KONCERT W INTERNECIE

KONCERT W INTERNECIE

Najbliższy koncert z cyklu: Spotkania z muzyką Kaszub, przygotowany przez...
TUNEL JEST GOTOWY

TUNEL JEST GOTOWY

Z rocznym opóźnieniem kończy się budowa węzła drogowego wraz z tunelem...
DWA MECZE TYTANÓW

DWA MECZE TYTANÓW

Nasi szczypiorniści i szczypiornistki w najbliższą sobotę rozegrają swoje...
KONKURS ANULOWANY

KONKURS ANULOWANY

Nie odbędzie się popularny w Wejherowie konkursu na najbardziej atrakcyjną...
UCIECZKA ŚWINI

UCIECZKA ŚWINI

Scena jak z komedii Stanisława Barei. Samotny tucznik spaceruje sobie po...
29
Niedziela
Listopad 2020
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Błażeja, Margerity, Saturnina
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

OSZUŚCI POWRÓCILI

2018-12-01 18:34:22

W ostatnich dniach na terenie powiatu wejherowskiego policjanci odnotowali kilka prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodą "na wnuczka". Policjanci apelują o czujność.

Pomimo licznych ostrzeżeń i informacji w mediach, co jakiś czas do jednostek Policji w całym kraju wpływają zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy od starszych osób przez oszustów podających się za członków rodziny. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że jedyny skuteczny sposób, aby ustrzec się przed tego typu przestępstwem, to w żadnym przypadku nie przekazywać pieniędzy ani kosztowności osobom, których nie znamy.

Metoda działania zazwyczaj jest podobna: na telefon stacjonarny dzwoni osoba i przedstawia się jako członek rodziny lub przedstawiciel zawodu cieszącego się zaufaniem społecznym (policjant, urzędnik, pracownik socjalny).

proszą  o pożyczenie pieniędzy podając ważny powód np. spłata długu, okazyjny interes, wypadek drogowy, itp. I jednocześnie wskazują sposób przekazania pieniędzy. Zdarza się, że rozmówca się rozłącza, a po chwili dzwoni inna osoba podająca się za funkcjonariusza Policji, Centralnego Biura Śledczego lub innego przedstawiciela służb mundurowych. Fałszywy funkcjonariusz informuje, że ściga przestępców, którzy kontaktują się telefonicznie z pokrzywdzonymi, w związku z czym są mu potrzebne pieniądze na urządzenie prowokacji i przyłapania oszusta na gorącym uczynku. Nakłania pokrzywdzonego, aby przekazał mu swoje oszczędności czy też kosztowności, które rzekomo mają przyczynić się do zatrzymania przestępców.

Pamiętajmy, że żadne służby ani żaden funkcjonariusz nie działa w ten sposób. Odbierając taki telefon możemy być pewni, że mamy do czynienia z próbą oszukania nas. Po zakończeniu rozmowy należy niezwłocznie zadzwonić na numer alarmowy 112 i powiadomić rodzinę.

Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, szczególnie tych w podeszłym wieku, przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

opr. qratorPrzeczytaj również
Po dwóch godzinach udało się odnaleźć chłopca, który zaginął w lesie podczas spaceru. Szybka i na dużą skalę zakrojona akcja w okolicy wsi Częstkowo w gminie Szemud, przyniosła efekt. Dziecko...

2020-08-04 09:52:43

Wspólna akcja policjantów z Wejherowa i Łęczycy pozwoliła schwytać mężczyznę poszukiwanego aż dwoma listami gończymi. Mężczyzna przez pewien czas skutecznie się ukrywał. Teraz trafił do aresztu,...

2020-06-20 22:53:02

Długi weekend zachęcał do wypoczynku i wyjazdów rekreacyjnych. Podczas gdy większość osób cieszyła się czasem wolnym, pełne ręce roboty mieli funkcjonariusze policji, którzy czuwali nad naszym...

2020-06-15 14:38:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!