GRYF POKAZAŁ MOC

GRYF POKAZAŁ MOC

Przebudzenie nadeszło w najbardziej potrzebnym momencie. W XXX kolejce II...
OSTATNI MECZ TYTANÓW

OSTATNI MECZ TYTANÓW

W najbliższą niedzielę piłkarze ręczni KS Tytani Wejherowo po raz ostatni w...
ROWER W STYLU RETRO

ROWER W STYLU RETRO

Oryginalny Tricycle z 1890 roku, replika bicykla, rowery wojskowe z czasów...
KICKBOXING NA LATO

KICKBOXING NA LATO

Rozpoczęły się zapisy do Letniej Akademii Kickboxingu dla dzieci. Zajęcia...
ZAGRALI DLA HOSPICJUM

ZAGRALI DLA HOSPICJUM

Osoby Premiera była wyczekiwana z dużym zainteresowaniem i ciekawością. Ci...
25
Czwartek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PIJANI BEZDOMNI

2018-12-29 16:34:39

Są problemem szczególnie widocznym w okresie jesienno-zimowym. Sieją zgorszenie oraz brudzą i dewastują parki, place zabaw, klatki schodowe, czy wiaty przystankowe - bezdomni nadużywający alkoholu, którzy są uciążliwi dla otoczenia.

Coraz częściej wejherowska Straż Miejska podejmuje interwencje wobec pijanych bezdomnych, którzy odpuszczają się nieobyczajnych wybryków miejscach publicznych. Do tej pory wykorzystywali do swoich celów rudery i pustostany. Tych jednak na terenie miasta jest coraz mniej, dlatego pijani bezdomni widywani są coraz częściej w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej.

Bezdomni piją alkohol gdzie popadnie i do nieprzytomności. Ostatnio jeden z bezdomnych - 52-letni Marek S. - leżał w stanie upojenia alkoholowego w klatce schodowej na ul. Kochanowskiego. Tam też załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne. Został odstawiony do policyjnej izby zatrzymań, a już następnego dnia wieczorem leżał pijany u wejścia do budynku dworca PKP. Kolejny raz został odtransportowany do policyjnej izby zatrzymań. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Na ulicach miasta natknąć się można także na pijaków na wózkach inwalidzkich. Jeden z nich trafił w Wigilię na SOR. Po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej rodzina odmówiła przyjęcia  go do siebie, bo pije, zarasta brudem i  wszczyna awantury. Inny niepełnosprawny alkoholik dwa dni temu wieczorem, w stanie upojenia alkoholowego, we wiacie przystankowej na ul. Sobieskiego załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne.

Problem alkoholizmu staje się widoczny i uciążliwy jesienią i zimą. Niebezpiecznie staje się wtedy, gdy temperatury spadają poniżej zera, ponieważ spożywanie alkoholu w takich warunkach na powietrzu niesie ze sobą realne zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Spożywający alkohol bezdomni czują się bezkarni, ponieważ nie można zmusić ich do zamieszkania w schronisku dla bezdomnych, a w policyjnych izbach zatrzymań przetrzymywać ich można tylko w celu wytrzeźwienia. Dopuszczając się czynów nieobyczajnych i chuligańskich narażają się na mandat, grzywnę lub na odpowiedzialność przed sądem, lecz bezdomni niewiele sobie z tego robią.

opr. qratorPrzeczytaj również
Co powodowało mężczyzną, który dewastował samochody na parkingu i dokonał drobnej kradzieży w kościele – tego na razie nie wiadomo. Znane sa za to skutki działań wandala, którym okazał się...

2019-04-10 15:19:14

Postanowili skorzystać z promocji i nie płacić. Dwóch mężczyzn ukradło ze sklepu Biedronka 10 kg kawy. Swoim łupem nie nacieszyli się długo. Teraz odpowiedzą za swój czyn.

2019-03-14 11:43:17

Brak uwagi, lekceważenie przepisów o ruchu drogowym i zbyt duża prędkość to najczęstsze powody potrąceń pieszych przechodzących przez ulice. Zdarzenia takie mają miejsce także dla przejściach,...

2019-03-08 15:03:03

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!