GRYF GRA, TYTANI ODPOCZYWAJĄ

GRYF GRA, TYTANI ODPOCZYWAJĄ

Szczypiorniści mają wolne, ale za to piłkarze wybiegną na boisko. W...
RZEMIEŚLNICY WYRÓŻNIENI

RZEMIEŚLNICY WYRÓŻNIENI

Marszałek województwa pomorskiego i wojewoda pomorski wręczyli listy...
WYCHODZĄ DO LUDZI

WYCHODZĄ DO LUDZI

Jak zwykle na wiosnę, przesiadają się na rowery, quada oraz częściej będą...
WIELKANOCNE ZMIANY MZK

WIELKANOCNE ZMIANY MZK

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Miejski Zakład...
FESTIWAL PIEŚNI O MORZU

FESTIWAL PIEŚNI O MORZU

Przed nami XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu, który...
19
Piątek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

MIASTECZKO ZMYSŁÓW ZAPRASZA

2018-10-25 12:26:43

Sympatyczny Pan Kinderino. Zabawy i warsztaty dla dzieci, zajęcia dla rodziców, a dla wszystkich możliwość spędzenia wspólnie czasu, przy okazji rozwijając psychomotoryczne zdolności najmłodszych. Zeszłoroczna edycja Miasteczka Zmysłów jaka odbyła się w Filharmonii Kaszubskiej, wzbudziła duże zainteresowanie. Jak będzie w tym roku?

W najbliższy weekend Wejherowskie Centrum Kultury – Filharmonia Kaszubska, ponownie stanie się miejscem do którego zawita Miasteczko Zmysłów. Wejherowo będzie jednym z pięciu miast w których odbywać się będzie akcja, którą organizuje miesięcznik i serwis dla rodziców MamoToJa.pl, a Partnerem akcji jest – Kinder Niespodzianka.

W Miasteczku każdy w wieku 2 – 100 lat znajdzie coś dla siebie. Będzie wystawa 25 interaktywnych eksponatów , które oddziałują na zmysły, obrazują prawa fizyki i natury. Niektóre – jak na przykład mapa terenu, która sama się rysuje, wręcz zachwycą. Inne – np. złudzenia optyczne oraz pułapki umysłu – zadziwią, jeszcze inne – zainspirują. Wystawa jest tak przygotowana, aby każdy czegoś się nauczył!

Na najmłodszych czekać będzie specjalna strefa zabawy w której znajdować sie będą: kącik plastyczny, ruchowy i manualny. Będą wielkie klocki, konkursy oraz niespodzianki. Przygotowany będzie także kącik dla maluchów w wieku 2-3 latka, z zabawami pełnymi kolorów, kształtów, a także tańca i muzyki. Nie zabraknie oczywiście basenu z kulkami, tablic do projektowania, góry piasku księżycowego, tysięcy klocków małych i dużych.

W czasie gdy dzieci będą oddawać się beztroskiej zabawie, rodzice, dziadkowie i opiekunowie będą mogli wziąć udział w warsztatach z psychologiem dziecięcym, autorką książek dla dzieci (np. „Kostka i Bruno. Bajki wychowajki”) oraz licznych prac naukowych – Dominiką Słomińską. Podczas spotkania można będzie dowiedzieć się na przykład: jak bawić się z dzieckiem, aby wspierać jego rozwój, co to są inteligencje wielorakie i co zrobić, aby nasze dziecko rozwijało się szybciej oraz jak sprawdzić, czy nasza pociecha ma jakieś specjalne uzdolnienia.

Na warsztaty nie trzeba się zapisywać ale ilość miejsc jest ograniczona – 70 osób. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 11:00 i 14:00 w sobotę, oraz o 11:00 w niedzielę. Trwają około 2 godziny.

Miasteczko Zmysłów zaprasza w sobotę i niedziele (27 i 28 październik) do Filharmonii. Na dzieci czeka wiele niespodzianek i upominków. Szczegółowy plan oraz wszelkie informacje o akcji można znaleźć na stronie www.miasteczkozmyslow.pl, a każdy maluch będzie mógł zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe z Panem Kinderino.

qratorPrzeczytaj również
Za tydzień premiera spektaklu komediowego, przygotowywanego wspólnie przez Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie , Szkołę Podstawową nr 9 i Wejherowskiego Centrum Kultury. Trwają ostatnie...

2019-04-16 11:11:01

Przed nami XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu, który odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs przeznaczony jest dla amatorskich chórów i...

2019-04-18 13:23:33

Charytatywnie i rodzinnie po raz dwunasty. W ramach ogólnopolskiej akcji MotoKrew - Motocykliści Dzieciom, na wejherowskim rynku odbędzie się festyn powiązany ze zbiórką krwi, której...

2019-04-11 20:15:39

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!