WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY

Sobota to pierwszy dzień wakacji. Tego dnia zacznie obowiązywać letni...
OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

OPOWIEŚCI JACKA CYGANA

Gdyby nie on, polska muzyka nie byłaby taka sama. Jego piosenki od lat...
ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

ZŁODZIEJASZEK W RĘKACH POLICJI

Dużym tupetem lub dużą bezmyślnością wykazał się 24-latek który kradzionym...
KRADLI KWIATY Z PARKU

KRADLI KWIATY Z PARKU

Aleja różana w wejherowskim parku cieszy oczy mieszkańców i turystów....
POGODA SIĘ POPSUJE

POGODA SIĘ POPSUJE

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed pogorszeniem...
23
Sobota
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Albina, Wandy, Zenona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

DZIECKO W ŚMIERTELNEJ PUŁAPCE

2018-06-10 21:26:06

Przez moment o tym zdarzeniu zrobiło się głośno w całej Polsce. W Rumi, podczas upału, w zamkniętym samochodzie znajdowało się dwuletnie dziecko. Zdecydowane działanie policjantów zapobiegło tragedii.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed godziną 10:00. Dyżurny Komisariatu Policji w Rumi odebrał telefon od kobiety, która poinformowała, że na parkingu w pobliżu dworca PKP znajduje się malutkie dziecko zamknięte w samochodzie. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, który zastał w nagrzanym od słońca samochodzie malucha. Nie widząc w pobliżu właścicieli pojazdu funkcjonariusze podjęli decyzje o rozbiciu szyby i wyciągnięciu dziecka. Maluch był przerażony i przegrzany. Podano mu wodę i zadbano aby pozostał w zacienionym, przewiewnym miejscu. Wezwano także karetkę której załoga zaopiekowała się dzieckiem. Na szczęście jego życiu nic nie zagraża.

Policjanci z urzędu wszczęli postępowanie wyjaśniające, czy nie doszło tu do zagrożenia życia lub zdrowia dziecka. Funkcjonariusze dotarli do rodziców dziecka, z którymi wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia. Może im grozić nawet kara pozbawienia wolności.

To kolejny przypadek pokazujący bezmyślność rodziców, którzy w niefrasobliwy sposób lekceważą życie  i zdrowie swoich pociech. Każdorazowo tego typu zdarzenia są nagłaśniane, właśnie po to aby uczulić innych na niebezpieczeństwo wynikające z przebywania w nagrzanym na słońcu pojeździe. Zdarzały się nawet przypadki śmiertelne.

Pamiętajmy, że w takich sytuacjach należy natychmiast zawiadomić policję i pogotowie oraz niezwłocznie podjąć niezbędne działania w celu wydobycia z pojazdu osoby w nim zamkniętej. Zniszczenie szyby to niewielka cena za uratowanie czyjegoś życia.

qrator

foto: KPP WejherowoPrzeczytaj również
Od wczoraj trwa policyjna akcja pod hasłem Bezpieczny Weekend, w ramach której funkcjonariusze drogówki będą dbali o bezpieczeństwo poruszających się drogami. Oprócz wzmożonych kontroli wśród...

2018-05-31 18:42:59

Rozpoczęła się kolejna edycja plebiscytu na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim, który prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. W głosowaniu uczestniczą także...

2018-05-26 20:45:34

Stracił panowanie nad pojazdem i potrącił troje pieszych. Policjanci zatrzymali sprawcę wypadku, a sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie sprawcy, który poruszał się pojazdem nie posiadając do...

2018-05-25 12:23:02

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!