WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

SINICE W BAŁTYKU

2018-07-20 10:50:03

Co roku sinice utrudniają korzystanie z kąpieli morskich. Sanepid, który na bieżąco kontroluje jakość wody, w razie stwierdzenia zagrożenia zamyka kąpielisko. W dużej ilości bakterie to mogą być niebezpieczne dla człowieka.

Tego lata zakwit sinic pojawiły się na kąpieliskach nad otwartym morzem znajdujących się między innymi na terenie powiatu puckiego. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pucku wydał ostrzeżenie dla osób korzystające z kąpieli nad otwartymi wodami. Uczula się, aby nie wchodzić do wód mętnych, które mają zmienioną barwę oraz zapach. Może to świadczyć o obecności w nich sinic.

Sanepid czasowo zamknął wybrane kąpieliska w Jastarni, Chałupach, Władysławowie, Chłapowie, Karwi, Ostrowie, Jastrzębiej Górze, Dębkach i Karwieńskich Błotach.

Sinice mogą powodować podrażnienia skóry oraz dolegliwości ze strony układu oddechowego i pokarmowego. Kąpiel w zanieczyszczonej nimi wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu takie jak: wysypka na skórze, zaczerwienienie spojówek, a w przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego, np.: biegunka, wymioty i bóle brzucha.

Sytuacja jest dynamiczna. Wiatr i prądy morskie powodują, że skupiska sinic mogą szybko się przemieszczać. Z dnia na dzień zamknięte kąpieliska mogą zostać otwarte, a w innych może zostać ogłoszony zakaz kąpieli.

Stan wody na bieżąco można sprawdzać na stronach internetowych Powiatowych Inspektoratów Sanitarnych, gdzie znajdują się aktualne informacje na temat zamkniętych kąpielisk. Koniecznie należy to zrobić przed wyprawą nad morze.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Niespodziankę i poruszenie wśród leśników wywołała informacja o żubrze, który był widziany w lasach na terenie Leśnictwa Wejherowo. Informacja wydawała się tak zaskakująca, że aż niewiarygodna....

2018-12-17 10:28:02

Festiwal podróżników, odkrywców, wędrowców i tych którzy cenią sobie przygody. Największa tego typu impreza w Polsce północnej, której wiodącą tematyką są podróże, turystyka oraz aktywna forma...

2018-10-04 13:41:36

Na razie pogoda nie zachęca do spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu. Szkoda, ponieważ wejherowski park wzbogacił się o nowy plac zabaw dla dzieci z atrakcjami, których do tej pory w naszym...

2018-10-03 11:54:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!