DZIEŃ WCZEŚNIAKA

DZIEŃ WCZEŚNIAKA

Światowy Dzień Wcześniaka to doskonała okazja, by przypomnieć jak ważna...
BENEFIS WESSERLINGA

BENEFIS WESSERLINGA

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz z...
KUCHENNE PRZYGODY

KUCHENNE PRZYGODY

Zabawa nie tylko dla miłośników naleśników. W najbliższą sobotę Port Rumia...
MARATON ŚPIEWACZY

MARATON ŚPIEWACZY

Piękną tradycję kultywuje wejherowskie muzeum. Co roku z okazji Święta...
BRĄZ "ELEKTRYKA"

BRĄZ "ELEKTRYKA"

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie odbył się Finał...
16
Piątek
Listopad 2018
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Edmunda, Marii, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WĘZEŁ INTEGRACYJNY REDA

2018-11-08 15:11:19

Nie tylko mieszkańcy Redy muszą wykazać się cierpliwością. Wszyscy kierowcy przejeżdżający drogą krajową nr 6 przez to miasto już niedługo muszą się liczyć z ograniczeniami w ruchu. Rusza budowa transportowego węzła komunikacyjnego wokół dworca kolejowego w Redzie.

Burmistrz Redy podpisał umowę z firmą Kruszywo SP. z o.o., która została wyłoniona w przetargu jako wykonawca zadania "Budowa węzła integracyjnego w Redzie wraz z trasami dojazdowymi na terenie Miasta Redy oraz przebudowa i budowa sieci wod. – kan. od DN50 do DN200". Inwestycja, zlecana wspólnie przez Miasto Reda i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni (PEWIK) doprowadzi do całkowitej zmiany organizacji transportu zbiorowego i indywidualnego w okolicy dworca PKP.

Oznacza to tym samym rozpoczęcie budowy węzła integracyjnego Reda. Inwestycja będzie realizowana wokół dworca PKP wraz z połączeniami drogowymi z ul. Gdańską (fragment drogi krajowej nr 6). Pierwszy etap prac polegać będzie na modernizacji kolektora sanitarnego, który prowadzi ścieki od Wejherowa przez Redę i Rumię do oczyszczalni w Dębogórzu.

Drugim etapem będą prace związane z budową nowoczesnego węzła przesiadkowego, kolejowo-autobusowego przy dworcu PKP w Redzie wraz z przebudową skrzyżowań ul. Gdańskiej i Młyńskiej. Planowany jest także parking na ponad 200 miejsc, w tym strefa kiss&ride, a  także postój taksówek i przystanki autobusów komunikacji miejskiej. Przebudowa skrzyżowania ul. Gdańskiej i Młyńskiej ma na celu usprawnienie ruchu samochodowego, umożliwiając miedzy innymi wygodne włączanie się do ruchu na drogę krajową nr 6 w obu kierunkach.

Rozpoczęcie tej inwestycji oznacza czasowe ograniczenia. Kierowcy i mieszkańcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami, bo w ramach prac drogowych zostanę przebudowane chodniki, ulice, krzyżowania oraz drogi dojazdowe i manewrowe w rejonie dworca PKP. Na czas budowy spodziewać się należy zmian w organizacji ruchu. Prace rozpoczną się niebawem i potrwają do sierpnia 2019 roku.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Każdy z gimnazjalistów na pewno znalazł coś dla siebie wśród bardzo bogatej, różnorodnej i atrakcyjnej ofertę kształcenia ponadgimnazjalnego. O wszystkim można było się przekonać podczas XVI...

2018-03-31 14:36:54

Ważna informacja nie tylko dla mieszkańców Redy ale wszystkich podróżnych korzystający z połączeń PKP i SKM. Kasy biletowe na przystanku kolejowym Reda będą przez kilka dni nieczynne.

2018-02-03 15:35:59

Praca w policji to służba i poświęcenie się na rzecz społeczeństwa. Służba trudna i odpowiedzialna. Powiatowe obchody Święta Policji były okazją do podziękowań za codzienną pracę jaką wykonują na...

2017-07-22 22:03:39

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!