KONIEC PRZEBUDOWY

KONIEC PRZEBUDOWY

Ulga dla pasażerów komunikacji miejskiej i zmotoryzowanych. Reda znowu...
ZATRZYMANA 15-LATKA

ZATRZYMANA 15-LATKA

Funkcjonariuszem policji jest się nie tylko na służbie. Dzięki...
POLICJANCI NA KORTACH

POLICJANCI NA KORTACH

Tym razem nie chodziło o żadna policyjną akcję, a o profilaktykę. W ramach...
NOWA ENERGIA

NOWA ENERGIA

W ramach projektu Stolemy Energii wejherowskie trafostacje stają się...
VIP HEATHLY FIT

VIP HEATHLY FIT

Na czym polega wygląd fit i jak połączyć szczupłą, atrakcyjną sylwetkę z...
21
Niedziela
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BEZSENNOŚĆ W TOKIO

2019-01-20 15:06:46

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej dostępna jest wystawa sztuki japońskiej. Autorka prac – Maria Roczniewska – przygotowała na wystawę zarówno prace wykonane technikami tradycyjnymi jak i cyfrowymi.

Kolekcja "Bezsenność w Tokio" jest zbiorem prac inspirowanych kulturą i sztuką japońską. Dotyka rozmaitych problemów społecznych: chorób, izolacji, zjawisk specyficznych dla Japonii takich jak NEET, Hikkikomori czy infantylizacji kultury. Wspomniane problemy przedstawione zostały przez Marię Roczniewską w sposób subtelny, umożliwiając odbiorcy odniesienie się do dzieł indywidualnie, na podstawie własnych doświadczeń. W zamyśle twórczość ta ma przekraczać granice, ma być rozumiana w każdym miejscu na świecie.

Prace zostały wykonane różnymi technikami: tradycyjnymi (rysunek, malarstwo tuszowe, linoryt, serigrafia) jak i cyfrowymi (fotografia czy digital painting). Niektóre z prezentowanych w Muzeum dzieł można było wcześniej podziwiać na wystawie w Tokio w DESIGN FESTA GALLERY Harajuku.

Wystawę "Bezsenność w Tokio" oglądać można od 17 do 31 stycznia 2019 r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a.

Maria Roczniewska - 26 letnia absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Swoją sztukę opiera na własnych doświadczeniach związanych z podróżami do Azji i krajów skandynawskich oraz tamtejszej kulturze, sztuce czy folklorze. Na co dzień pracuje z użyciem technik mieszanych - głównie rysunku połączonego z obróbką cyfrową. Jej prace pojawiły się dotychczas w Stacji Kultura w Rumii, Wejherowskim Centrum Kultury, Design Festa Gallery w Tokio. Można było je podziwiać także podczas imprezy FearFestivil w Stanach Zjednoczonych. Prace Artystki, wykonane w ramach kampanii z inicjatywy ASP, pojawiły się na słupach informacyjnych w Sopocie oraz w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku.

qratorPrzeczytaj również
Na czym polega wygląd fit i jak połączyć szczupłą, atrakcyjną sylwetkę z wytrenowanym i umięśnionym ciałem. Projekt Vip Healthly to przedsięwzięcie w którym rywalizują osoby no co dzień łączące...

2019-07-17 09:58:06

Wspólną zabawą i zawodami piłkarskimi uczczą pamięć Michała Mazura koledzy z Klubu Sportowego Chopina Wejherowo. W najbliższy piątek rozpoczyna się IX edycja Turnieju Piłki Nożnej im. Michała...

2019-07-11 13:06:36

Lipcowe i sierpniowe niedziele to koncerty w Parku Miejskim im A. Majkowskiego w Wejherowie. Organizatorem koncertów jest Wejherowskie Centrum Kultury, które zaprasza mieszkańców i turystów na...

2019-07-02 10:36:50

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!