WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

BEZSENNOŚĆ W TOKIO

2019-01-20 15:06:46

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej dostępna jest wystawa sztuki japońskiej. Autorka prac – Maria Roczniewska – przygotowała na wystawę zarówno prace wykonane technikami tradycyjnymi jak i cyfrowymi.

Kolekcja "Bezsenność w Tokio" jest zbiorem prac inspirowanych kulturą i sztuką japońską. Dotyka rozmaitych problemów społecznych: chorób, izolacji, zjawisk specyficznych dla Japonii takich jak NEET, Hikkikomori czy infantylizacji kultury. Wspomniane problemy przedstawione zostały przez Marię Roczniewską w sposób subtelny, umożliwiając odbiorcy odniesienie się do dzieł indywidualnie, na podstawie własnych doświadczeń. W zamyśle twórczość ta ma przekraczać granice, ma być rozumiana w każdym miejscu na świecie.

Prace zostały wykonane różnymi technikami: tradycyjnymi (rysunek, malarstwo tuszowe, linoryt, serigrafia) jak i cyfrowymi (fotografia czy digital painting). Niektóre z prezentowanych w Muzeum dzieł można było wcześniej podziwiać na wystawie w Tokio w DESIGN FESTA GALLERY Harajuku.

Wystawę "Bezsenność w Tokio" oglądać można od 17 do 31 stycznia 2019 r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a.

Maria Roczniewska - 26 letnia absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Swoją sztukę opiera na własnych doświadczeniach związanych z podróżami do Azji i krajów skandynawskich oraz tamtejszej kulturze, sztuce czy folklorze. Na co dzień pracuje z użyciem technik mieszanych - głównie rysunku połączonego z obróbką cyfrową. Jej prace pojawiły się dotychczas w Stacji Kultura w Rumii, Wejherowskim Centrum Kultury, Design Festa Gallery w Tokio. Można było je podziwiać także podczas imprezy FearFestivil w Stanach Zjednoczonych. Prace Artystki, wykonane w ramach kampanii z inicjatywy ASP, pojawiły się na słupach informacyjnych w Sopocie oraz w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku.

qratorPrzeczytaj również
W ramach cyklu spotkań z ludźmi polityki, kultury, sztuki i mediów organizowanych przez Agencję Nehrebeccy, Małe Trójmiasto Kaszubskie odwiedzi Hanna Suchocka – premier rządu RP oraz ambasador...

2019-02-12 10:00:20

Jeśli nie planujesz wyjazdu w ferie, a twoje dzieci nie mają co ze sobą zrobić, to masz jeszcze szanse skorzystać z oferty zorganizowanych zajęć, jakie proponują wejherowskie instytucje edukacji...

2019-02-08 12:21:20

Przełożony, w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz, koncert w ramach cyklu Akademia w Pałacu, odbędzie się 13 lutego. Program przewiduje pieśni Stanisława Moniuszki w...

2019-02-06 18:03:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!