KTO ŚMIECI?

KTO ŚMIECI?

Śmieci zamiast do kosza i do utylizacji, trafiają na dzikie wysypiska,...
TYTANI I TYTANKI

TYTANI I TYTANKI

Przed nami kolejny weekend, podczas którego nasi szczypiorniści i...
BEZPIECZNY INTERNET

BEZPIECZNY INTERNET

Dzień Bezpiecznego Internetu był pretekstem do spotkania policjantów z...
MŁODZI PYTAJĄ

MŁODZI PYTAJĄ

W ramach lekcji o samorządzie odbywających się w Szkole Podstawowej nr 6 w...
KONKURS HISTORYCZNY

KONKURS HISTORYCZNY

W siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w...
17
Poniedziałek
Luty 2020
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Donata, Gizeli, Łukasza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

JESIEŃ W ZIMIE

2018-12-20 10:56:04

Jesień życia może być pełna pasji, humoru, energii oraz rozwijania własnych talentów. Najlepszym tego typu przykładem jest osoba Małgorzaty Wociechowskiej, której wystawę obrazów będzie można podziwiać w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej W Wejherowie, a samą autorkę zarażającą ludzi swoim wigorem i pogodą ducha, poznać podczas wernisażu.

Małgorzata Wojciechowska większość swojego życia poświęciła edukacji dzieci i młodzieży pełniąc funkcję nauczycielki w szkole podstawowej oraz dyrektorki przedszkola w Gminie Gniewino. Po przejściu na zasłużoną emeryturę bardzo aktywnie uczestniczyła w życiu publicznym.

Była współinicjatorką powstania zespołu folklorystycznego "Nadolanie", w którym przez wiele lat brała czynny udział. Swoje zamiłowanie do kaszubskiego dowcipu i miłość do sceny realizuje w Grupie Kabaretowo Teatralnej UTW w Gniewinie "ALEBABKI". Właśnie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku odkryła swoje umiejętności do malarstwa uczestnicząc w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Teresę Marzec. Obecnie jest członkinią Stowarzyszenia Amarant gdzie realizuje swoje malarskie fantazje. Małgorzata na co dzień zaraża ludzi swoją, energią, miłością i ogromnym poczuciem humoru.

Twórczość malarska zawsze była jej marzeniem ale aktywna praca zawodowa nie pozwalała na spełnianie marzeń w tym zakresie. Splot wydarzeń sprawił, że jesień życia przyniosła spełnienie tej pasji a czas spędzany przed sztalugą sprawia że, czuje się szczęśliwa. Efekty będzie można podziwiać na wystawie w wejherowskim muzeum.

Na wernisaż wystawy obrazów Małgorzaty Wojciechowskiej pt. "Jesień życia pędzlem malowana" zapraszamy 8 stycznia 2019 r. o godzinie 18:00 do siedziby Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a.

W programie, oprócz otwarcia wystawy, przewidziana jest także rozmowa z autorką, występ grupy teatralno-kabaretowej „Alebabki” oraz poczęstunek.

Na wydarzenia zaprasza wejherowskie muzeum wraz z partnerami: Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Gniewinie oraz Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie. Wstęp wolny.

opr. qrator

foto: MPiMK-PPrzeczytaj również
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza  na otwarcie wystawy prac malarskich pt. "Spotkanie – malarstwo trzech kobiet", autorstwa Jolanty Krause, Marii...

2020-02-12 22:18:50

Do grona instytucji, które włączają się w obchody stulecia Zaślubin Polski z Morzem dołącza Powiatowa Biblioteka Publiczna, która z tej okazji zaprasza na specjalny, okolicznościowy spektakl.

2020-02-08 14:39:35

Dwie godziny wspomnień i ciekawostek z pierwszych lat istnienia III RP, opowiedzianych  przez policjanta i antyterrorystę, który sam uczestniczył w większości tych wydarzeń. Spotkanie z Jerzym...

2020-02-03 13:10:26

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!