GRYF POKAZAŁ MOC

GRYF POKAZAŁ MOC

Przebudzenie nadeszło w najbardziej potrzebnym momencie. W XXX kolejce II...
OSTATNI MECZ TYTANÓW

OSTATNI MECZ TYTANÓW

W najbliższą niedzielę piłkarze ręczni KS Tytani Wejherowo po raz ostatni w...
ROWER W STYLU RETRO

ROWER W STYLU RETRO

Oryginalny Tricycle z 1890 roku, replika bicykla, rowery wojskowe z czasów...
KICKBOXING NA LATO

KICKBOXING NA LATO

Rozpoczęły się zapisy do Letniej Akademii Kickboxingu dla dzieci. Zajęcia...
ZAGRALI DLA HOSPICJUM

ZAGRALI DLA HOSPICJUM

Osoby Premiera była wyczekiwana z dużym zainteresowaniem i ciekawością. Ci...
25
Czwartek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Z WEJHEROWA DO HESJI

2019-01-26 11:48:32

Przez tydzień grupa wejherowskiej młodzieży przebywała w Niemczech na spotkaniu integracyjnym której motywem przewodnim była demokracja. Projekt pozwolił także młodym Polakom doszlifować znajomość języka niemieckiego.

W projekcie uczestniczyli podopieczni Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych. Jego głównym punktem było seminarium na temat demokracji, jakie odbyło się Heppenheim. Nasza młodzież na miejscu spotkała się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec. Wyjazd trwał tydzień (6 – 13 stycznia br.) i miał na celu nie tylko integrację młodzieży polskiej i niemieckiej, ale również pogłębienie znajomości języków obcych (j. niemieckiego i j. angielskiego), poznanie kultury oraz historii kraju związkowego Hesji, a także zachęcenie młodzieży do refleksji nad różnymi aspektami funkcjonowania demokracji w życiu codziennym. Dużo rozmawiano i debatowano o prawach i wolnościach osobistych, z uwzględnieniem różnic zachodzących pomiędzy różnymi krajami.

W czasie wolnym od zajęć młodzi wejherowianie mieli okazję poznać piękno historycznego miasta Wiesbaden oraz okolicznych miejscowości. Wspólnie ze swoimi niemieckimi rówieśnikami korzystali z lokalnych atrakcji i rozrywek.

Zagraniczny wyjazd podopiecznych PZPOW formą wyróżnienia dla wejherowskiej młodzieży, która szczególnie aktywnie angażuje się w zajęcia  i wydarzenia organizowane przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych.

Wyjazd naszych podopiecznych na projekt niemiecko-polski był nie tylko nagrodą za ich osiągnięcia i wyróżniająca się postawę podczas zajęć, ale jak sami mówią o tym projekcie - był dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Projekt organizowany był przez Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku, a koordynatorem z ramienia PZPOW w Wejherowie była wicedyrektor placówki - Mariola Błaszczuk.

opr. qrator

foto: PZPOWPrzeczytaj również
Podwójne zwycięstwo wejherowskich uczniów. W finale XIV Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, jak zakończył się w piątek w Gdańsku, dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie...

2019-04-16 12:04:19

Odniosły wspaniały sukces, a teraz walczą o zebranie funduszy na wyjazd na Finał Europejski Odysei Umysłu. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego z Wejherowa ścigają się z...

2019-04-13 20:05:08

Wybór szkoły dla ósmoklasistów oraz uczniów kończących gimnazjum, tu duże wyzwanie. Pomocny w tym będzie folder przygotowany przez starostwo Powiatowe w Wejherowie, gdzie znajdują się informacje...

2019-03-22 11:48:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!