GRYF GRA, TYTANI ODPOCZYWAJĄ

GRYF GRA, TYTANI ODPOCZYWAJĄ

Szczypiorniści mają wolne, ale za to piłkarze wybiegną na boisko. W...
RZEMIEŚLNICY WYRÓŻNIENI

RZEMIEŚLNICY WYRÓŻNIENI

Marszałek województwa pomorskiego i wojewoda pomorski wręczyli listy...
WYCHODZĄ DO LUDZI

WYCHODZĄ DO LUDZI

Jak zwykle na wiosnę, przesiadają się na rowery, quada oraz częściej będą...
WIELKANOCNE ZMIANY MZK

WIELKANOCNE ZMIANY MZK

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Miejski Zakład...
FESTIWAL PIEŚNI O MORZU

FESTIWAL PIEŚNI O MORZU

Przed nami XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu, który...
19
Piątek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

POWIATOWY TURNIEJ KGW - FOTO

2019-01-31 20:59:34

W pięciu konkurencjach panie z Kół Gospodyń Wiejskich z pięciu gmin powiatu wejherowskiego rywalizowały w powiatowym turnieju, który odbył się w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie. Zwyciężczyniami i zdobywczyniami zaszczytnej nagrody Grand Prix zostały panie ze Strzepcza.

W sobotę 26 stycznia br. na scenie sali widowiskowo-kinowej CKSTiB w Gniewinie pojawiły się panie z pięciu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu wejherowskiego, by rywalizować w XX POWIATOWYM TURNIEJU KGW. Były to koła gospodyń z Bolszewa (gmina Wejherowo), Leśna (gmina Szemud), Brzeźna Lęborskiego (gmina Łęczyce), Strzepcza (gmina Linia) i Rybna (gmina Gniewino).

- Koła KGW to najlepszy przykład społecznego zaangażowania, takiego bez patosu i bez bufonady, za to pełne radości, humoru i radości życia stwierdziła Gabriela Lisius, starosta wejherowski, otwierając tegoroczny turniej i witając jego uczestników.

Panie rywalizowały aż w pięciu punktowanych przez jury konkurencjach, w których trzeba było wykazać się talentem kulinarnym, poczuciem humoru i zacięciem artystycznym. Pierwsza – to stworzenie potrawa ze śledzia, który jest produktem regionalnym Pomorza, druga – przygotowanie tablicy nawiązującej do 100-lecia odzyskania niepodległości, trzecia – to pokaz mody pt. "Otulona kwiatami", w którym panie wystąpiły w strojach przygotowanych ze sztucznych kwiatów. Czwartą konkurencją były występy w kabaretowym tonie pt. "Kagiewuszki kandydują - program wyborczy na wesoło", a ostatnią punktowaną konkurencją - piosenki poświęcone mamom.

Jury w składzie: Jacek Thiel – przewodniczący oraz Piotr Skurzyński, Dorota Grzywacz i Agnieszka Czerska – członkowie, nie miało łatwego zadania. Po ponad godzinnych obradach ogłoszono wyniki konkursu. I tak w poszczególnych konkurencjach zwyciężyły:

  • produkt tradycyjny "Śledź marynowany w oleju" - KGW Bolszewo,
  • tablica "1918-2018 My Polacy" - KGW Strzepcz,
  • moda "Otulona kwiatami" - KGW Brzeźno Lęborskie,
  • scenka kabaretowa "Kagiewuszki kandydują - program wyborczy na wesoło" - KGW Rybno
  • piosenka "O mojej mamie" - KGW Leśno.

Jury miało twardy orzech do zgryzienia, komu przyznać nagrodę główną. Ostatecznie jednogłośnie ogłoszono, iż tegorocznym zdobywcą Grand Prix jest Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzepcza, które tym samym reprezentować będzie powiat wejherowski na Wojewódzkim Turnieju KGW.

Dodatkową, pozakonkursową atrakcją dla uczestniczek konkursu była możliwość gry na kręgielni w CKSTiB, z czego sporo pań z chęcią skorzystało.

opr. Mirody

foto: K. Kropidłowska, A. MiedziakPrzeczytaj również
Zbliża się XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Gniewińskie Pióro. Na autorów najciekawszych prac pisanych wierszem lub prozą czekają atrakcyjne nagrody. Konkurs przeznaczony jest...

2019-04-05 11:08:48

XIV Ogólnopolski Konkurs Satyryczny " O Statuetkę Stolema"  rozstrzygnięty. Zwycięzcą został Sebastian Markiewicz godło z Lublina, którego utwór pt. " SEN"  zyskał największą przychylność jury....

2018-11-22 22:05:11

Przed nami XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O STATUETKĘ STOLEMA". Dotychczas przewinęło się przez niego kilkuset satyryków, nie tylko z Polski ale i z zagranicy. Kto zwycięży w...

2018-09-07 13:38:49

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!