KONIEC PRZEBUDOWY

KONIEC PRZEBUDOWY

Ulga dla pasażerów komunikacji miejskiej i zmotoryzowanych. Reda znowu...
ZATRZYMANA 15-LATKA

ZATRZYMANA 15-LATKA

Funkcjonariuszem policji jest się nie tylko na służbie. Dzięki...
POLICJANCI NA KORTACH

POLICJANCI NA KORTACH

Tym razem nie chodziło o żadna policyjną akcję, a o profilaktykę. W ramach...
NOWA ENERGIA

NOWA ENERGIA

W ramach projektu Stolemy Energii wejherowskie trafostacje stają się...
VIP HEATHLY FIT

VIP HEATHLY FIT

Na czym polega wygląd fit i jak połączyć szczupłą, atrakcyjną sylwetkę z...
21
Niedziela
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ARTYSTYCZNA RODZINA

2019-02-06 10:55:17

Nieczęsto zdarza się, że talenty artystyczne pojawiające się w rodzinie, są w następnych pokoleniach twórczo rozwijane. Tym bardziej należy doceniać, gdy kolejne pokolenia, czerpiąc z dokonań rodzinnych, podążają własnymi ścieżkami. Efekty bywają nader intrygujące.

Przykłady pięknej rodzinnej tradycji artystycznej będzie można poznać na wystawie "Rodzina to sztuka" jaki przygotowało Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Wernisaż wystawy odbędzie się we środę 6 lutego o godzinie 17:00 w siedzibie Muzeum, przy ul. Zamkowej 2a w Wejherowie. Wystawa dostępna będzie do 10 marca.

Na ekspozycji będzie można podziwiać prace trzech Twórców. Panią Annę Lewalską (z domu Klejbor) oraz Panów Tadeusza i Piotra Klejborów prócz więzów krwi łączy mobilizująca do działania wrażliwość oraz chęć artystycznej wypowiedzi. Każdy z Twórców prezentuje inny rodzaj sztuki, każdy posługuje się też inną, ulubiona przez siebie techniką.

Anna Lewalska z domu Klejbor, mieszkanka Wejherowa. Absolwentka Studiów Edukacji w zakresie Sztuk Plastycznych przy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Stosuje różnorodne techniki artystycznego wyrazu, m.in. tradycyjne malarstwo czy rysunek. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Piotr Klejbor z zawodu kucharz, mieszkaniec Rumi. Od wielu lat tworzy autorską techniką polegającą na wycinaniu i przyklejaniu na deski elementów z cienkiej kory drzew o różnym zabarwieniu. Na początku koncentrował się na przedstawianiu pojedynczych obiektów, dziś wykleja duże panoramiczne krajobrazy, głównie architektoniczne.

Tadeusz Klejbor pochodzi z pięknych i malowniczych Borów Tucholskich. Obecnie mieszka w Rumi. Jego hobby sięga lat 80, kiedy to podczas częstych wyjazdów z rodziną w polskie góry zaczął zbierać korzenie. Fantazyjne, nieregularne kształty fragmentów drzew zainspirowały Artystę do tego stopnia, że zaczął z nich formować postaci ludzi czy zwierząt.

qratorPrzeczytaj również
Na czym polega wygląd fit i jak połączyć szczupłą, atrakcyjną sylwetkę z wytrenowanym i umięśnionym ciałem. Projekt Vip Healthly to przedsięwzięcie w którym rywalizują osoby no co dzień łączące...

2019-07-17 09:58:06

Wspólną zabawą i zawodami piłkarskimi uczczą pamięć Michała Mazura koledzy z Klubu Sportowego Chopina Wejherowo. W najbliższy piątek rozpoczyna się IX edycja Turnieju Piłki Nożnej im. Michała...

2019-07-11 13:06:36

Lipcowe i sierpniowe niedziele to koncerty w Parku Miejskim im A. Majkowskiego w Wejherowie. Organizatorem koncertów jest Wejherowskie Centrum Kultury, które zaprasza mieszkańców i turystów na...

2019-07-02 10:36:50

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!