MEDAL W BUDAPESZCIE

MEDAL W BUDAPESZCIE

W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w...
RODZINNY RAJD

RODZINNY RAJD

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie...
BREL W MUZEUM

BREL W MUZEUM

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu...
MARSZ Z KIJKAMI

MARSZ Z KIJKAMI

Kilkuset zawodników, w różnym wieku, stawiło się na starcie zawodów z cyklu...
21
Wtorek
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SINICE W BAŁTYKU

2018-07-20 10:50:03

Co roku sinice utrudniają korzystanie z kąpieli morskich. Sanepid, który na bieżąco kontroluje jakość wody, w razie stwierdzenia zagrożenia zamyka kąpielisko. W dużej ilości bakterie to mogą być niebezpieczne dla człowieka.

Tego lata zakwit sinic pojawiły się na kąpieliskach nad otwartym morzem znajdujących się między innymi na terenie powiatu puckiego. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pucku wydał ostrzeżenie dla osób korzystające z kąpieli nad otwartymi wodami. Uczula się, aby nie wchodzić do wód mętnych, które mają zmienioną barwę oraz zapach. Może to świadczyć o obecności w nich sinic.

Sanepid czasowo zamknął wybrane kąpieliska w Jastarni, Chałupach, Władysławowie, Chłapowie, Karwi, Ostrowie, Jastrzębiej Górze, Dębkach i Karwieńskich Błotach.

Sinice mogą powodować podrażnienia skóry oraz dolegliwości ze strony układu oddechowego i pokarmowego. Kąpiel w zanieczyszczonej nimi wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu takie jak: wysypka na skórze, zaczerwienienie spojówek, a w przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego, np.: biegunka, wymioty i bóle brzucha.

Sytuacja jest dynamiczna. Wiatr i prądy morskie powodują, że skupiska sinic mogą szybko się przemieszczać. Z dnia na dzień zamknięte kąpieliska mogą zostać otwarte, a w innych może zostać ogłoszony zakaz kąpieli.

Stan wody na bieżąco można sprawdzać na stronach internetowych Powiatowych Inspektoratów Sanitarnych, gdzie znajdują się aktualne informacje na temat zamkniętych kąpielisk. Koniecznie należy to zrobić przed wyprawą nad morze.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza miłośników jednośladów na rajd rowerowy Śladami Obrońców Wybrzeża 1939 roku. W trakcie rajdu...

2019-05-21 10:09:08

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie z okazji Dnia Matki. Impreza ma charakter rodzinny i oprócz rekreacji na dwóch kółkach organizatorzy przygotowali kilka...

2019-05-21 12:37:33

…ale nie w Wejherowie. Z Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO mogą cieszyć się mieszkańcy Rumi, Redy, a nawet Władysłąwowa i Pucka ale nie naszego miasta. Tymczasem system wypożyczania rowerów...

2019-03-26 12:35:38

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!