ZAWODY SIŁACZY

ZAWODY SIŁACZY

Zdobyciem tytułu Wicemistrzów Europy w Parach zakończyła udział w zawodach...
WOJSKOWE ŚWIĘTO

WOJSKOWE ŚWIĘTO

Święto Wojska Polskiego miało swoje obchody centralne w Warszawie ale...
ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

Kolejny raz alkohol i brawura zebrały śmiertelne żniwo. Tragiczny wypadek w...
KONCERT PLENEROWY

KONCERT PLENEROWY

Bogactwo muzyki ludowej jest przeogromne. To niewyczerpana skarbnica...
RAJD PIAŚNICKI

RAJD PIAŚNICKI

Po raz pierwszy w Wejherowie zorganizowany zostanie Motocyklowy Rajd...
17
Piątek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WIELKI PRZEJAZD ROWEROWY

2018-06-09 22:15:28

Święto cyklistów. W najbliższą niedzielę rusza 22. Wielki Przejazd Rowerowy Metropolii Gdańskiej. Tradycyjnie, jeden z peletonów wyruszy z Wejherowa odwiedzając po drodze także Redę i Rumię. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich miłośników rekreacji rowerowej, a także dlarolkarzy, deskarzy i wrotkarzy.

Coroczna parada jest świętem użytkowników rowerów, integrującym cyklistów z terenu Pomorza. Wielki Przejazd Rowerowy jest częścią ogólnopolskich obchodów "Święta Cyklicznego" - najważniejszego dnia polskiej kultury rowerowej. Z tej okazji do Metropolii Gdańskiej przybywać będą zorganizowane grupy rowerzystów wraz z rolkarzami, dekarzami, wrotkarzami i osobami na wózkach inwalidzkich oraz wszyscy ci, którzy na co dzień poruszają się na kolach poruszanych siłą własnych mięśni.

Tegoroczna edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego odbędzie się 10 czerwca i obejmie swoim zasięgiem aż 14 miast. Wielotysięczne, kolorowe peletony przejadą głównymi ulicami aglomeracji, promując i zachęcając do użytkowania roweru jako najzdrowszego środka komunikacji.

W tym roku WPR będzie miał aż cztery peletony. Peleton Tczewski, jadący z Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska, Peleton Gdański, który przejedzie trasą spod Stadionu Energa, Tunelem pod Martwą Wisłą a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska (gdzie połączy się w ruchu z Peletonami Tczewskim oraz Kartuskim), aby następnie skierować się w stronę Wrzeszcza i granicy z Sopotem, Peleton Kartuski, w którym pojadą rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do Śródmieścia Gdańska i Peleton Północny, rozpoczynający się w Wejherowie i jadący przez Redę, Rumię i Gdynię, którego trasa pobiegnie m.in. fragmentem Estakady Kwiatkowskiego.

Wejherowianie oraz wszyscy chętni z terenu powiatu wejherowskiego zasilać będą Peleton północny, który wystartuje z Wejherowa i poruszać się będzie według harmonogramu który zamieszczamy poniżej:

Wejherowo

 • 9:40 zbiórka na placu Wejhera
 • 9:55 wyjazd

Reda

 • 10:35 zbiórka ul. Cechowa/Gdańska
 • 10:45 wyjazd

Rumia

 • 11:15 zbiórka ul. Starowiejska/dworzec PKP
 • 11:25 wyjazd

Gdynia

 • 12:00 Zbiórka na Skwerze Kościuszki (przy ORP Błyskawica)
 • 12:15 – 12:45 debata o gdyńskiej infrastrukturze rowerowej
 • 12:50 wyjazd

Sopot

 • ok. 13:40 dołączenie do peletonu w ruchu, skrzyżowanie al. Niepodległości/ul. Podjazd

Sopot/Gdańsk

 • ok. 13:50 Droga Zielona spotkanie z peletonami: Tczewskim, Kartuskim i Gdańskim

Sopot finał XXII WPR

 • ok. 14:00 wjazd połączonych peletonów na Sopockie Błonia, ul. Polna

W tym roku organizatorzy przygotowali wiele nowości. W ramach WPR odbędzie się Firmowy Przejazd Rowerowy - rywalizacja drużyn reprezentujących firmy, instytucje, uczelnie z terenu całej aglomeracji. Na uczestników czeka rekordowa liczba nagród i gadżetów. W konkursach i losowaniach do wygrania są m.in. rowery, liczne gadżety rowerowe, opaski odblaskowe, smycze, naklejki, vouchery, itp.

Ze względu na rozbudowany program, na finałowym pikniku w parku Sopockie Błonia po raz pierwszy staną dwie sceny, z których jedna dedykowana będzie prezentacji drużyn Firmowego Przejazdu Rowerowego. Rozbudowie uległo także zaplecze gastronomiczne - na uczestników czekać będzie zlot foodtrucków oraz liczne stoiska z napojami i gadżetami rowerowymi.
Udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jest całkowicie bezpłatny, nie wymaga też rejestracji ani zgłaszania uczestników. Przyłączyć może się każdy.

qratorPrzeczytaj również
Warszawski Mordor wzbudza mieszane uczucia. Miejsce pracy kilkudziesięciu tysięcy pracowników, siedziba dziesiątków korporacji krajowych i międzynarodowych. Szklane biurowce sąsiadujące z...

2018-08-03 13:07:01

Niezwykła historia działaczki społecznej i charytatywnej, która w czasie drugiej wojny światowej aktywnie pracowała w referacie dziecięcym Rady Pomocy Żydom – Żegota. Za swoją działalność została...

2018-07-27 10:35:37

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie wydał decyzje zakazujące aż do odwołania kąpieli w dwóch miejscach położonych na terenie powiatu. Pojawiły się tam cyjanobakterie (sinice)...

2018-07-25 11:45:01

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!