NOWA GRA MOBILNA

NOWA GRA MOBILNA

Już jutro będzie można zagrać w nową grę mobilną przygotowaną wspólnie...
GRYF POKONAŁ SOKOŁA

GRYF POKONAŁ SOKOŁA

Zwycięstwem 1:0 Gryf Wejherowo żegna się, wspólnie z wejherowskimi...
PIKNIK Z TYTANAMI

PIKNIK Z TYTANAMI

Powrót do tradycji. Tytani zapraszają wszystkich kibiców oraz miłośników...
BIEG PAMIĘCI

BIEG PAMIĘCI

W ramach I Pomorskiego Biegu Walki o Pamięć, w najbliższa sobotę pomorscy...
PIJANY NA SKUTERZE

PIJANY NA SKUTERZE

Nietrzeźwy 50-latek prowadząc skuter stracił panowanie nad pojazdem i...
19
Sobota
Czerwiec 2021
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

STOLEM SATYRYCZNY

2018-11-22 22:05:11

XIV Ogólnopolski Konkurs Satyryczny "O Statuetkę Stolema" rozstrzygnięty. Zwycięzcą został Sebastian Markiewicz godło z Lublina, którego utwór pt. "SEN" zyskał największą przychylność jury. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace znalazły się w "Almanachu pokonkursowym" który publikujemy.

Na tegoroczny konkurs satyryczny wpłynęło 128 prac nie tylko z Polski, ale i z USA. Po zapoznaniu się z nadesłanymi utworami, jury konkursu w składzie: Mirosław Odyniecki – przewodniczący oraz Wioletta Majer-Szreder i Tomasz Fopke – członkowie, zadecydowało o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:

  • I nagroda i statuetka "STOLEMA" - Sebastian Markiewicz (Lublin), za "Sen",
  • II nagroda - Marek Kwiatkowski (Legnica) za "Pan tu nie stał",
  • III nagroda ex aequo - Witold Słabuszewski (Warszawa), za "Marzenia ściętej głowy" i Marzenna Lewandowska (Kowal), za "Ale odlot!",
  • Wyróżnienia: Jerzy Kędzierski (Poznań), za "Napisz to sam", Bartłomiej Bill (Konin), za zestaw fraszek "Lekarze na wesoło", Zygmunt Królak (Witolubie), za "Jest dobrze…"

Utwory nagrodzonych i wyróżnionych autorów zostały opublikowane w wydanym przez organizatora "Almanachu pokonkursowym". Ponadto jury zdecydowało dołączyć do niego także inne wybrane inne utwory które zostały zgłoszone do konkursu. Ich autorami są: Iwona Buczkowska (Warszawa), Paweł Nogaj (Dwikozy), Mirosław Welz (Iwonicz-Zdrój), Angelina Kusowska (Łódź), Jan Migielicz (Lesko), Radosław Kowalski (Gumowo), Joanna Ryszowska (Wejherowo), Jerzy Fryckowski (Dębnica Kaszubska), Apoloniusz Ciołkiewicz (Białystok), Tadeusz Charmuszko (Suwałki), Jarosław Zaręba (Łódź), Beata Muszyńska (Szczecin).

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkich miłośników humoru i satyry zapraszamy na Galę Satyry, która odbędzie się w sobotę 8 grudnia 2018 r. o godzinie 17:00 w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie, podczas której nastąpi uroczyste wręczenie nagród.

MODPrzeczytaj również
W ostatnim czasie na Pomorzu mamy największe dobowe przyrosty ilości osób zakażonych koronawirusem Sars-CoV-2 od początku epidemii. Co gorsz, zakażenia pojawiają się także w szpitalach i...

2020-08-18 09:56:05

Koronawirus zdiagnozowany w przychodni w Gniewinie. Placówka została zamknięta, poddana dezynfekcji, a personel pracuje zdalnie, udzielając teleporad.

2020-04-06 11:04:44

Gospodynie z Kaczkowa zwyciężyły w XXI Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, jaki zakończył się w minioną sobotę w Gniewinie. W nagrodę będą reprezentować nasz powiat w Turnieju Kół...

2020-01-20 13:59:15

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!