WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Z WEJHEROWA DO HESJI

2019-01-26 11:48:32

Przez tydzień grupa wejherowskiej młodzieży przebywała w Niemczech na spotkaniu integracyjnym której motywem przewodnim była demokracja. Projekt pozwolił także młodym Polakom doszlifować znajomość języka niemieckiego.

W projekcie uczestniczyli podopieczni Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych. Jego głównym punktem było seminarium na temat demokracji, jakie odbyło się Heppenheim. Nasza młodzież na miejscu spotkała się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec. Wyjazd trwał tydzień (6 – 13 stycznia br.) i miał na celu nie tylko integrację młodzieży polskiej i niemieckiej, ale również pogłębienie znajomości języków obcych (j. niemieckiego i j. angielskiego), poznanie kultury oraz historii kraju związkowego Hesji, a także zachęcenie młodzieży do refleksji nad różnymi aspektami funkcjonowania demokracji w życiu codziennym. Dużo rozmawiano i debatowano o prawach i wolnościach osobistych, z uwzględnieniem różnic zachodzących pomiędzy różnymi krajami.

W czasie wolnym od zajęć młodzi wejherowianie mieli okazję poznać piękno historycznego miasta Wiesbaden oraz okolicznych miejscowości. Wspólnie ze swoimi niemieckimi rówieśnikami korzystali z lokalnych atrakcji i rozrywek.

Zagraniczny wyjazd podopiecznych PZPOW formą wyróżnienia dla wejherowskiej młodzieży, która szczególnie aktywnie angażuje się w zajęcia  i wydarzenia organizowane przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych.

Wyjazd naszych podopiecznych na projekt niemiecko-polski był nie tylko nagrodą za ich osiągnięcia i wyróżniająca się postawę podczas zajęć, ale jak sami mówią o tym projekcie - był dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Projekt organizowany był przez Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku, a koordynatorem z ramienia PZPOW w Wejherowie była wicedyrektor placówki - Mariola Błaszczuk.

opr. qrator

foto: PZPOWPrzeczytaj również
Wywalczona przed stu laty niepodległość była dziełem bardzo wielu ludzi. Największe osobowości tego okresu są znane i upamiętniane. Warto poznać także innych bohaterów, nie mniej ważnych, lecz...

2019-02-07 11:21:43

Miesiąc temu z inicjatywy Powiatowego Zespołu Palcówek Oświatowo-Wychowawczych odbyło się szkolenie z zakresu piłki siatkowej, którego uczestnikami byli nauczyciele, trenerzy oraz działacze...

2018-12-20 10:39:17

XIII Ogólnopolski Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka zakończył się blisko miesiąc temu ale za kilka dni czeka nas ostatni akord tego przeglądu. Przed nami konferencja...

2018-12-09 13:28:37

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!