WRACAJĄ PIŁKARZE

WRACAJĄ PIŁKARZE

Za dwa tygodnie rusza runda wiosenna II ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa...
AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

AKCJA "PRĘDKOŚĆ"

Dziś i jutro na drogach powiatu wejherowskiego przeprowadzana będzie...
NIEWYBUCH NA KORTACH

NIEWYBUCH NA KORTACH

Niecodzienna sytuacja na terenie wejherowskich kortów tenisowych przy ul....
POLICZONO BEZDOMNYCH

POLICZONO BEZDOMNYCH

W nocy z 13 na 14 lutego br., w całym kraju odbyła się akcja badanie...
DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

DZIWNE ZDARZENIA NA RONDACH

Rondo, czyli skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie bez racji uważane jest za...
16
Sobota
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ARTYSTYCZNA RODZINA

2019-02-06 10:55:17

Nieczęsto zdarza się, że talenty artystyczne pojawiające się w rodzinie, są w następnych pokoleniach twórczo rozwijane. Tym bardziej należy doceniać, gdy kolejne pokolenia, czerpiąc z dokonań rodzinnych, podążają własnymi ścieżkami. Efekty bywają nader intrygujące.

Przykłady pięknej rodzinnej tradycji artystycznej będzie można poznać na wystawie "Rodzina to sztuka" jaki przygotowało Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Wernisaż wystawy odbędzie się we środę 6 lutego o godzinie 17:00 w siedzibie Muzeum, przy ul. Zamkowej 2a w Wejherowie. Wystawa dostępna będzie do 10 marca.

Na ekspozycji będzie można podziwiać prace trzech Twórców. Panią Annę Lewalską (z domu Klejbor) oraz Panów Tadeusza i Piotra Klejborów prócz więzów krwi łączy mobilizująca do działania wrażliwość oraz chęć artystycznej wypowiedzi. Każdy z Twórców prezentuje inny rodzaj sztuki, każdy posługuje się też inną, ulubiona przez siebie techniką.

Anna Lewalska z domu Klejbor, mieszkanka Wejherowa. Absolwentka Studiów Edukacji w zakresie Sztuk Plastycznych przy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Stosuje różnorodne techniki artystycznego wyrazu, m.in. tradycyjne malarstwo czy rysunek. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Piotr Klejbor z zawodu kucharz, mieszkaniec Rumi. Od wielu lat tworzy autorską techniką polegającą na wycinaniu i przyklejaniu na deski elementów z cienkiej kory drzew o różnym zabarwieniu. Na początku koncentrował się na przedstawianiu pojedynczych obiektów, dziś wykleja duże panoramiczne krajobrazy, głównie architektoniczne.

Tadeusz Klejbor pochodzi z pięknych i malowniczych Borów Tucholskich. Obecnie mieszka w Rumi. Jego hobby sięga lat 80, kiedy to podczas częstych wyjazdów z rodziną w polskie góry zaczął zbierać korzenie. Fantazyjne, nieregularne kształty fragmentów drzew zainspirowały Artystę do tego stopnia, że zaczął z nich formować postaci ludzi czy zwierząt.

qratorPrzeczytaj również
W ramach cyklu spotkań z ludźmi polityki, kultury, sztuki i mediów organizowanych przez Agencję Nehrebeccy, Małe Trójmiasto Kaszubskie odwiedzi Hanna Suchocka – premier rządu RP oraz ambasador...

2019-02-12 10:00:20

Jeśli nie planujesz wyjazdu w ferie, a twoje dzieci nie mają co ze sobą zrobić, to masz jeszcze szanse skorzystać z oferty zorganizowanych zajęć, jakie proponują wejherowskie instytucje edukacji...

2019-02-08 12:21:20

Przełożony, w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz, koncert w ramach cyklu Akademia w Pałacu, odbędzie się 13 lutego. Program przewiduje pieśni Stanisława Moniuszki w...

2019-02-06 18:03:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!