123
Felicji, Roberta, Sławy

TYTANI POKONALI JEZIORAKA

2018-12-10 11:04:48

Wejherowscy szczypiorniści cały czas w znakomitej formie. W ostatnim meczu ligowym pewnie pokonali Jezioraka Iława i wciąż utrzymują się na pozycji wicelidera II ligi piłki ręcznej. Był to ostatni mecz Tytanów w tym roku przed własną publicznością.

Kibice, którzy szczelnie wypełnili hale sportową przy PZS nr 4 w Wejherowie mieli powody do zadowolenia. Faworyci, Tytani Wejherowo, nie zawiedli. Pewnie pokonali Jezioraka Iława, który przez cały mecz starał się dotrzymywać kroku gospodarzom i i walczył o jak najkorzystniejszy wynik.

Początek meczu był spokojny, żeby nie powiedzieć niemrawy. Żółto-czerwoni powoli się rozkręcali, dlatego gościom grało się swobodnie. Po kilku minutach Tytani nabrali właściwego tempa gry i szybko odskoczyli na kilka bramek. Jeziorak starał się nawiązywać równorzędną walkę i przez większą część pierwszej połowy to mu się udało. Goście byli w stanie zniwelować wysokie prowadzenie żółto-czerwonych, nawet dość do remisu ale wyjść na prowadzenie już nie zdołali. W ważnych momentach tytani podkręcali tempo i ponownie zyskiwali kilkubramkową przewagę. Na przerwę obie drużyny schodziły do szatni przy prowadzeniu wejherowian 15:11.

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo ofensywnej gry gości. Piłkarze ręczni Jezioraka za wszelką cene chcieli odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Tempo gry jeszcze wzrosło. Tytani jednak nie pozwolili przeciwnikom wyjść na prowadzenie. Grając spokojnie i rozważnie, a przede wszystkim skutecznie wykorzystując błędy własne przeciwników, utrzymali prowadzenie ,a po kilkunastu minutach, gdy intensywny atak Jezioraka stracił na impecie, zaczęłi powiększać przewagę bramkową. Końcowa część spotkania to popis skuteczności Tytanów. Powiększyli przewagę do sześciu bramek i utrzymali te zaliczkę do końca meczu.

Tytani Wejherowo – Jeziorak Iława 32:26 (15:11). Solidna gra i pewne zwycięstwo Tytanów, którzy utrzymują się tuż za liderującym USAR-em Kwidzyn. Za tydzień ostatnia kolejka spotkań II ligi piłki ręcznej, w której nasi szczypiorniści pojadą do Bydgoszczy gdzie zmierzą się z ekipą AZS UKW.

opr. qrator

Chłopcy z "Samochodówki" pozazdrościli swoim koleżankom sukcesu w Wojewódzkiej Licealiadzie w Pilce Ręcznej. Zmobilizowani ich brązowym medalem sami sięgnęli po srebro.

2018-12-18 12:43:57

Dziewczęca drużyna piłki ręcznej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie wywalczyła brązowy medal podczas Finał XIX Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej.

2018-12-18 12:34:18

Sił, koncentracji i woli wygrywania straczyło naszym szczypiornistom aż do ostatniego meczu jesiennej kolejki II ligi piłki ręcznej. Ostatnią potyczkę stoczyli na wyjeździe, gdzie wysoko pokonali...