DZIEŃ WCZEŚNIAKA

DZIEŃ WCZEŚNIAKA

Światowy Dzień Wcześniaka to doskonała okazja, by przypomnieć jak ważna...
BENEFIS WESSERLINGA

BENEFIS WESSERLINGA

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz z...
KUCHENNE PRZYGODY

KUCHENNE PRZYGODY

Zabawa nie tylko dla miłośników naleśników. W najbliższą sobotę Port Rumia...
MARATON ŚPIEWACZY

MARATON ŚPIEWACZY

Piękną tradycję kultywuje wejherowskie muzeum. Co roku z okazji Święta...
BRĄZ "ELEKTRYKA"

BRĄZ "ELEKTRYKA"

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie odbył się Finał...
16
Piątek
Listopad 2018
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

REWITALIZACJA PARKU

2018-11-02 08:59:21

Tym razem nie chodzi o Park Miejski im. A. Majkowskiego a o Park Kaszubski, czyli teren zielony znajdujący się pomiędzy ulicami: Sobieskiego i Strzelecką. Władze miasta poinformowały o rozpoczęciu prac związanych z zagospodarowaniem tego terenu. Rewitalizacja będzie przeprowadzana w ramach szerszej koncepcji "Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa".

Teren Parku Kaszubskiego jest bardzo dobrze znany wejherowianom. Szczególnie starsi pamiętają, że znajdował się tam cmentarze ewangelicki założony w latach 20-tych XIX wieku. W okresie II wojny światowej na tym terenie urządzona dodatkowo miejsce pochówku żołnierzy Wermachtu. Po wojnie, pomimo braku oficjalnej ekshumacji i przeniesienia zwłok, cały ten teren zasypano i zrównano z ziemia, przekształcając go w skwer/park. O poprzedniej jego funkcji przypomina pamiątkowy kamienny obelisk ustawiony na jego terenie od strony ul. Sobieskiego. Obecnie teren ten nosi nazwę Parku Kaszubskiego.

Władze miasta jakiś czas temu postanowiły ożywić ten teren przekształcając go w zielone miejsce wypoczynku w centrum Wejherowa, atrakcyjne dla mieszkańców i turystów. W tym celu włączono teren parku w znacznie szerszy projekt o nazwie "Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa", na realizację którego pozyskano dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W pierwszej połowie roku Urząd Miasta, wspólnie z Politechniką Gdańską ogłosił konkurs na przygotowanie koncepcji zagospodarowania Parku Kaszubskiego, na który wpłynęły 32 prace przygotowane przez studentów wydziału architektury Politechniki Gdańskiej. Przystępując do prac rewitalizacyjnych Urząd Miasta przygotuje ostateczny projekt, który będzie bazował na założeniach zwycięskiej pracy pt. "Kaszubskie schody wrażeń" uzupełniony o wybrane propozycje z projektu który zajął drugie miejsce w konkursie.

Po przygotowaniu ostatecznej wersji projektu, zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Prace budowlane w parku powinny rozpocząć się na początku 2020 roku.

qrator

foto: UM WejherowoPrzeczytaj również
Żadnych szans swoim rywalkom nie dała ekipa Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, która pewnie sięgnęła po zwycięstwo w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Unihokeju Dziewcząt. Teraz przed nimi start...

2018-11-09 09:37:29

Nowe miejsce zabawy i aktywnego wypoczynku ucieszy nie tylko najmłodszych. Przy ul. Iwaszkiewicza oddano do użytku plac zabaw wraz z strefą ćwiczeń siłowych. Inwestycja została dofinansowana...

2018-11-13 10:29:10

Kilka tysięcy osób, mnóstwo biało-czerwonych flag i kotylionów, wspólna zabaw. Tak wejherowianie świętowali Dzień Niepodległości w 100-lecie jej odzyskania. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu...

2018-11-12 23:11:52

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!