GRAJĄ LIGOWCY

GRAJĄ LIGOWCY

W najbliższy weekend piłkarze ręczni KS tytani Wejherowo i piłkarze nożni...
ŻYCZENIA DLA NAUCZYCIELI

ŻYCZENIA DLA NAUCZYCIELI

Podziękowania i gratulacje dla nauczycieli i wszystkich pracowników...
STRACIŁ PRAWO JAZDY

STRACIŁ PRAWO JAZDY

Chwila nieuwagi może skutkować utratą prawa jazdy. Przekroczenie...
MISTRZOSTWA POWIATU W BADMINTONIE

MISTRZOSTWA POWIATU W...

W Bolszewie oraz w Wejherowie dzieci i młodzież szkolna uczestniczyli w...
POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI

POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI

Były podziękowania, gratulacje i nagrody za osiągnięcia w pracy...
16
Sobota
Październik 2021
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

NOWA HALA "SAMOCHODÓWKI"

2018-09-06 13:18:43

Na tę chwilę niecierpliwie czekali nie tylko uczniowie ale i sportowcy zrzeszeni w licznych klubach sportowych na terenie miasta. Wraz z inauguracją roku szkolnego 2018/2019, do użytku została przekazana nowa hala sportowa wybudowana przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie.

Tegoroczna, oficjalna wojewódzka inauguracja roku szkolnego miała miejsce w Wejherowie, w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera. Wybór nie był przypadkowy. Właśnie ta placówka oświatowa w tym dniu celebrowała bardzo ważne wydarzenie – oddanie do użytku nowej, pełnowymiarowej hali sportowej wraz z zapleczem rekreacyjnym i socjalnym oraz przekazanie do użytkowania kompleksu sześciu nowych pracowni zawodowych.

Uroczystości rozpoczęły się przed południem Mszą św. w wejherowskiej Kolegiacie, w której uczestniczyli zaproszeni goście, uczniowie "samochodówki" oraz delegacje i poczty sztandarowe wejherowskich szkół i organizacji. Mszę odprawił Metropolita Gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Wśród gości obecni byli między innymi: wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, wojewoda pomorski Dariusz Drelich, posłowie Janusz ŚniadekJan Klawiter, rektor AWFiS w Gdańsku prof. Waldemar Moska, Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Przewodniczący Rady Powiatu Wejherowskiego Ryszard Czarnecki, zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, sekretarz miasta Bogusław Suwara, przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz, Pomorski Kurator Oświaty Monika Kończyk, dyrektor PZS nr 4 Anna Wilk oraz główny wykonawca inwestycji właściciel firmy Woj-Mar Mariusz Gustowski.

Głównym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi i symboliczne przekazanie hali sportowej do użytkowania. Obiekt będzie służył nie tylko uczniom ale także klubom i organizacjom sportowym oraz mieszkańcom.

Nowa hala sportowa to największy tego typu obiekt w powiecie wejherowskim, przystosowany organizacji oficjalnych wydarzeń sportowych rangi krajowej. Wielofunkcyjna hala pozwala rozgrywać mecze koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i nożnej oraz przeprowadzać zawody lekkoatletyczne. Obiekt posiada również nowoczesne zaplecze socjalne wraz z siłownią i salą fitness.

Otwarcie nowej hali sportowej zostało uświetnione pokazem gimnastyczno-sportowym przygotowany wspólnie przez nauczycieli "samochodówki" i uczniów. Szkoła na tę okoliczność wydała także okolicznościową broszurę zawierającą historię szkoły wraz z historią powstania hali sportowej, a także wybiła pamiątkowy medal.

qrator

foto: Starostwo Powiatowe, UM WejherowoPrzeczytaj również
Dzięki pozyskanym przez Powiat Wejherowski środkom z Państwowego funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w...

2021-10-08 11:33:26

W poniedziałek w Starostwie gościła grupa młodzieży z Chorwacji, Czech, Estonii, która wraz z uczniami I LO w Wejherowie bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym: Erasmus+ "The...

2021-10-05 11:44:36

Nowy rok akademicki rozpoczęty. W sobotę, 2 października w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Wejherowie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022.

2021-10-02 14:56:23

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!