IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE

IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE

W poniedziałek w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w...
REMUS W GDYNI

REMUS W GDYNI

Jedno z najwybitniejszych dzieł literatury kaszubskiej: Żëcé i przigòdë...
MŁODZI LEKKOATLECI

MŁODZI LEKKOATLECI

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, odbyły się V Mistrzostwa...
WSPARCIE DLA KLUBÓW

WSPARCIE DLA KLUBÓW

Szansa dla małych klubów sportowych upowszechniających i rozwijających...
POLICYJNE STATYSTYKI ZAGROŻEŃ

POLICYJNE STATYSTYKI ZAGROŻEŃ

Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w...
24
Czwartek
Styczeń 2019
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Felicji, Roberta, Sławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PIJANI BEZDOMNI

2018-12-29 16:34:39

Są problemem szczególnie widocznym w okresie jesienno-zimowym. Sieją zgorszenie oraz brudzą i dewastują parki, place zabaw, klatki schodowe, czy wiaty przystankowe - bezdomni nadużywający alkoholu, którzy są uciążliwi dla otoczenia.

Coraz częściej wejherowska Straż Miejska podejmuje interwencje wobec pijanych bezdomnych, którzy odpuszczają się nieobyczajnych wybryków miejscach publicznych. Do tej pory wykorzystywali do swoich celów rudery i pustostany. Tych jednak na terenie miasta jest coraz mniej, dlatego pijani bezdomni widywani są coraz częściej w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej.

Bezdomni piją alkohol gdzie popadnie i do nieprzytomności. Ostatnio jeden z bezdomnych - 52-letni Marek S. - leżał w stanie upojenia alkoholowego w klatce schodowej na ul. Kochanowskiego. Tam też załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne. Został odstawiony do policyjnej izby zatrzymań, a już następnego dnia wieczorem leżał pijany u wejścia do budynku dworca PKP. Kolejny raz został odtransportowany do policyjnej izby zatrzymań. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Na ulicach miasta natknąć się można także na pijaków na wózkach inwalidzkich. Jeden z nich trafił w Wigilię na SOR. Po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej rodzina odmówiła przyjęcia  go do siebie, bo pije, zarasta brudem i  wszczyna awantury. Inny niepełnosprawny alkoholik dwa dni temu wieczorem, w stanie upojenia alkoholowego, we wiacie przystankowej na ul. Sobieskiego załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne.

Problem alkoholizmu staje się widoczny i uciążliwy jesienią i zimą. Niebezpiecznie staje się wtedy, gdy temperatury spadają poniżej zera, ponieważ spożywanie alkoholu w takich warunkach na powietrzu niesie ze sobą realne zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Spożywający alkohol bezdomni czują się bezkarni, ponieważ nie można zmusić ich do zamieszkania w schronisku dla bezdomnych, a w policyjnych izbach zatrzymań przetrzymywać ich można tylko w celu wytrzeźwienia. Dopuszczając się czynów nieobyczajnych i chuligańskich narażają się na mandat, grzywnę lub na odpowiedzialność przed sądem, lecz bezdomni niewiele sobie z tego robią.

opr. qratorPrzeczytaj również
Porzucone i niszczejące samochody są sukcesywnie usuwane z miejskich ulic i parkingów. W ostatnich dniach Straż Miejska przeprowadziła kolejna akcję. Stało się tak, ponieważ nie udało się ustalić...

2019-01-21 10:40:22

Wśród kierowców znajdują się czasem prawdziwe perły. Nieoszlifowane diamenty pomysłowości o wyjątkowej umiejętności parkowania samochodu. Oto jeden z nich, uchwycony przez Straż Miejską w...

2018-12-28 10:29:42

Straż Miejska chce twardo przeciwstawić się wandalom niszczący elewacje budynków, dlatego zachęca mieszkańców do współpracy w tym zakresie. Bez czujności wszystkich nie uda się skutecznie ukrócić...

2018-11-30 13:53:01

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!