tupetem lub dużą bezmyślnością wykazał się 24-latek który kradzionym...
KRADLI KWIATY Z PARKU

KRADLI KWIATY Z PARKU

Aleja różana w wejherowskim parku cieszy oczy mieszkańców i turystów....
POGODA SIĘ POPSUJE

POGODA SIĘ POPSUJE

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed pogorszeniem...
23
Sobota
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Albina, Wandy, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

SZKOŁA RZEMIOSŁA MA PATRONA

2018-06-09 20:52:40

Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie otrzymała patrona. W piątek podczas oficjalnej uroczystości zostało jej nadane imię św. Józefa. Z tej okazji szkoła została także wyróżniona Medalem Róży przyznanym przez Prezydenta Wejherowa.

Niepubliczna Szkoła Rzemiosła rozpoczęła swoją działalność 1 września 2006 roku. Została założona przez Powiatowy Cech Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw z siedzibą w Wejherowie. Była to pierwsza na Pomorzu niepubliczna szkoła która kształci młodzież w zawodach poszukiwanych na lokalnym rynku pracy, np. fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz, stolarz, kucharz, sprzedawca, tapicer, złotnik-jubiler, monter sieci i instalacji sanitarnych. Oferta edukacyjna, tworzona w porozumieniu z lokalnymi przedsiębiorcami i rzemieślnikami, gwarantuje absolwentom nie tylko  zdobycie nowoczesnej wiedzy teoretycznej i praktycznej ale także uzyskanie uprawnień zawodowych.

Po dwunastu latach istnienia Niepubliczna Szkołą Rzemiosła otrzymała wreszcie swojego patrona. Rzemieślnicy zdecydowali, że nosić ona będzie imię św. Józefa. Uroczystość nadania patrona odbyła się w piątek 8 czerwca. Wzięli w niej udział między innymi: prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt, przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz, zastępca prezydenta miasta Beata Rutkiewicz, poseł na sejm RP Kazimierz Plocke, ks. prałat Daniel Nowak oraz przedstawiciele i delegacje przedsiębiorców, szkół i organizacji rzemieślniczych oraz społecznych.

Podczas uroczystości została odsłonięta tablica zawierająca imię patrona szkoły. Dokonali tego wspólnie: starszy cechu Brunon Gajewski, prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt oraz poseł Kazimierz Plocke. Poświęcania tablicy dokonał ks. prałat Daniel Nowak.

Uroczystość uświetniło także nadanie szkole Medalu Róży przyznanego przez prezydenta Wejherowa w uznaniu działalności edukacyjnej, która od początku skutecznie łączy nowoczesny model kształcenia z wiedzą praktyką zdobywaną we współpracy z lokalnymi rzemieślnika mi i przedsiębiorcami.

qrator

foto: UM WejherowoPrzeczytaj również
Muzeum Piaśnickie w Wejherowie kontynuuje cykl wykładów pod hasłem "Akademia Niepodległości", organizowanych wespół z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku z okazji 100-lecia...

2018-06-15 12:16:24

Muzeum Piaśnickie w Wejherowie kontynuuje cykl spotkań pod hasłem Akademia Niepodległości organizowanych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na kolejne spotkanie zaprasza w...

2018-06-07 11:59:18

Bez języka i literatury kaszubskiej nie byłoby Kaszubów. Jest ona wyróżnikiem naszej regionalnej tożsamości i łącznikiem z wielowiekową historią i tradycją. O znaczeniu i wpływie kaszubszczyzny...

2018-05-25 12:47:13

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!