WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

POLICYJNE STATYSTYKI ZAGROŻEŃ

2019-01-22 11:16:48

Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją, niewłaściwa infrastruktura drogowa, to najczęściej zgłaszane zagrożenia jakie spływały z terenu powiatu wejherowskiego do Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie podsumowano efekty działań podejmowanych w ramach reakcji na zagrożenia zgłaszane przez mieszkańców w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podliczono ilość zgłoszeń jakie wpłynęły w całym 2018 roku oraz zweryfikowano je z uwagi na najczęściej występujące zagrożenia.

W minionym roku wejherowscy policjanci odnotowali łącznie 1687 sygnałów. Najwięcej z nich, bo aż 884 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Na drugim miejscu znalazły się nieprawidłowe parkowanie – 384, a na trzecim wady lub usterki w infrastrukturze drogowej - 193.

Bardzo często zgłaszane sygnały wielokrotnie się pokrywały (dotyczyły tych samych miejsc lub obszarów) co było dodatkową przesłanką dla funkcjonariuszy do dokładnego sprawdzenia zgłoszeń. Ponadto część napływających do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdowała swoje potwierdzenie także podczas spotkań z mieszkańcami w ramach organizowanych przez Komendę Powiatową Policji, debat społecznych z mieszkańcami.

W ramach przeprowadzanych czynności służbowych funkcjonariusze potwierdzili występowanie aż 1065 zagrożeń, które sukcesywnie są uwzględniane w codziennych czynnościach policjantów. Wzmożona czujność oraz fizyczna obecność funkcjonariuszy w najczęściej zgłaszanych przez mieszkańców miejscach przyczynia się do ograniczenia skali występowania niepożądanych zjawisk, bądź nie dopuszcza do ich powstawania.

Dzięki współpracy mieszkańców z policjantami w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mundurowi mogą efektywniej działać na rzecz lokalnych społeczności co przekłada się na poprawę poziomu bezpieczeństwa. Wejherowscy policjanci nieustająco zachęcają do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji – jest weryfikowane w okresie do 7 dni (aplikacja nie służy do wzywania tzw. "interwencji pilnej").

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Pozwala ona, za pośrednictwem Internetu, poinformować Policję o zaobserwowanych zagrożeniach występujących w najbliższej okolicy. Każdego dnia policjanci odbierają kolejne zgłoszenia od mieszkańców, które następnie są weryfikowane.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje dwojako. Po pierwsze, jako internetowe narzędzie, które przedstawia dane statystyczne dotyczące wybranych kategorii przestępstw, wykroczeń oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z drugiej, jako narzędzie za pomocą którego każdy mieszkaniec może wskazać istotne z jego punktu widzenia zagrożenia.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: KPP WejherowoPrzeczytaj również
Po zażyciu narkotyków wsiadł jak gdyby nigdy nic za kółko. Na drogę zabrał ze sobą kolejną porcję amfetaminy. Wpadł podczas rutynowej kontroli, został zatrzymany i trafił do aresztu. Grozi mu do...

2019-02-12 10:14:29

Nie wiadomo co było powodem potężnego uderzenia w drzewo samochodu marki peugeot do jakiego doszło w Zbychowie. Kierujący odniósł poważne obrażenia i został helikopterem przetransportowany do...

2019-02-13 14:06:31

Skradziona ze sklepu butelka alkohole może kosztować 25-latka nadspodziewanie dużo. Za kradzież rozbójniczą grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został ujęty i trafił do aresztu.

2019-01-25 11:31:24

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!