ROADPOL SAFETY DAYS

ROADPOL SAFETY DAYS

Równolegle z Europejskim Tygodniem Mobilności, we wszystkich krajach...
V WEJHER CROSS GAMES

V WEJHER CROSS GAMES

Po raz piąty do Wejherowa przyjadą atleci, którzy wezmą udział w zawodach...
PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

PRZYSTAŃ KAJAKOWA JUŻ DZIAŁA

Po blisko dwóch latach od pozyskania dofinansowania, przystań kajakowa na...
NOWY RADIOWÓZ

NOWY RADIOWÓZ

Wejherowska drogówka otrzymała nowy pojazd służbowy. Od dziś na wyposażeniu...
TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO...

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji...
18
Sobota
Wrzesień 2021
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

JESIEŃ W ZIMIE

2018-12-20 10:56:04

Jesień życia może być pełna pasji, humoru, energii oraz rozwijania własnych talentów. Najlepszym tego typu przykładem jest osoba Małgorzaty Wociechowskiej, której wystawę obrazów będzie można podziwiać w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej W Wejherowie, a samą autorkę zarażającą ludzi swoim wigorem i pogodą ducha, poznać podczas wernisażu.

Małgorzata Wojciechowska większość swojego życia poświęciła edukacji dzieci i młodzieży pełniąc funkcję nauczycielki w szkole podstawowej oraz dyrektorki przedszkola w Gminie Gniewino. Po przejściu na zasłużoną emeryturę bardzo aktywnie uczestniczyła w życiu publicznym.

Była współinicjatorką powstania zespołu folklorystycznego "Nadolanie", w którym przez wiele lat brała czynny udział. Swoje zamiłowanie do kaszubskiego dowcipu i miłość do sceny realizuje w Grupie Kabaretowo Teatralnej UTW w Gniewinie "ALEBABKI". Właśnie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku odkryła swoje umiejętności do malarstwa uczestnicząc w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Teresę Marzec. Obecnie jest członkinią Stowarzyszenia Amarant gdzie realizuje swoje malarskie fantazje. Małgorzata na co dzień zaraża ludzi swoją, energią, miłością i ogromnym poczuciem humoru.

Twórczość malarska zawsze była jej marzeniem ale aktywna praca zawodowa nie pozwalała na spełnianie marzeń w tym zakresie. Splot wydarzeń sprawił, że jesień życia przyniosła spełnienie tej pasji a czas spędzany przed sztalugą sprawia że, czuje się szczęśliwa. Efekty będzie można podziwiać na wystawie w wejherowskim muzeum.

Na wernisaż wystawy obrazów Małgorzaty Wojciechowskiej pt. "Jesień życia pędzlem malowana" zapraszamy 8 stycznia 2019 r. o godzinie 18:00 do siedziby Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a.

W programie, oprócz otwarcia wystawy, przewidziana jest także rozmowa z autorką, występ grupy teatralno-kabaretowej „Alebabki” oraz poczęstunek.

Na wydarzenia zaprasza wejherowskie muzeum wraz z partnerami: Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Gniewinie oraz Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie. Wstęp wolny.

opr. qrator

foto: MPiMK-PPrzeczytaj również
Propozycja rodzinnej zabawy w jesienną sobotę. Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza do udziału w festynie: Rodzinne z bajkami zGRYwanie.

2021-09-15 09:03:48

Gratka dla miłośników gier mobilnych, nie tylko tych najmłodszych. Już dziś odbędzie się premiera gry mobilnej stworzonej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie w ramach projektu...

2021-09-10 12:30:53

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w dniach 17 – 19 września Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej umożliwi bezpłatne zwiedzanie swoich wystaw eksponowanych w Pałacu...

2021-09-10 09:59:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!