MEDAL W BUDAPESZCIE

MEDAL W BUDAPESZCIE

W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w...
RODZINNY RAJD

RODZINNY RAJD

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie...
BREL W MUZEUM

BREL W MUZEUM

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu...
MARSZ Z KIJKAMI

MARSZ Z KIJKAMI

Kilkuset zawodników, w różnym wieku, stawiło się na starcie zawodów z cyklu...
21
Wtorek
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

KONCERT ORATORYJNO-KANTATOWY

2018-12-19 11:26:37

Niezwykłe wydarzenie w niezwykłej oprawie. W poniedziałek w wejherowskiej Kolegiacie odbyło się prawykonanie koncertu oratoryjno-kantatowego "Osiem Pieśni z Księgi Koheleta" z udziałem trzech chórów, orkiestry oraz solistów i instrumentalistów.

Wydarzenie, które przyciągnęło dużą ilość słuchaczy, było jednocześnie prezentacją w ramach przewodu doktorskiego Tomasza Chyły w Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie dyrygentury chóralnej prof. zw. dr. hab. Marka Rocławskiego.

Koncert pt. "Osiem Pieśni z Księgi Koheleta" skomponowany został przez Annę Rocławską – Musiałczyk na głosy solowe, recytatora, grupę perkusyjną, instrumenty ludowe (harafa, duduk, bazuna), chór i orkiestrę. Został przetłumaczony na język kaszubski przez ojca prof. dr hab. Adama Sikorę OFM.

Dzieło oparte na Księdze Koheleta (jedna z najstarszych ksiąg Starego Testamentu) zaprezentowane w nowatorskiej formie muzycznej, z wykorzystaniem rzadko spotykanych instrumentów, wywarło duże wrażenie na słuchaczach. Imponował także rozmach przedsięwzięcia, które wymagało umiejętnego połączenia orkiestry, chórów i solistów.

Koncert objęty został patronatem honorowym Prezydenta Miasta Wejherowa oraz Starosty Wejherowskiego. Po jego zakończeniu dyrygent Tomasz Chyła z rąk starosty Gabrieli Lisius otrzymał Nagrodę Remusa, jako wyróżnienie za dotychczasową działalność artystyczną.

Wykonawcami byli m. in. Chór Mieszany Cantores Veiherovienses, Zespół Wokalny Art’n’Voices, Kameralny Chór Żeński przy I LO im. Józefa Wybickiego z Kościerzyny oraz Symfoniczna Orkiestra Projektowa. Pozostali soliści i wykonawcy to: Julia Pruszak – sopran, Maria Malinowska – sopran, Tomasz Fopke – recytator, Zofia TrystulaHovhannisyan – duduk (Kraków), Paweł Gruba – bazuna.

qrator: foto: Starostwo WejherowoPrzeczytaj również
W ramach cyklu spotkań z ludźmi kultury i sztuki do Małego Trójmiasta Kaszubskiego przyjeżdża jeden z największych mistrzów polskiego plakatu – Andrzej Pągowski. Spotkania z artystą odbędą się w...

2019-05-16 12:48:52

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Utwory jednego z najbardziej rozpoznawalnych bardów zaprezentują studenci Studium Wokalno-Aktorskiego...

2019-05-21 10:55:44

W najbliższą sobotę będziemy mieli okazję do wielkiej zabawy. Z okazji 376 rocznicy założenia Wejherowa, na rynku miejskim odbędzie się festyn urodzinowy – Dzień Jakuba. W trakcie imprezy zostaną...

2019-05-20 10:28:04

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!