GRYF GRA, TYTANI ODPOCZYWAJĄ

GRYF GRA, TYTANI ODPOCZYWAJĄ

Szczypiorniści mają wolne, ale za to piłkarze wybiegną na boisko. W...
RZEMIEŚLNICY WYRÓŻNIENI

RZEMIEŚLNICY WYRÓŻNIENI

Marszałek województwa pomorskiego i wojewoda pomorski wręczyli listy...
WYCHODZĄ DO LUDZI

WYCHODZĄ DO LUDZI

Jak zwykle na wiosnę, przesiadają się na rowery, quada oraz częściej będą...
WIELKANOCNE ZMIANY MZK

WIELKANOCNE ZMIANY MZK

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Miejski Zakład...
FESTIWAL PIEŚNI O MORZU

FESTIWAL PIEŚNI O MORZU

Przed nami XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu, który...
19
Piątek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BEZSENNOŚĆ W TOKIO

2019-01-20 15:06:46

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej dostępna jest wystawa sztuki japońskiej. Autorka prac – Maria Roczniewska – przygotowała na wystawę zarówno prace wykonane technikami tradycyjnymi jak i cyfrowymi.

Kolekcja "Bezsenność w Tokio" jest zbiorem prac inspirowanych kulturą i sztuką japońską. Dotyka rozmaitych problemów społecznych: chorób, izolacji, zjawisk specyficznych dla Japonii takich jak NEET, Hikkikomori czy infantylizacji kultury. Wspomniane problemy przedstawione zostały przez Marię Roczniewską w sposób subtelny, umożliwiając odbiorcy odniesienie się do dzieł indywidualnie, na podstawie własnych doświadczeń. W zamyśle twórczość ta ma przekraczać granice, ma być rozumiana w każdym miejscu na świecie.

Prace zostały wykonane różnymi technikami: tradycyjnymi (rysunek, malarstwo tuszowe, linoryt, serigrafia) jak i cyfrowymi (fotografia czy digital painting). Niektóre z prezentowanych w Muzeum dzieł można było wcześniej podziwiać na wystawie w Tokio w DESIGN FESTA GALLERY Harajuku.

Wystawę "Bezsenność w Tokio" oglądać można od 17 do 31 stycznia 2019 r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a.

Maria Roczniewska - 26 letnia absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Swoją sztukę opiera na własnych doświadczeniach związanych z podróżami do Azji i krajów skandynawskich oraz tamtejszej kulturze, sztuce czy folklorze. Na co dzień pracuje z użyciem technik mieszanych - głównie rysunku połączonego z obróbką cyfrową. Jej prace pojawiły się dotychczas w Stacji Kultura w Rumii, Wejherowskim Centrum Kultury, Design Festa Gallery w Tokio. Można było je podziwiać także podczas imprezy FearFestivil w Stanach Zjednoczonych. Prace Artystki, wykonane w ramach kampanii z inicjatywy ASP, pojawiły się na słupach informacyjnych w Sopocie oraz w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku.

qratorPrzeczytaj również
Przed nami XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu, który odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs przeznaczony jest dla amatorskich chórów i...

2019-04-18 13:23:33

Za tydzień premiera spektaklu komediowego, przygotowywanego wspólnie przez Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie , Szkołę Podstawową nr 9 i Wejherowskiego Centrum Kultury. Trwają ostatnie...

2019-04-16 11:11:01

Charytatywnie i rodzinnie po raz dwunasty. W ramach ogólnopolskiej akcji MotoKrew - Motocykliści Dzieciom, na wejherowskim rynku odbędzie się festyn powiązany ze zbiórką krwi, której...

2019-04-11 20:15:39

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!