WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KONCERT ORATORYJNO-KANTATOWY

2018-12-19 11:26:37

Niezwykłe wydarzenie w niezwykłej oprawie. W poniedziałek w wejherowskiej Kolegiacie odbyło się prawykonanie koncertu oratoryjno-kantatowego "Osiem Pieśni z Księgi Koheleta" z udziałem trzech chórów, orkiestry oraz solistów i instrumentalistów.

Wydarzenie, które przyciągnęło dużą ilość słuchaczy, było jednocześnie prezentacją w ramach przewodu doktorskiego Tomasza Chyły w Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie dyrygentury chóralnej prof. zw. dr. hab. Marka Rocławskiego.

Koncert pt. "Osiem Pieśni z Księgi Koheleta" skomponowany został przez Annę Rocławską – Musiałczyk na głosy solowe, recytatora, grupę perkusyjną, instrumenty ludowe (harafa, duduk, bazuna), chór i orkiestrę. Został przetłumaczony na język kaszubski przez ojca prof. dr hab. Adama Sikorę OFM.

Dzieło oparte na Księdze Koheleta (jedna z najstarszych ksiąg Starego Testamentu) zaprezentowane w nowatorskiej formie muzycznej, z wykorzystaniem rzadko spotykanych instrumentów, wywarło duże wrażenie na słuchaczach. Imponował także rozmach przedsięwzięcia, które wymagało umiejętnego połączenia orkiestry, chórów i solistów.

Koncert objęty został patronatem honorowym Prezydenta Miasta Wejherowa oraz Starosty Wejherowskiego. Po jego zakończeniu dyrygent Tomasz Chyła z rąk starosty Gabrieli Lisius otrzymał Nagrodę Remusa, jako wyróżnienie za dotychczasową działalność artystyczną.

Wykonawcami byli m. in. Chór Mieszany Cantores Veiherovienses, Zespół Wokalny Art’n’Voices, Kameralny Chór Żeński przy I LO im. Józefa Wybickiego z Kościerzyny oraz Symfoniczna Orkiestra Projektowa. Pozostali soliści i wykonawcy to: Julia Pruszak – sopran, Maria Malinowska – sopran, Tomasz Fopke – recytator, Zofia TrystulaHovhannisyan – duduk (Kraków), Paweł Gruba – bazuna.

qrator: foto: Starostwo WejherowoPrzeczytaj również
W ramach cyklu spotkań z ludźmi polityki, kultury, sztuki i mediów organizowanych przez Agencję Nehrebeccy, Małe Trójmiasto Kaszubskie odwiedzi Hanna Suchocka – premier rządu RP oraz ambasador...

2019-02-12 10:00:20

Jeśli nie planujesz wyjazdu w ferie, a twoje dzieci nie mają co ze sobą zrobić, to masz jeszcze szanse skorzystać z oferty zorganizowanych zajęć, jakie proponują wejherowskie instytucje edukacji...

2019-02-08 12:21:20

Przełożony, w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz, koncert w ramach cyklu Akademia w Pałacu, odbędzie się 13 lutego. Program przewiduje pieśni Stanisława Moniuszki w...

2019-02-06 18:03:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!