WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

MIASTECZKO ZMYSŁÓW ZAPRASZA

2018-10-25 12:26:43

Sympatyczny Pan Kinderino. Zabawy i warsztaty dla dzieci, zajęcia dla rodziców, a dla wszystkich możliwość spędzenia wspólnie czasu, przy okazji rozwijając psychomotoryczne zdolności najmłodszych. Zeszłoroczna edycja Miasteczka Zmysłów jaka odbyła się w Filharmonii Kaszubskiej, wzbudziła duże zainteresowanie. Jak będzie w tym roku?

W najbliższy weekend Wejherowskie Centrum Kultury – Filharmonia Kaszubska, ponownie stanie się miejscem do którego zawita Miasteczko Zmysłów. Wejherowo będzie jednym z pięciu miast w których odbywać się będzie akcja, którą organizuje miesięcznik i serwis dla rodziców MamoToJa.pl, a Partnerem akcji jest – Kinder Niespodzianka.

W Miasteczku każdy w wieku 2 – 100 lat znajdzie coś dla siebie. Będzie wystawa 25 interaktywnych eksponatów , które oddziałują na zmysły, obrazują prawa fizyki i natury. Niektóre – jak na przykład mapa terenu, która sama się rysuje, wręcz zachwycą. Inne – np. złudzenia optyczne oraz pułapki umysłu – zadziwią, jeszcze inne – zainspirują. Wystawa jest tak przygotowana, aby każdy czegoś się nauczył!

Na najmłodszych czekać będzie specjalna strefa zabawy w której znajdować sie będą: kącik plastyczny, ruchowy i manualny. Będą wielkie klocki, konkursy oraz niespodzianki. Przygotowany będzie także kącik dla maluchów w wieku 2-3 latka, z zabawami pełnymi kolorów, kształtów, a także tańca i muzyki. Nie zabraknie oczywiście basenu z kulkami, tablic do projektowania, góry piasku księżycowego, tysięcy klocków małych i dużych.

W czasie gdy dzieci będą oddawać się beztroskiej zabawie, rodzice, dziadkowie i opiekunowie będą mogli wziąć udział w warsztatach z psychologiem dziecięcym, autorką książek dla dzieci (np. „Kostka i Bruno. Bajki wychowajki”) oraz licznych prac naukowych – Dominiką Słomińską. Podczas spotkania można będzie dowiedzieć się na przykład: jak bawić się z dzieckiem, aby wspierać jego rozwój, co to są inteligencje wielorakie i co zrobić, aby nasze dziecko rozwijało się szybciej oraz jak sprawdzić, czy nasza pociecha ma jakieś specjalne uzdolnienia.

Na warsztaty nie trzeba się zapisywać ale ilość miejsc jest ograniczona – 70 osób. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 11:00 i 14:00 w sobotę, oraz o 11:00 w niedzielę. Trwają około 2 godziny.

Miasteczko Zmysłów zaprasza w sobotę i niedziele (27 i 28 październik) do Filharmonii. Na dzieci czeka wiele niespodzianek i upominków. Szczegółowy plan oraz wszelkie informacje o akcji można znaleźć na stronie www.miasteczkozmyslow.pl, a każdy maluch będzie mógł zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe z Panem Kinderino.

qratorPrzeczytaj również
W ramach cyklu spotkań z ludźmi polityki, kultury, sztuki i mediów organizowanych przez Agencję Nehrebeccy, Małe Trójmiasto Kaszubskie odwiedzi Hanna Suchocka – premier rządu RP oraz ambasador...

2019-02-12 10:00:20

Jeśli nie planujesz wyjazdu w ferie, a twoje dzieci nie mają co ze sobą zrobić, to masz jeszcze szanse skorzystać z oferty zorganizowanych zajęć, jakie proponują wejherowskie instytucje edukacji...

2019-02-08 12:21:20

Przełożony, w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz, koncert w ramach cyklu Akademia w Pałacu, odbędzie się 13 lutego. Program przewiduje pieśni Stanisława Moniuszki w...

2019-02-06 18:03:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!