GRYF POKAZAŁ MOC

GRYF POKAZAŁ MOC

Przebudzenie nadeszło w najbardziej potrzebnym momencie. W XXX kolejce II...
OSTATNI MECZ TYTANÓW

OSTATNI MECZ TYTANÓW

W najbliższą niedzielę piłkarze ręczni KS Tytani Wejherowo po raz ostatni w...
ROWER W STYLU RETRO

ROWER W STYLU RETRO

Oryginalny Tricycle z 1890 roku, replika bicykla, rowery wojskowe z czasów...
KICKBOXING NA LATO

KICKBOXING NA LATO

Rozpoczęły się zapisy do Letniej Akademii Kickboxingu dla dzieci. Zajęcia...
ZAGRALI DLA HOSPICJUM

ZAGRALI DLA HOSPICJUM

Osoby Premiera była wyczekiwana z dużym zainteresowaniem i ciekawością. Ci...
25
Czwartek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

ARTYSTYCZNA RODZINA

2019-02-06 10:55:17

Nieczęsto zdarza się, że talenty artystyczne pojawiające się w rodzinie, są w następnych pokoleniach twórczo rozwijane. Tym bardziej należy doceniać, gdy kolejne pokolenia, czerpiąc z dokonań rodzinnych, podążają własnymi ścieżkami. Efekty bywają nader intrygujące.

Przykłady pięknej rodzinnej tradycji artystycznej będzie można poznać na wystawie "Rodzina to sztuka" jaki przygotowało Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Wernisaż wystawy odbędzie się we środę 6 lutego o godzinie 17:00 w siedzibie Muzeum, przy ul. Zamkowej 2a w Wejherowie. Wystawa dostępna będzie do 10 marca.

Na ekspozycji będzie można podziwiać prace trzech Twórców. Panią Annę Lewalską (z domu Klejbor) oraz Panów Tadeusza i Piotra Klejborów prócz więzów krwi łączy mobilizująca do działania wrażliwość oraz chęć artystycznej wypowiedzi. Każdy z Twórców prezentuje inny rodzaj sztuki, każdy posługuje się też inną, ulubiona przez siebie techniką.

Anna Lewalska z domu Klejbor, mieszkanka Wejherowa. Absolwentka Studiów Edukacji w zakresie Sztuk Plastycznych przy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Stosuje różnorodne techniki artystycznego wyrazu, m.in. tradycyjne malarstwo czy rysunek. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Piotr Klejbor z zawodu kucharz, mieszkaniec Rumi. Od wielu lat tworzy autorską techniką polegającą na wycinaniu i przyklejaniu na deski elementów z cienkiej kory drzew o różnym zabarwieniu. Na początku koncentrował się na przedstawianiu pojedynczych obiektów, dziś wykleja duże panoramiczne krajobrazy, głównie architektoniczne.

Tadeusz Klejbor pochodzi z pięknych i malowniczych Borów Tucholskich. Obecnie mieszka w Rumi. Jego hobby sięga lat 80, kiedy to podczas częstych wyjazdów z rodziną w polskie góry zaczął zbierać korzenie. Fantazyjne, nieregularne kształty fragmentów drzew zainspirowały Artystę do tego stopnia, że zaczął z nich formować postaci ludzi czy zwierząt.

qratorPrzeczytaj również
Osoby Premiera była wyczekiwana z dużym zainteresowaniem i ciekawością. Ci co przybyli liczyli przede wszystkim na dobra zabawę. Nie zawiedli się. Zadowoleni mogą być także organizatorzy...

2019-04-24 09:46:49

Przed nami XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu, który odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs przeznaczony jest dla amatorskich chórów i...

2019-04-18 13:23:33

Za tydzień premiera spektaklu komediowego, przygotowywanego wspólnie przez Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie , Szkołę Podstawową nr 9 i Wejherowskiego Centrum Kultury. Trwają ostatnie...

2019-04-16 11:11:01

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!