DZIEŃ WCZEŚNIAKA

DZIEŃ WCZEŚNIAKA

Światowy Dzień Wcześniaka to doskonała okazja, by przypomnieć jak ważna...
BENEFIS WESSERLINGA

BENEFIS WESSERLINGA

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz z...
KUCHENNE PRZYGODY

KUCHENNE PRZYGODY

Zabawa nie tylko dla miłośników naleśników. W najbliższą sobotę Port Rumia...
MARATON ŚPIEWACZY

MARATON ŚPIEWACZY

Piękną tradycję kultywuje wejherowskie muzeum. Co roku z okazji Święta...
BRĄZ "ELEKTRYKA"

BRĄZ "ELEKTRYKA"

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie odbył się Finał...
16
Piątek
Listopad 2018
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PAWLUŚKIEWICZ RAZY DWA

2018-11-07 11:12:32

Kompozytor piosenek, muzyki teatralnej i filmowej, twórca monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych, pianista, wokalista, malarz specjalizujący się w technice żel-art, z wykształcenia architekt. Współtwórca legendarnej grupy ANAWA z Markiem Grechutą wystąpi w Wejherowie z koncertem oraz wystawą malarską.

Jan Kanty Pawluśkiewicz to jeden z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej i rozrywkowej w Polsce, współtwórca legendarnej grupy ANAWA, członek Piwnicy pod Baranami. To także kompozytor wielu znanych piosenek z repertuaru Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zauchy, czy Marka Grechuty, oraz twórca dużych form muzycznych, m.in.: "Opery żebraczej", oratorium "Nieszpory Ludźmierskie", poematu symfonicznego "Harfy Papuszy", musicalu "Szalona lokomotywa". To także uznany kompozytor muzyki filmowej – "Zawrócony", "Córy szczęścia", "Papusza", "Wodzirej".

Jego twórczość zagości niebawem w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Już 21 listopada będzie można wysłuchać niesamowitego koncertu "Muzyka filmowa i niefilmowa", podczas którego Jan Kanty Pawluśkiewicz zabierze nas w podróż po rozległych meandrach swojej twórczości. Zapraszając do współpracy świetnych muzyków – jazzmanów, "piwniczan", członków ostatniego składu Anawa - zaproponuje między innymi brawurowe, wirtuozowskie wykonanie utworów z nagrodzonej Złotym Lwem podczas 38. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ścieżki dźwiękowej z filmu "Papusza". W programie nie zabraknie również znakomitych piosenek skomponowanych przez Pawluśkiewicza, który wystąpi na koncercie i kilka z nich śpiewa.

Na jednej scenie z Janem Kantym wystąpią Hanna Banaszak, Marta Honzatko i Maciej Lipina. Publiczność usłyszy m. in. "Serce" z repertuaru Grechuty, piosenki z kultowego filmu "Wodzirej", ale także "Nie przerywajcie zabawy" czy "Linoskoczka" z albumu "Anawa", które z legendarnym zespołem kierowanym przez Pawluśkiewicza w 1973 roku zaśpiewał Andrzej Zaucha.

Koncertowi towarzyszyć będą dwie wystawy. W Galerii Filharmonii Kaszubskiej zaprezentowana zostanie ekspozycja pt. "Voyage" Jana Kantego Pawluśkiewicza, składająca się zarówno z wcześniejszych obrazów, pochodzących z cyklu SENSY – BYTY – MARY, ale też najnowszych, z cykli: ETERYCZNY REALIZM i PHENIBEN. Swoje obrazy Jan Kanty Pawluśkiewicz maluje hinduskimi żelami rysunkowymi, będącymi technologiczną nowinką wśród malarskich materiałów.

W foyer Filharmonii dostępna będzie wystawa fotograficzna Edwarda Grzegorza Funke pt. "Jan Kanty Fotograficzny". Edward Grzegorz stwierdził, jako portrecista, że Jan Kanty to znakomity model w portrecie reportażowym, a jego osobowość i wszechstronność w sztuce, bardzo go inspiruje. Był to początek projektu, który zrealizowany został w trakcie kolejnych wernisaży, przez jedenaście ostatnich lat. Tak powstał zbiór ponad tysiąca zdjęć, z których wybrano dziewiętnaście. Udowadniają one, że Jan Kanty jest graficzny, muzyczny, architektoniczny, plastyczny, mimiczny, tajemniczy, a na pewno FOTOGRAFICZNY. To właśnie te zdjęcia zobaczymy we foyer Filharmonii.

qratorPrzeczytaj również
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Puck zapraszają na benefis rzeźbiarza Wojciecha Wesserlinga jaki odbędzie się w...

2018-11-15 21:14:29

Święto Niepodległości to powinien być czas wspólnej radości i rodzinnego świętowania. Niezrozumiałe do końca zamieszanie związane z tzw. marszami niepodległości w Warszawie, czy we Wrocławiu, o...

2018-11-09 14:39:59

Piękną tradycję kultywuje wejherowskie muzeum. Co roku z okazji Święta Niepodległości organizuje cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem Maraton Pieśni Patriotycznych, podczas którego wspólnie...

2018-11-14 11:52:18

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!