OUTSIDER POKONAŁ GRYF

OUTSIDER POKONAŁ GRYF

Zaskakująca i przykra porażka. Gryf Wejherowo na własnym boisku przegrał z...
NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

NIELEGALNE SKŁADOWISKO ODPADÓW

Śmieci to biznes, który może być dochodowy, o ile ktoś potrafi w...
ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

ZWYCIĘSKA SERIA TRWA

Po zaciętej walce KS Tytani Wejherowo odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo...
POJADĄ NA FINAŁ

POJADĄ NA FINAŁ

Wejherowskie licealistki zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w...
IGRZYSKA BADMINTONOWE

IGRZYSKA BADMINTONOWE

W hali sportowej w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży...
15
Poniedziałek
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

AKCJA "PIESI"

2018-10-06 20:12:24

W niedzielę 7 października na drogach województwa pomorskiego przeprowadzana będzie prewencyjna akcja policyjna "Piesi", która będzie się skupiać na egzekwowaniu przepisów ruchu drogowego w stosunku do pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem korzystania z elementów odblaskowych.

Pieszy nie jest chroniony w żaden sposób. Całkowite oddzielenie ruchu pieszych od innych uczestników ruchu drogowego nie jest możliwe. Dlatego też przepisy ruchu drogowego oraz zdrowy rozsądek są jedynymi gwarantami bezpieczeństwa, a przepisy prawa dokładnie regulują zasady poruszania się pieszych.

W niedzielę 7 października na terenie województwa pomorskiego policjanci przeprowadzą działania pod nazwą "Piesi", których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz propagowanie używania elementów odblaskowych. W tym dniu spodziewać się możemy wzmożonych kontroli drogowych oraz mobilnych patroli "drogówki", które zwrócą szczególną uwagę na miejsca w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń.

Mimo poprawy jakości infrastruktury drogowej, nadal dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, w tym także na przejściach dla pieszych. Tymczasem przejście dla pieszych jest miejscem szczególnym. Osoba na nim się znajdująca ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem. Bardzo niebezpieczne jest także omijanie pojazdów, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Przypominamy także, że poza obszarem zabudowanym, pieszy jest zobowiązany do noszenia elementów odblaskowych. Jest to bardzo istotny czynnik wpływający na jego widoczność, a tym samym na bezpieczeństwo. Nawet niewielki odblask może uratować życie.

qratorPrzeczytaj również
Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie poszukuje zaginionej 17-letniej Natalii Klawikowskiej z Wejherowa, która wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania.

2018-10-11 10:14:51

Łączenie narkotyków z jazdą samochodem to nie najlepszy pomysł. Tacy kierowcy stwarzają zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Za jazdę pod wpływem środków psychoaktywnych grozi kara...

2018-09-30 15:21:04

Kompletnie pijany 42-latek spowodował kolizję drogową. Po wypadku nie był w stanie wysiąść samochodu, ani stać o własnych siłach. Prawo jazdy już stracił, a teraz czeka go sprawa sądowa.

2018-09-24 10:54:21

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!