MEDAL W BUDAPESZCIE

MEDAL W BUDAPESZCIE

W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w...
RODZINNY RAJD

RODZINNY RAJD

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie...
BREL W MUZEUM

BREL W MUZEUM

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu...
MARSZ Z KIJKAMI

MARSZ Z KIJKAMI

Kilkuset zawodników, w różnym wieku, stawiło się na starcie zawodów z cyklu...
21
Wtorek
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

JESIEŃ W ZIMIE

2018-12-20 10:56:04

Jesień życia może być pełna pasji, humoru, energii oraz rozwijania własnych talentów. Najlepszym tego typu przykładem jest osoba Małgorzaty Wociechowskiej, której wystawę obrazów będzie można podziwiać w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej W Wejherowie, a samą autorkę zarażającą ludzi swoim wigorem i pogodą ducha, poznać podczas wernisażu.

Małgorzata Wojciechowska większość swojego życia poświęciła edukacji dzieci i młodzieży pełniąc funkcję nauczycielki w szkole podstawowej oraz dyrektorki przedszkola w Gminie Gniewino. Po przejściu na zasłużoną emeryturę bardzo aktywnie uczestniczyła w życiu publicznym.

Była współinicjatorką powstania zespołu folklorystycznego "Nadolanie", w którym przez wiele lat brała czynny udział. Swoje zamiłowanie do kaszubskiego dowcipu i miłość do sceny realizuje w Grupie Kabaretowo Teatralnej UTW w Gniewinie "ALEBABKI". Właśnie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku odkryła swoje umiejętności do malarstwa uczestnicząc w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Teresę Marzec. Obecnie jest członkinią Stowarzyszenia Amarant gdzie realizuje swoje malarskie fantazje. Małgorzata na co dzień zaraża ludzi swoją, energią, miłością i ogromnym poczuciem humoru.

Twórczość malarska zawsze była jej marzeniem ale aktywna praca zawodowa nie pozwalała na spełnianie marzeń w tym zakresie. Splot wydarzeń sprawił, że jesień życia przyniosła spełnienie tej pasji a czas spędzany przed sztalugą sprawia że, czuje się szczęśliwa. Efekty będzie można podziwiać na wystawie w wejherowskim muzeum.

Na wernisaż wystawy obrazów Małgorzaty Wojciechowskiej pt. "Jesień życia pędzlem malowana" zapraszamy 8 stycznia 2019 r. o godzinie 18:00 do siedziby Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a.

W programie, oprócz otwarcia wystawy, przewidziana jest także rozmowa z autorką, występ grupy teatralno-kabaretowej „Alebabki” oraz poczęstunek.

Na wydarzenia zaprasza wejherowskie muzeum wraz z partnerami: Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Gniewinie oraz Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie. Wstęp wolny.

opr. qrator

foto: MPiMK-PPrzeczytaj również
W najbliższą sobotę będziemy mieli okazję do wielkiej zabawy. Z okazji 376 rocznicy założenia Wejherowa, na rynku miejskim odbędzie się festyn urodzinowy – Dzień Jakuba. W trakcie imprezy zostaną...

2019-05-20 10:28:04

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Utwory jednego z najbardziej rozpoznawalnych bardów zaprezentują studenci Studium Wokalno-Aktorskiego...

2019-05-21 10:55:44

W ramach tegorocznej edycji Wejherowskiej Nocy Muzeów czekają nas niespodzianki i atrakcje. Już dziś warto zarezerwować sobie czas w sobotnie popołudnie i wieczór. Tego dnia nikt nie będzie się...

2019-05-16 11:09:01

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!