WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

JESIEŃ W ZIMIE

2018-12-20 10:56:04

Jesień życia może być pełna pasji, humoru, energii oraz rozwijania własnych talentów. Najlepszym tego typu przykładem jest osoba Małgorzaty Wociechowskiej, której wystawę obrazów będzie można podziwiać w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej W Wejherowie, a samą autorkę zarażającą ludzi swoim wigorem i pogodą ducha, poznać podczas wernisażu.

Małgorzata Wojciechowska większość swojego życia poświęciła edukacji dzieci i młodzieży pełniąc funkcję nauczycielki w szkole podstawowej oraz dyrektorki przedszkola w Gminie Gniewino. Po przejściu na zasłużoną emeryturę bardzo aktywnie uczestniczyła w życiu publicznym.

Była współinicjatorką powstania zespołu folklorystycznego "Nadolanie", w którym przez wiele lat brała czynny udział. Swoje zamiłowanie do kaszubskiego dowcipu i miłość do sceny realizuje w Grupie Kabaretowo Teatralnej UTW w Gniewinie "ALEBABKI". Właśnie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku odkryła swoje umiejętności do malarstwa uczestnicząc w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Teresę Marzec. Obecnie jest członkinią Stowarzyszenia Amarant gdzie realizuje swoje malarskie fantazje. Małgorzata na co dzień zaraża ludzi swoją, energią, miłością i ogromnym poczuciem humoru.

Twórczość malarska zawsze była jej marzeniem ale aktywna praca zawodowa nie pozwalała na spełnianie marzeń w tym zakresie. Splot wydarzeń sprawił, że jesień życia przyniosła spełnienie tej pasji a czas spędzany przed sztalugą sprawia że, czuje się szczęśliwa. Efekty będzie można podziwiać na wystawie w wejherowskim muzeum.

Na wernisaż wystawy obrazów Małgorzaty Wojciechowskiej pt. "Jesień życia pędzlem malowana" zapraszamy 8 stycznia 2019 r. o godzinie 18:00 do siedziby Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a.

W programie, oprócz otwarcia wystawy, przewidziana jest także rozmowa z autorką, występ grupy teatralno-kabaretowej „Alebabki” oraz poczęstunek.

Na wydarzenia zaprasza wejherowskie muzeum wraz z partnerami: Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Gniewinie oraz Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie. Wstęp wolny.

opr. qrator

foto: MPiMK-PPrzeczytaj również
W ramach cyklu spotkań z ludźmi polityki, kultury, sztuki i mediów organizowanych przez Agencję Nehrebeccy, Małe Trójmiasto Kaszubskie odwiedzi Hanna Suchocka – premier rządu RP oraz ambasador...

2019-02-12 10:00:20

Jeśli nie planujesz wyjazdu w ferie, a twoje dzieci nie mają co ze sobą zrobić, to masz jeszcze szanse skorzystać z oferty zorganizowanych zajęć, jakie proponują wejherowskie instytucje edukacji...

2019-02-08 12:21:20

Przełożony, w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz, koncert w ramach cyklu Akademia w Pałacu, odbędzie się 13 lutego. Program przewiduje pieśni Stanisława Moniuszki w...

2019-02-06 18:03:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!