ZMIENIAMY POMORZE

ZMIENIAMY POMORZE

Pomorscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym o...
LUZINO NA PODIUM

LUZINO NA PODIUM

W hali widowiskowo - sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji...
SMAKI ŚWIATA - KONFERENCJA

SMAKI ŚWIATA - KONFERENCJA

XIII Ogólnopolski Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka...
JARMARK BOŻONARODZENIOWY

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Jak każe tradycja, przed świętami Bożego Narodzenia na wejherowskim rynku...
LODOWISKO DZIAŁA

LODOWISKO DZIAŁA

Amatorzy zimowego ślizgania już mogą zacierać ręce. Wprawdzie na zewnątrz...
10
Poniedziałek
Grudzień 2018
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Danieli, Bohdana, Julii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

OSZUŚCI POWRÓCILI

2018-12-01 18:34:22

W ostatnich dniach na terenie powiatu wejherowskiego policjanci odnotowali kilka prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodą "na wnuczka". Policjanci apelują o czujność.

Pomimo licznych ostrzeżeń i informacji w mediach, co jakiś czas do jednostek Policji w całym kraju wpływają zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy od starszych osób przez oszustów podających się za członków rodziny. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że jedyny skuteczny sposób, aby ustrzec się przed tego typu przestępstwem, to w żadnym przypadku nie przekazywać pieniędzy ani kosztowności osobom, których nie znamy.

Metoda działania zazwyczaj jest podobna: na telefon stacjonarny dzwoni osoba i przedstawia się jako członek rodziny lub przedstawiciel zawodu cieszącego się zaufaniem społecznym (policjant, urzędnik, pracownik socjalny).

proszą  o pożyczenie pieniędzy podając ważny powód np. spłata długu, okazyjny interes, wypadek drogowy, itp. I jednocześnie wskazują sposób przekazania pieniędzy. Zdarza się, że rozmówca się rozłącza, a po chwili dzwoni inna osoba podająca się za funkcjonariusza Policji, Centralnego Biura Śledczego lub innego przedstawiciela służb mundurowych. Fałszywy funkcjonariusz informuje, że ściga przestępców, którzy kontaktują się telefonicznie z pokrzywdzonymi, w związku z czym są mu potrzebne pieniądze na urządzenie prowokacji i przyłapania oszusta na gorącym uczynku. Nakłania pokrzywdzonego, aby przekazał mu swoje oszczędności czy też kosztowności, które rzekomo mają przyczynić się do zatrzymania przestępców.

Pamiętajmy, że żadne służby ani żaden funkcjonariusz nie działa w ten sposób. Odbierając taki telefon możemy być pewni, że mamy do czynienia z próbą oszukania nas. Po zakończeniu rozmowy należy niezwłocznie zadzwonić na numer alarmowy 112 i powiadomić rodzinę.

Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, szczególnie tych w podeszłym wieku, przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

opr. qratorPrzeczytaj również
Dziś o poranku ruch pociągów podmiejskich i dalekobieżnych odbywał się wahadłowo. Stało się tak na skutek śmiertelnego wypadu do jakiego doszło na torach kolejowych nieopodal stacji SKM Wejherowo...

2018-10-17 14:55:47

Dyrektor przedszkola aresztowany. Usłyszał zarzuty molestowania seksualnego swoich pracownic. Czynności tych miał się dopuszczać wobec personelu placówki na przestrzeni czterech lat. Mężczyzna...

2018-05-11 12:11:11

Na osiedlu mieszkaniowym przy ulicy Obwodowej w Redzie znaleziono niewybych. Okolicznych mieszkańców ewakuowano. Na miejsce wezwano patrol saperski.

2018-04-26 08:13:49

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!