ZASŁUŻONA PRZEGRANA

ZASŁUŻONA PRZEGRANA

Piłkarze Resovii Rzeszów spuścili Gryfowi lanie. Wejherowianie przegrali na...
REMONT MOSTU

REMONT MOSTU

Korki objazdy i utrudnienia. Kierowcy w Wejherowie muszą przygotować się na...
NOWY ROZKŁAD SKM

NOWY ROZKŁAD SKM

Spółka PKP Szybka Kolej Miejska w Trómieście przygotowała już nowy rozkład...
POTYCZKA Z RESOVIĄ

POTYCZKA Z RESOVIĄ

Już w sobotę piłkarze WKS Gryf Wejherowo rozegrają na własnym boisku...
POTAŃCÓWKA

POTAŃCÓWKA

Zabawa rozpoczęła się po południu i trwała aż do późnego wieczoralowała...
19
Poniedziałek
Sierpień 2019
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KONTROLA I PREWENCJA

2018-07-23 11:29:34

Wakacje to pracowity okres dla strażaków. W tym czasie do wielu standardowych obowiązków zawodowych dochodzą kolejne, np. związane z kontrolą stanu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej leśnych obozowisk harcerskich. W przypadku nagłych zdarzeń losowych lub kataklizmów pogodowych ośrodki takie muszą umożliwiać szybką i bezpieczną ewakuację oraz sprawny dojazd ekip ratowniczo-gaśniczych.

W lipcu tego roku funkcjonariusze sekcji ds. kontrolno - rozpoznawczych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie prowadzili kontrole obozowisk harcerskich w gminie Choczewo oraz gminie Linia (Sasino, Szklana Huta, Lubiatowo, Potęgowo). Głównie skupiano się na sprawdzeniu bezpieczeństwa pożarowego, dojazdu do miejsca obozowiska i warunków ewakuacji. W trakcie kontroli przeprowadzano także pogadanki z dziećmi i młodzieżą, popularyzując wśród harcerzy i zuchów umiejętności zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia. Sprawdzano stan wiedzy wypoczywających osób na temat niebezpieczeństw związanych z żywiołami oraz możliwościach ochrony przed nimi, a także umiejętności prawidłowego zgłoszenia zdarzeń zagrożenia zdrowia, życia lub mienia, zasad zachowania się na obszarach leśnych i nad wodą. Omawiano również sposoby prawidłowego użycia sprzętu gaśniczego oraz postępowania w przypadku bezpośredniego zagrożenia.

Spotkania odbywać się będą cyklicznie, wraz ze zmianami turnusów. Działania te mają na celu przygotowanie harcerzy i zuchów do radzenia sobie w każdej sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu.

qrator

foto: strażwejherowo.plPrzeczytaj również
Kilkanaście zamkniętych kąpielisk z zakazem ustanowionym przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Chcąc zażyć kąpieli w morzu lub jeziorze, warto zawczasu sprawdzić, gdzie bezpiecznie można wejść do...

2019-07-25 13:51:14

Mamy wakacje, a to oznacza zmiany w kursowaniu komunikacji zbiorowej. Zmiany obowiązują dla autobusów MZK Wejherowo oraz PKS, a także dla podróżujących pociągami SKM Trójmiasto.

2019-06-21 12:07:10

Weekend sprzyja spacerom. W sobotę i niedzielę wyjątkowo wiele osób wybrało się na plac Wejhera. Nie po to żeby oglądać nową fontannę ale przede wszystkim w celu odwiedzenia foodtrucków, które...

2019-06-10 15:04:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!