KONIEC PRZEBUDOWY

KONIEC PRZEBUDOWY

Ulga dla pasażerów komunikacji miejskiej i zmotoryzowanych. Reda znowu...
ZATRZYMANA 15-LATKA

ZATRZYMANA 15-LATKA

Funkcjonariuszem policji jest się nie tylko na służbie. Dzięki...
POLICJANCI NA KORTACH

POLICJANCI NA KORTACH

Tym razem nie chodziło o żadna policyjną akcję, a o profilaktykę. W ramach...
NOWA ENERGIA

NOWA ENERGIA

W ramach projektu Stolemy Energii wejherowskie trafostacje stają się...
VIP HEATHLY FIT

VIP HEATHLY FIT

Na czym polega wygląd fit i jak połączyć szczupłą, atrakcyjną sylwetkę z...
21
Niedziela
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Z WEJHEROWA DO HESJI

2019-01-26 11:48:32

Przez tydzień grupa wejherowskiej młodzieży przebywała w Niemczech na spotkaniu integracyjnym której motywem przewodnim była demokracja. Projekt pozwolił także młodym Polakom doszlifować znajomość języka niemieckiego.

W projekcie uczestniczyli podopieczni Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych. Jego głównym punktem było seminarium na temat demokracji, jakie odbyło się Heppenheim. Nasza młodzież na miejscu spotkała się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec. Wyjazd trwał tydzień (6 – 13 stycznia br.) i miał na celu nie tylko integrację młodzieży polskiej i niemieckiej, ale również pogłębienie znajomości języków obcych (j. niemieckiego i j. angielskiego), poznanie kultury oraz historii kraju związkowego Hesji, a także zachęcenie młodzieży do refleksji nad różnymi aspektami funkcjonowania demokracji w życiu codziennym. Dużo rozmawiano i debatowano o prawach i wolnościach osobistych, z uwzględnieniem różnic zachodzących pomiędzy różnymi krajami.

W czasie wolnym od zajęć młodzi wejherowianie mieli okazję poznać piękno historycznego miasta Wiesbaden oraz okolicznych miejscowości. Wspólnie ze swoimi niemieckimi rówieśnikami korzystali z lokalnych atrakcji i rozrywek.

Zagraniczny wyjazd podopiecznych PZPOW formą wyróżnienia dla wejherowskiej młodzieży, która szczególnie aktywnie angażuje się w zajęcia  i wydarzenia organizowane przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych.

Wyjazd naszych podopiecznych na projekt niemiecko-polski był nie tylko nagrodą za ich osiągnięcia i wyróżniająca się postawę podczas zajęć, ale jak sami mówią o tym projekcie - był dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Projekt organizowany był przez Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku, a koordynatorem z ramienia PZPOW w Wejherowie była wicedyrektor placówki - Mariola Błaszczuk.

opr. qrator

foto: PZPOWPrzeczytaj również
Nowe pracownie, nowe wyposażenie, nowa jakość kształcenia. W miniony wtorek uroczyście oddano do użytkowania pracownie zawodowe w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie.

2019-06-21 11:33:42

I LO w Wejherowie wiele lat temu nawiązało i podtrzymuje kontakty ze szkołami w Europie Zachodniej. Owocuje to wymianą uczniów podczas których licealiści "Sobieskiego" poznają swoich rówieśników,...

2019-06-15 15:46:00

Wielki dzień dla Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie. Wczoraj uroczyście oddano do użytku kompleks 7 pracowni zawodowych, które służyć będą uczniom. Była to jedna z najbardziej kosztownych...

2019-06-14 08:55:41

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!