ORSZAK TRZECH KRÓLI
Już 6 stycznia w Wejherowie, oraz w ponad dziewięciuset miastach w całej...
2025-12-01
2025-11-10
CENNY PUNKT»2025-11-10
ZWYCIĘSTWO TYTANÓW»2025-11-07
SUCES MŁODYCH BIEGACZY»2025-11-04
PODZIAŁ PUNKTÓW»
FERIE W MIEŚCIE
2015-02-01 22:05:36

Rozpoczynają się ferie zimowe. Uczniów czekają dwa tygodnie wakacji od obowiązków szkolnych. Część wyjedzie ale większość spędzi ten czas w domu.
Statystyki dowodzą, że tak jak latem, zimą większość dzieci i młodzieży samodzielnie organizuje sobie czas podczas ferii. Ze zorganizowanych i płatnych form wypoczynku korzysta mniejszość. Składają się na to dwa główne czynniki. Zimowy wyjazd wakacyjny kosztuje. Po drugie, nie wszyscy rodzice mogą lub chcą skorzystać z dwóch tygodni urlopu w zimie.
W związku z tym młodzież bardzo chętnie korzysta z propozycji szkół, domów kultury, bibliotek, klubów sportowych i innych organizacji które w tym czasie przygotowują wiele atrakcji dla tych, którzy pozostają w mieście. Warto zainteresować się tymi propozycjami, ponieważ bardzo często są to propozycje bezpłatne lub wiążące się z niewielką odpłatnością.
Wejherowskie Centrum Kultury przygotowało Art Ferie, w ramach których prowadzone będą zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży. Tematyka jest bardzo różnorodna i obejmuje między innymi: warsztaty fotograficzne, tworzenie komiksów, naukę stepowania, teatr cieni, warsztaty cyrkowe, zajęcia plastyczne, warsztaty ceramiczne, tworzenie muzyki elektronicznej.
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie proponuje zajęcia pod hasłem: Zima w Muzeum. Dzieci i młodzież w różnych grupach wiekowych będzie zajmować się między innymi: malarstwem na szkle i ceramice, wytwarzaniem papieru czerpanego, zdobnictwem, kaszubską kuchnią. Przygotowano także zajęcia plastyczne, językowe, warsztaty dziennikarskie, a także gry, zabawy i wycieczki.
Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie także przygotowała szereg atrakcji. W okresie ferii dzieci będą mogły obejrzeć przygotowane dla nich spektakle, uczestniczyć w balu karnawałowym, a także uczestniczyć w cyklach zajęć bibliotecznych w różnych grupach wiekowych.
Ferie warto także spędzić na sportowo. W ciągu najbliższych dwóch tygodni w hala sportowych wejherowskich szkół odbędzie się wiele zawodów sportowych – głównie gier zespołowych dla dzieci i młodzieży z roczników 1999 – 2005. Zawody będą odbywać się w Szkołach Podstawowych nr 6, nr 8 i nr 11. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, można także skorzystać z oferty sztucznego lodowiska przy Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie.
Młodzież w Wejherowie z pewnością nie będzie narzekać na brak zajęć podczas zimowych ferii. Szczegółowe informacje na temat zajęć podczas ferii można znaleźć na stronach internetowych szkół i instytucji.
qrator
Tagi:
ferie zimowe | WCK | biblioteka wejherowo, muzeum wejherowo | SP nr 6 | SP nr 8 | SP nr 11 | ZSP nr 3 | wejherowo |-
2025-12-28
-
2025-12-01
-
2025-11-10
2025-12-28 11:45:37
NAJNOWSZE OKAZJE
NAJNOWSZE TUBONY
NAJNOWSZE GAZETKI







swoich znajomych!
z innymi!