ZAWODY SIŁACZY

ZAWODY SIŁACZY

Zdobyciem tytułu Wicemistrzów Europy w Parach zakończyła udział w zawodach...
WOJSKOWE ŚWIĘTO

WOJSKOWE ŚWIĘTO

Święto Wojska Polskiego miało swoje obchody centralne w Warszawie ale...
ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

Kolejny raz alkohol i brawura zebrały śmiertelne żniwo. Tragiczny wypadek w...
KONCERT PLENEROWY

KONCERT PLENEROWY

Bogactwo muzyki ludowej jest przeogromne. To niewyczerpana skarbnica...
RAJD PIAŚNICKI

RAJD PIAŚNICKI

Po raz pierwszy w Wejherowie zorganizowany zostanie Motocyklowy Rajd...
17
Piątek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

DZIECKO W ŚMIERTELNEJ PUŁAPCE

2018-06-10 21:26:06

Przez moment o tym zdarzeniu zrobiło się głośno w całej Polsce. W Rumi, podczas upału, w zamkniętym samochodzie znajdowało się dwuletnie dziecko. Zdecydowane działanie policjantów zapobiegło tragedii.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed godziną 10:00. Dyżurny Komisariatu Policji w Rumi odebrał telefon od kobiety, która poinformowała, że na parkingu w pobliżu dworca PKP znajduje się malutkie dziecko zamknięte w samochodzie. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, który zastał w nagrzanym od słońca samochodzie malucha. Nie widząc w pobliżu właścicieli pojazdu funkcjonariusze podjęli decyzje o rozbiciu szyby i wyciągnięciu dziecka. Maluch był przerażony i przegrzany. Podano mu wodę i zadbano aby pozostał w zacienionym, przewiewnym miejscu. Wezwano także karetkę której załoga zaopiekowała się dzieckiem. Na szczęście jego życiu nic nie zagraża.

Policjanci z urzędu wszczęli postępowanie wyjaśniające, czy nie doszło tu do zagrożenia życia lub zdrowia dziecka. Funkcjonariusze dotarli do rodziców dziecka, z którymi wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia. Może im grozić nawet kara pozbawienia wolności.

To kolejny przypadek pokazujący bezmyślność rodziców, którzy w niefrasobliwy sposób lekceważą życie  i zdrowie swoich pociech. Każdorazowo tego typu zdarzenia są nagłaśniane, właśnie po to aby uczulić innych na niebezpieczeństwo wynikające z przebywania w nagrzanym na słońcu pojeździe. Zdarzały się nawet przypadki śmiertelne.

Pamiętajmy, że w takich sytuacjach należy natychmiast zawiadomić policję i pogotowie oraz niezwłocznie podjąć niezbędne działania w celu wydobycia z pojazdu osoby w nim zamkniętej. Zniszczenie szyby to niewielka cena za uratowanie czyjegoś życia.

qrator

foto: KPP WejherowoPrzeczytaj również
Wejherowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie znęcania się nad psem. Porzucone zwierzę zostało znalezione zaniedbane 7 sierpnia we wtorek w lesie na ul. Ofiar Piaśnicy w Wejherowie....

2018-08-10 21:50:37

Kolejny raz alkohol i brawura zebrały śmiertelne żniwo. Tragiczny wypadek w Luzinie. Sprawca zderzenia, w którym śmierć na miejscu poniósł motocyklista, był pijany. Grozi mu 12 lat więzienia.

2018-08-16 12:15:06

Sukces wejherowskiego policjanta. Podczas eliminacji wojewódzkich do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji, asp. Artur Glembin z psem Ifra zajęli drugie miejsce.

2018-08-15 16:21:21

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!