WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

Sobota to pierwszy dzień wakacji. Tego dnia zacznie obowiązywać letni...
OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

Gdyby nie on, polska muzyka nie byłaby taka sama. Jego piosenki od lat...
ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

Dużym tupetem lub dużą bezmyślnością wykazał się 24-latek który kradzionym...
KRADLI KWIATY Z PARKU

KRADLI KWIATY Z PARKU

Aleja różana w wejherowskim parku cieszy oczy mieszkańców i turystów....
POGODA SIĘ POPSUJE

POGODA SIĘ POPSUJE

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed pogorszeniem...
23
Sobota
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Albina, Wandy, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WIELKI PRZEJAZD ROWEROWY

2018-06-09 22:15:28

Święto cyklistów. W najbliższą niedzielę rusza 22. Wielki Przejazd Rowerowy Metropolii Gdańskiej. Tradycyjnie, jeden z peletonów wyruszy z Wejherowa odwiedzając po drodze także Redę i Rumię. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich miłośników rekreacji rowerowej, a także dlarolkarzy, deskarzy i wrotkarzy.

Coroczna parada jest świętem użytkowników rowerów, integrującym cyklistów z terenu Pomorza. Wielki Przejazd Rowerowy jest częścią ogólnopolskich obchodów "Święta Cyklicznego" - najważniejszego dnia polskiej kultury rowerowej. Z tej okazji do Metropolii Gdańskiej przybywać będą zorganizowane grupy rowerzystów wraz z rolkarzami, dekarzami, wrotkarzami i osobami na wózkach inwalidzkich oraz wszyscy ci, którzy na co dzień poruszają się na kolach poruszanych siłą własnych mięśni.

Tegoroczna edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego odbędzie się 10 czerwca i obejmie swoim zasięgiem aż 14 miast. Wielotysięczne, kolorowe peletony przejadą głównymi ulicami aglomeracji, promując i zachęcając do użytkowania roweru jako najzdrowszego środka komunikacji.

W tym roku WPR będzie miał aż cztery peletony. Peleton Tczewski, jadący z Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska, Peleton Gdański, który przejedzie trasą spod Stadionu Energa, Tunelem pod Martwą Wisłą a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska (gdzie połączy się w ruchu z Peletonami Tczewskim oraz Kartuskim), aby następnie skierować się w stronę Wrzeszcza i granicy z Sopotem, Peleton Kartuski, w którym pojadą rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do Śródmieścia Gdańska i Peleton Północny, rozpoczynający się w Wejherowie i jadący przez Redę, Rumię i Gdynię, którego trasa pobiegnie m.in. fragmentem Estakady Kwiatkowskiego.

Wejherowianie oraz wszyscy chętni z terenu powiatu wejherowskiego zasilać będą Peleton północny, który wystartuje z Wejherowa i poruszać się będzie według harmonogramu który zamieszczamy poniżej:

Wejherowo

 • 9:40 zbiórka na placu Wejhera
 • 9:55 wyjazd

Reda

 • 10:35 zbiórka ul. Cechowa/Gdańska
 • 10:45 wyjazd

Rumia

 • 11:15 zbiórka ul. Starowiejska/dworzec PKP
 • 11:25 wyjazd

Gdynia

 • 12:00 Zbiórka na Skwerze Kościuszki (przy ORP Błyskawica)
 • 12:15 – 12:45 debata o gdyńskiej infrastrukturze rowerowej
 • 12:50 wyjazd

Sopot

 • ok. 13:40 dołączenie do peletonu w ruchu, skrzyżowanie al. Niepodległości/ul. Podjazd

Sopot/Gdańsk

 • ok. 13:50 Droga Zielona spotkanie z peletonami: Tczewskim, Kartuskim i Gdańskim

Sopot finał XXII WPR

 • ok. 14:00 wjazd połączonych peletonów na Sopockie Błonia, ul. Polna

W tym roku organizatorzy przygotowali wiele nowości. W ramach WPR odbędzie się Firmowy Przejazd Rowerowy - rywalizacja drużyn reprezentujących firmy, instytucje, uczelnie z terenu całej aglomeracji. Na uczestników czeka rekordowa liczba nagród i gadżetów. W konkursach i losowaniach do wygrania są m.in. rowery, liczne gadżety rowerowe, opaski odblaskowe, smycze, naklejki, vouchery, itp.

Ze względu na rozbudowany program, na finałowym pikniku w parku Sopockie Błonia po raz pierwszy staną dwie sceny, z których jedna dedykowana będzie prezentacji drużyn Firmowego Przejazdu Rowerowego. Rozbudowie uległo także zaplecze gastronomiczne - na uczestników czekać będzie zlot foodtrucków oraz liczne stoiska z napojami i gadżetami rowerowymi.
Udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jest całkowicie bezpłatny, nie wymaga też rejestracji ani zgłaszania uczestników. Przyłączyć może się każdy.

qratorPrzeczytaj również
W najbliższy weekend na wejherowskim rynku odbędzie się Festiwal Smaków Food Trucków. Znamy już pełną listę mobilnych punktów gastronomicznych które zaparkują na placu Wejhera.

2018-06-14 20:03:32

Wozy kolorowe z jadłem z różnych stron świata przyjadą do Wejherowa. Po raz pierwszy w naszym mieście w ramach ogólnopolskiej akcji Festiwal Smaków Food Trucków będzie można skosztować dań...

2018-06-11 12:42:41

Tłumy zwiedzających, mnóstwo atrakcji i niespodzianek, a to wszystko podane w ciekawej i atrakcyjnej formie. Tak przebiegała dziesiąta edycja ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów w Wejherowie.

2018-05-23 22:22:40

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!