ZAWODY KULTURYSTYCZNE

ZAWODY KULTURYSTYCZNE

Miłośnicy kulturystyki będą mieli swoje święto. W najbliższą sobotę w...
VIP HEALTHLY 2019

VIP HEALTHLY 2019

Za nami plenerowa impreza VIP Healthy Fit, która odbyła się w sobotę na...
NOWY WNIOSEK PASZPORTOWY

NOWY WNIOSEK PASZPORTOWY

W miniony piątek weszły w życie zmiany procedury ubiegania się o paszport....
GRALI DEBLIŚCI

GRALI DEBLIŚCI

W sobotę sportowy maraton zafundowali sobie amatorzy tenisa ziemnego. Na...
"SPEED" NA DROGACH

"SPEED" NA DROGACH

Na pomorskich drogach pojawi się specjalna grupa policjantów ruchu...
22
Poniedziałek
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

POLICYJNE STATYSTYKI ZAGROŻEŃ

2019-01-22 11:16:48

Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją, niewłaściwa infrastruktura drogowa, to najczęściej zgłaszane zagrożenia jakie spływały z terenu powiatu wejherowskiego do Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie podsumowano efekty działań podejmowanych w ramach reakcji na zagrożenia zgłaszane przez mieszkańców w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podliczono ilość zgłoszeń jakie wpłynęły w całym 2018 roku oraz zweryfikowano je z uwagi na najczęściej występujące zagrożenia.

W minionym roku wejherowscy policjanci odnotowali łącznie 1687 sygnałów. Najwięcej z nich, bo aż 884 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Na drugim miejscu znalazły się nieprawidłowe parkowanie – 384, a na trzecim wady lub usterki w infrastrukturze drogowej - 193.

Bardzo często zgłaszane sygnały wielokrotnie się pokrywały (dotyczyły tych samych miejsc lub obszarów) co było dodatkową przesłanką dla funkcjonariuszy do dokładnego sprawdzenia zgłoszeń. Ponadto część napływających do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdowała swoje potwierdzenie także podczas spotkań z mieszkańcami w ramach organizowanych przez Komendę Powiatową Policji, debat społecznych z mieszkańcami.

W ramach przeprowadzanych czynności służbowych funkcjonariusze potwierdzili występowanie aż 1065 zagrożeń, które sukcesywnie są uwzględniane w codziennych czynnościach policjantów. Wzmożona czujność oraz fizyczna obecność funkcjonariuszy w najczęściej zgłaszanych przez mieszkańców miejscach przyczynia się do ograniczenia skali występowania niepożądanych zjawisk, bądź nie dopuszcza do ich powstawania.

Dzięki współpracy mieszkańców z policjantami w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mundurowi mogą efektywniej działać na rzecz lokalnych społeczności co przekłada się na poprawę poziomu bezpieczeństwa. Wejherowscy policjanci nieustająco zachęcają do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji – jest weryfikowane w okresie do 7 dni (aplikacja nie służy do wzywania tzw. "interwencji pilnej").

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Pozwala ona, za pośrednictwem Internetu, poinformować Policję o zaobserwowanych zagrożeniach występujących w najbliższej okolicy. Każdego dnia policjanci odbierają kolejne zgłoszenia od mieszkańców, które następnie są weryfikowane.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje dwojako. Po pierwsze, jako internetowe narzędzie, które przedstawia dane statystyczne dotyczące wybranych kategorii przestępstw, wykroczeń oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z drugiej, jako narzędzie za pomocą którego każdy mieszkaniec może wskazać istotne z jego punktu widzenia zagrożenia.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: KPP WejherowoPrzeczytaj również
Na pomorskich drogach pojawi się specjalna grupa policjantów ruchu drogowego. Będą oni wyposażeni w sprzęt i pojazdy niezbędne do skutecznego przeciwdziałania łamaniu przez kierujących przepisów...

2019-07-21 20:05:19

Funkcjonariuszem policji jest się nie tylko na służbie. Dzięki zaangażowaniu i czujności kolejny raz, w czasie wolnym od służby, udało się zatrzymać poszukiwaną osobę. To drugi tego typu...

2019-07-19 10:44:42

Czujnością, odwagą i zaangażowaniem wykazał się funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, który w czasie wolnym, po służbie zidentyfikował i zatrzymał poszukiwanego mężczyznę.

2019-07-10 12:23:38

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!