ZMIENIAMY POMORZE

ZMIENIAMY POMORZE

Pomorscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym o...
LUZINO NA PODIUM

LUZINO NA PODIUM

W hali widowiskowo - sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji...
SMAKI ŚWIATA - KONFERENCJA

SMAKI ŚWIATA - KONFERENCJA

XIII Ogólnopolski Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka...
JARMARK BOŻONARODZENIOWY

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Jak każe tradycja, przed świętami Bożego Narodzenia na wejherowskim rynku...
LODOWISKO DZIAŁA

LODOWISKO DZIAŁA

Amatorzy zimowego ślizgania już mogą zacierać ręce. Wprawdzie na zewnątrz...
10
Poniedziałek
Grudzień 2018
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Danieli, Bohdana, Julii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PREMIERA KOPCIUSZKA

2018-11-29 11:40:46

Baletowa wersja znanej baśni o Kopciuszku, dwóch złośliwych siostrach i okrutnej macosze zagości na scenie Filharmonii Kaszubskiej. Premiera przygotowanego przez Wejherowskie Centrum Kultury z wielkim rozmachem spektaklu odbędzie się najbliższą sobotę.

"Kopciuszek" od ponad sześćdziesięciu lat należy do stałego repertuaru największych scen baletowych świata. 1 grudnia premierę będzie miał też spektakl przygotowany przez Elżbietę Czeszejko i Annę Czeszejko – Gromadkę w Filharmonii Kaszubskiej. Ten zrealizowany z niezwykłym rozmachem spektakl, podczas którego na scenie zobaczymy ponad sześćdziesięciu młodych tancerzy, z pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagających widzów.

Niemal we wszystkie postaci wcielą się młodzi adepci tańca Wejherowskiego Centrum Kultury, którzy często przez wiele lat, pod czujnym i wymagającym okiem Elżbiety Czeszejko – choreografki i reżyserki spektaklu, doskonalą swoje umiejętności taneczne.

Spektakl oczaruje widzów nie tylko bajkową atmosferą, wyrazistą choreografią, czytelnym przesłaniem moralnym, ale przede wszystkim wspaniałą muzyką, współtworzącą urokliwy, baśniowy klimat. Jej melodyjność, bogactwo stylistycznych nawiązań do tańców i rosyjskiej muzyki pozostawia niezapomniane wrażenia.

Do pracy nad spektaklem Wejherowskie Centrum Kultury zaprosiło szereg profesjonalnych i doświadczonych partnerów. W reżyserii i stworzeniu choreografii Elżbiecie Czeszejko towarzyszy jej córka Anna Czeszejko – Gromadka, która na co dzień jest tancerką w Polskim Balecie Narodowym i możemy podziwiać ją w Teatrze Wielkim w Warszawie. Nad scenografią i kostiumami pracowała Sabina Czupryńska, która stworzyła wiele wspaniałych projektów w Teatrze Miejskim w Gdyni. To dzięki niej, w dużej mierze, będziemy mogli przenieść się do baśniowego świata.

Spektakl baletowy grany będzie na deskach Filharmonii Kaszubskiej 1 i 2 grudnia o godzinie 17:00 oraz dwukrotnie 6 grudnia o godzinie 11:00 i 18:00. Na kolejne spotkania z "Kopciuszkiem" zapraszamy w nowym roku.

opr. qrator

foto: WCKPrzeczytaj również
Wyczekiwany przez dzieci Mikołaj uroczyście przyjechał na wejherowski rynek i z tej okazji włączone zostały świąteczne ozdoby i iluminacje miejskie. Rozdawał dzieciom słodycze, wręczał nagrody...

2018-12-07 11:23:14

Wspólne gry i konkursy oraz mnóstwo znakomitej zabawy. Jak co roku, KS Tytani Wejherow zapraszają na wspólną sportową imprezę mikołajkową. Będą atrakcje dla każdego, a festyn uświetni swoją...

2018-12-05 11:24:25

Postać, która nie jest szeroko znana, a z pewnością zasługuje na życzliwą pamięć i szacunek. Osobę Tadeusza Staniewskiego, długoletniego dyrektora Gimnazjum i Liceum w Wejherowie, przybliży nam...

2018-12-07 12:27:50

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!