KONIEC PRZEBUDOWY

KONIEC PRZEBUDOWY

Ulga dla pasażerów komunikacji miejskiej i zmotoryzowanych. Reda znowu...
ZATRZYMANA 15-LATKA

ZATRZYMANA 15-LATKA

Funkcjonariuszem policji jest się nie tylko na służbie. Dzięki...
POLICJANCI NA KORTACH

POLICJANCI NA KORTACH

Tym razem nie chodziło o żadna policyjną akcję, a o profilaktykę. W ramach...
NOWA ENERGIA

NOWA ENERGIA

W ramach projektu Stolemy Energii wejherowskie trafostacje stają się...
VIP HEATHLY FIT

VIP HEATHLY FIT

Na czym polega wygląd fit i jak połączyć szczupłą, atrakcyjną sylwetkę z...
21
Niedziela
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

FERIE W MIEŚCIE

2019-02-08 12:21:20

Jeśli nie planujesz wyjazdu w ferie, a twoje dzieci nie mają co ze sobą zrobić, to masz jeszcze szanse skorzystać z oferty zorganizowanych zajęć, jakie proponują wejherowskie instytucje edukacji i kultury. Trzeba się jednak pospieszyć, bo zostały już ostatnie miejsca.

Pogoda nas nie rozpieszcza. Za oknem wydaje się, że jest wiosna, a tymczasem nie mamy jeszcze połowy lutego. W najbliższy poniedziałek (11 lutego) rozpoczynają się zimowe ferie szkolne, które potrwają do dwa tygodnie. Dla tych, którzy spędzą je w domu, wejherowskie instytucje edukacji, sportu i Kultury przygotowały ciekawe propozycje.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej organizuje Ferie Zimowe w Muzeum, w ramach których odbędą się dwa turnusy zajęć dla dzieci w wieku 8 – 10 lat. W programie między innymi: warsztaty komiksowe, podstawy malarstwa sztalugowego i rysunku ołówkiem, lepienie w glinie, gry i zabawy planszowe, warsztaty fotograficzne i teatralne, a także przygotowywanie słodkich wypieków.

Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na specjalne "feryjne warsztaty" z mnóstwem interesujących zajęć dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Dzieci i młodzież mogą wybrać np.: taniec jazzowy i współczesny, poznawanie techniki nagrań i realizacji dźwiękowych, kreatywne warsztaty twórcze – mydlarskie, malowanie piaskiem, tworzenie mozaiki, czy ozdabianie przedmiotów użytkowych. Chętni mogą skorzystać z warsztatów szydełkowania, tkaniny tradycyjnej i patchworku, warsztatów ceramicznych albo poznać podstawowe techniki lalkarskie lub poznać i zagrać w przeróżne gry planszowe.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie dla najmłodszych przygotowała między innymi cykl spotkań poświęconych bajkom dalekiego wschodu. Odbędą się spektakle dla dzieci w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek oraz zabawy muzyczno-ruchowe z animatorami. Poza tym dzieci i młodzież korzystać może z bogatych zbiorów bibliotecznych.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie w ramach ferii zimowych przygotowała zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 7 – 10 lat, które odbywać się będą codziennie od poniedziałku 11 lutego do piątku 15 lutego. W drugim tygodniu ferii (18 – 22 luty) odbywać się będą warsztaty filmowe z animacji poklatkowej dla dzieci w wieku 9 – 13 lat.

Tradycyjnie bardzo wszechstronną ofertę przygotował Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych. W ramach zajęć skorzystać można z "Artystycznych Ferii" gdzie na dzieci i młodzież czekają warsztaty wokalne, warsztaty grafiki i linorytu, zajęcia taneczne (hip-hop, salsa) oraz projekcje filmowe.

Na nudę nie będzie więc można narzekać, tym bardziej, że wiele szkół w okresie ferii także przygotowała zajęcia artystyczne i sportowe dla zainteresowanych uczniów.

qratorPrzeczytaj również
Na czym polega wygląd fit i jak połączyć szczupłą, atrakcyjną sylwetkę z wytrenowanym i umięśnionym ciałem. Projekt Vip Healthly to przedsięwzięcie w którym rywalizują osoby no co dzień łączące...

2019-07-17 09:58:06

Wspólną zabawą i zawodami piłkarskimi uczczą pamięć Michała Mazura koledzy z Klubu Sportowego Chopina Wejherowo. W najbliższy piątek rozpoczyna się IX edycja Turnieju Piłki Nożnej im. Michała...

2019-07-11 13:06:36

Lipcowe i sierpniowe niedziele to koncerty w Parku Miejskim im A. Majkowskiego w Wejherowie. Organizatorem koncertów jest Wejherowskie Centrum Kultury, które zaprasza mieszkańców i turystów na...

2019-07-02 10:36:50

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!