DZIEŃ WCZEŚNIAKA

DZIEŃ WCZEŚNIAKA

Światowy Dzień Wcześniaka to doskonała okazja, by przypomnieć jak ważna...
BENEFIS WESSERLINGA

BENEFIS WESSERLINGA

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz z...
KUCHENNE PRZYGODY

KUCHENNE PRZYGODY

Zabawa nie tylko dla miłośników naleśników. W najbliższą sobotę Port Rumia...
MARATON ŚPIEWACZY

MARATON ŚPIEWACZY

Piękną tradycję kultywuje wejherowskie muzeum. Co roku z okazji Święta...
BRĄZ "ELEKTRYKA"

BRĄZ "ELEKTRYKA"

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie odbył się Finał...
16
Piątek
Listopad 2018
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

CMENTARZ W INTERNECIE

2018-11-01 22:51:11

Powstała strona internetowa na której można znaleźć spis osób pochowanych na wejherowskim cmentarzu przy ul. Roszczynialskiego wraz z miejscami ich pochówku. Znakomicie pomaga to zidentyfikować każde miejsce pochówku i bezbłędnie odszukać je na cmentarzu.

Aplikacja posiad kilka bardzo przydatnych funkcjonalności. Mapę cmentarza, spis zmarłych w których możemy po nazwisku odszukać każdą z pochowanych osób oraz sprawdzić jej datę urodzenia i śmierci, a nawet zobaczyć miejsce pochówku na zdjęciach. Możemy także wybrać sposób sortowania poszukiwanych zmarłych, np. według dat urodzenia, śmierci. Ciekawostką jest możliwość uzyskania współrzędnych geograficznych (długość i szerokość) każdego z grobów, które można wykorzystać w lokalizatorach GPS. Wszytstkie te funkcje to znakomite rozwiązanie dla osób, które mają problem ze zidentyfikowaniem miejsc pochówku swoich bliskich. Z aplikacją internetową nie stanowi to już żadnego problemu.

Kolejna ciekawa funkcjonalność to galeria, w której znajdują się zdjęcia ciekawych, charakterystycznych lub nietypowych nagrobków, miejsc, czy napisów na grobach. Na stronie internetowej znajduje się także zakładka zawierająca informacje o osobach zasłużonych pochowanych na wejherowskim cmentarzu. Zakładka o nazwie rocznice przypomina o osobach które zmarły w danym dniu kalendarzowym.

Stworzenie interaktywnej mapy cmentarza było możliwe dzięki zrealizowanej, gruntownej inwentaryzacji wszystkich grobów, którą wykonano w okresie sierpień – październik tego roku. Powstały mapy i plany, które posłużyły do przygotowania informacji, jakie stały się podstawą budowy interaktywnej mapy cmentarza.

Całość jest prosta w obsłudze, przejrzysta i czytelna. Każdy bez problemu poradzi sobie z nawigacją po aplikacji. Interaktywna Mapa Cmentarza Wejherowskiego dostępna jest na stronie internetowej: http://mogily.pl/wejherowonowy

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Dodatkowy dzień wolny ustanowiony przez Parlament w dniu 12 listopada wymaga dokonania zmian w harmonogramie odbioru odpadów przez Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie.

2018-11-09 14:33:03

Kilka tysięcy osób, mnóstwo biało-czerwonych flag i kotylionów, wspólna zabaw. Tak wejherowianie świętowali Dzień Niepodległości w 100-lecie jej odzyskania. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu...

2018-11-12 23:11:52

Nowe miejsce zabawy i aktywnego wypoczynku ucieszy nie tylko najmłodszych. Przy ul. Iwaszkiewicza oddano do użytku plac zabaw wraz z strefą ćwiczeń siłowych. Inwestycja została dofinansowana...

2018-11-13 10:29:10

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!