MEDAL W BUDAPESZCIE

MEDAL W BUDAPESZCIE

W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w...
RODZINNY RAJD

RODZINNY RAJD

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie...
BREL W MUZEUM

BREL W MUZEUM

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu...
MARSZ Z KIJKAMI

MARSZ Z KIJKAMI

Kilkuset zawodników, w różnym wieku, stawiło się na starcie zawodów z cyklu...
22
Środa
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Emila, Neleny, Romy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

LATO Z KSIĄŻKĄ

2018-07-20 20:00:21

Dobre maniery to wizytówka człowieka kulturalnego. Umiejętność zachowania się w różnych sytuacjach to cenna zaleta, która może zdecydować o sukcesie zawodowym lub powodzeniu osobistym. Czy można się tego nauczyć?

Nauczyć się można wszystkiego, pod warunkiem że ma się dobrych i doświadczonych nauczycieli. Gdy ich brakuje, trzeba skorzystać z innych rozwiązań. Jednym z nich może być kompendium wiedzy w formie książkowej przygotowane przez doświadczonego praktyka.

Wspólnie z Księgarnią Feniks przedstawiamy książkę Andrzeja Wacława Bortnowskiego "Współczesny protokół dyplomatyczny, savoir-vivre i ceremoniał w praktyce", która ukazała się staraniem wydawnictwa Adam Marszałek.

Na ponad czterystu stronach autor przybliża nam dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w różnych grupach. Znajdziemy tu informacje między innymi o tym jak nakrywać i podawać do stołu, jak prawidłowo zadbać o swój wygląd i ubiór w zależności od sytuacji, czy też jakie formy grzecznościowe stosować w określonych relacjach. Dowiemy się również jakie zasady obowiązują podczas rozmowy bezpośredniej, telefonicznej i internetowej.

Savoir-vivre jest uwarunkowany kulturowo, a więc znacząco różni się od siebie w zależności od regionu świata. Znajomość międzykulturowych zasad określana jest mianem cross-cultural savoir-vivre. Ich znajomość może się bardzo przydać nie tylko podczas spotkań oficjalnych ale nawet w czasie spędzania wakacji za granicą w kraju odmiennym kulturowo od Polski.

"Współczesny protokół dyplomatyczny, savoir-vivre i ceremoniał w praktyce" dostępny jest w Księgarni "Feniks" w Wejherowie, mieszczącej się przy ul. Puckiej 16/8. Można także zakupić ją w formie wysyłkowej składając zamówienie poprzez stronę internetową księgarni.

qratorPrzeczytaj również
Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza miłośników jednośladów na rajd rowerowy Śladami Obrońców Wybrzeża 1939 roku. W trakcie rajdu...

2019-05-21 10:09:08

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie z okazji Dnia Matki. Impreza ma charakter rodzinny i oprócz rekreacji na dwóch kółkach organizatorzy przygotowali kilka...

2019-05-21 12:37:33

…ale nie w Wejherowie. Z Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO mogą cieszyć się mieszkańcy Rumi, Redy, a nawet Władysłąwowa i Pucka ale nie naszego miasta. Tymczasem system wypożyczania rowerów...

2019-03-26 12:35:38

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!