GRYF POKAZAŁ MOC

GRYF POKAZAŁ MOC

Przebudzenie nadeszło w najbardziej potrzebnym momencie. W XXX kolejce II...
OSTATNI MECZ TYTANÓW

OSTATNI MECZ TYTANÓW

W najbliższą niedzielę piłkarze ręczni KS Tytani Wejherowo po raz ostatni w...
ROWER W STYLU RETRO

ROWER W STYLU RETRO

Oryginalny Tricycle z 1890 roku, replika bicykla, rowery wojskowe z czasów...
KICKBOXING NA LATO

KICKBOXING NA LATO

Rozpoczęły się zapisy do Letniej Akademii Kickboxingu dla dzieci. Zajęcia...
ZAGRALI DLA HOSPICJUM

ZAGRALI DLA HOSPICJUM

Osoby Premiera była wyczekiwana z dużym zainteresowaniem i ciekawością. Ci...
25
Czwartek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ORSZAK TRZECH KRÓLI – FOTO

2019-01-06 23:04:24

Kolejny raz, w Święto Objawienia Pańskiego, potocznie nazywanego Świętem Trzech Króli, ulicami Wejherowa przemaszerował Orszak Trzech Króli. Po wspólnym odśpiewaniu kolęd na błoniach pałacu Przebendowskich barwny pochód ruszył na rynek.

Zanim barwny i rozśpiewany korowód przeszedł ulicami miasta, wszyscy zebrali się przed Pałacem Przebendowskich – siedzibą Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Tam otrzymywali papierowe korony, śpiewniki i pamiątkowe naklejki. Co bardziej zmarznięci mogli się pokrzepić ciepłą herbatą. Wspólne śpiewanie kolęd aktywnie wspierali Misternicy Kaszubscy oraz Towarzystwo Śpiewacze im. Jana Trepczyka. Później zgromadzeni obejrzeli krótką inscenizację biblijną przybycia Trzech Króli do Heroda.

Po jej zakończeniu oraz po wysłuchaniu Słowa Bożego jakie wygłosił ks. prałat Daniel Nowak, uformował się pochód, na czele którego szła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Za nią królowie z darami oraz mieszkańcy. Po dotarciu na plac Wejhera Po nastąpiła kolejna część biblijnej inscenizacji. Trzej Królowie oddali pokłon narodzonemu Jezusowi i złożyli u jego stóp dary: złoto, kadzidło i mirrę.

W obchody Święta Objawienia Pańskiego w formie Orszaku Trzech Króli zaangażowały się setki mieszkańców, którzy poprzez swoje aktywne uczestnictwo dali wyraz swojej wiary. Tegoroczne edycja Orszaku odbywała się pod hasłem zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc – w myśl słów Jana Pawła II – „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!... Tej Ziemi!"

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.plPrzeczytaj również
Podziel się tym, czego nie zjesz. Nie marnuj i nie wyrzucaj jedzenia, które zostanie po świętach. Przekaż je wolontariuszom, którzy dostarczą je do jadłodajni dla osób bezdomnych i ubogich....

2019-04-20 16:00:24

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijan. Obchodzone jest zarówno w Kościele rzymskim jak i prawosławnym oraz protestanckim. Drugi dzień wielkanocny   – poniedziałek – to tzw....

2019-04-21 08:51:15

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo wprowadza zmiany w kursowaniu autobusów miejskich. Będą one obowiązywać od najbliższego piątku.

2019-04-18 13:54:26

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!