IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE

IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE

W poniedziałek w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w...
REMUS W GDYNI

REMUS W GDYNI

Jedno z najwybitniejszych dzieł literatury kaszubskiej: Żëcé i przigòdë...
MŁODZI LEKKOATLECI

MŁODZI LEKKOATLECI

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, odbyły się V Mistrzostwa...
WSPARCIE DLA KLUBÓW

WSPARCIE DLA KLUBÓW

Szansa dla małych klubów sportowych upowszechniających i rozwijających...
POLICYJNE STATYSTYKI ZAGROŻEŃ

POLICYJNE STATYSTYKI ZAGROŻEŃ

Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w...
24
Czwartek
Styczeń 2019
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Felicji, Roberta, Sławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

PRZEŻYŁ HIPOTERMIĘ

2019-01-10 08:35:10

Sytuacja która zakrawa na cud. W szpitalu wejherowskim przebywa mężczyzna, który w sylwestrową noc został znaleziony w parku, skrajnie wychłodzony, praktycznie nie dający oznak życia. Lekarzom udało się przywrócić go do życia, a teraz pacjent wraca do pełni sił fizycznych i psychicznych.

Mężczyzna w szpitalu jest już ponad tydzień. Został znaleziony przez przypadkowych przechodniów na terenie parku im. Majkowskiego w Wejherowie. Spacerowiczów zaalarmował pies, który głośnym szczekaniem zwrócił ich uwagę. Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili skrajne wychłodzenie ciała i praktycznie brak pulsu. Serce mężczyzny nie biło. Jak się później okazało temperatura ciała mężczyzny wynosiła około 22°C. Niezwłocznie przystąpiono do resuscytacji, po czym przetransportowano mężczyznę do szpitala.

Dziś można już powiedzieć, że zagrożenie życia minęło a pacjent odzyskał przytomność. Obecnie przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie powili dochodzi do siebie.

Przeżycie pacjenta, którego temperatura ciał spadła do zaledwie 22°C to niewiarygodne zdarzenie. Wyprowadzenie mężczyzny z tak głębokiej hipotermii poprzez procedurę stopniowego ogrzewania ciała to skomplikowana i ryzykowna terapia. Dzięki szybkiemu działaniu i ścisłej współpracy zespołów ratownictwa medycznego, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Oddziału Kardiochirurgii oraz Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej, pacjent wraca do zdrowia. Zdaniem lekarzy rokowania są dobre, a u mężczyzny nie widać oznak uszczerbku w psychice ani pracy mózgu. Jest szansa, że będzie normalnie funkcjonował.

Całe zdarzenie to medyczny ewenement i jak sami medycy mówią, sytuacja którą trudno racjonalnie wytłumaczyć.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: tvn24.plPrzeczytaj również
Wejherowski szpital przejmuje realizację świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Zmiana jest efektem reformy służby zdrowia realizowanej przez Ministerstwo Zdrowia. Zmiana wchodzi w...

2017-12-01 12:25:25

Podczas próby pobrania krwi do badań 68-letni pijany pacjent pobił ratownika medycznego, który doznał obrażeń i trafił na oddział chirurgii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie.

2015-04-09 18:03:43

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!