MEDAL W BUDAPESZCIE

MEDAL W BUDAPESZCIE

W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w...
RODZINNY RAJD

RODZINNY RAJD

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na rajd przygotowany specjalnie...
BREL W MUZEUM

BREL W MUZEUM

Piosenki Jacquesa Brela zagoszczą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki...
HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

HISTORYCZNY RAJD ROWEROWY

Propozycja nie tylko dla rowerowych maniaków. Gdański Oddział Instytutu...
MARSZ Z KIJKAMI

MARSZ Z KIJKAMI

Kilkuset zawodników, w różnym wieku, stawiło się na starcie zawodów z cyklu...
22
Środa
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Emila, Neleny, Romy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WEEKEND Z KARATE

2019-03-12 15:10:26

Aż dwie imprezy sportowe zorganizował w miniony weekend Karate Klub Wejherowo. W hali PZS nr 2, w sobotę odbył się Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym, a w niedzielę – "Przedszkolandia" dla maluchów.

W sobotę 9 marca w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Strzeleckiej odbył się. Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego zorganizowany przez Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku i Karate Klub Wejherowo przy wsparciu Starostwa Powiatu Wejherowskiego i Urzędu Miasta Wejherowo.

Na starcie stanęło 250 zawodników, z 11 klubów – 10 z terenu województwa pomorskiego i 1 z województwa zachodnio-pomorskiego. Rywalizowano w 6 kategoriach wiekowych: dzieci, młodziki, juniorzy młodsi, juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy, w 43 konkurencjach.

Szczegółowe wyniki poszczególnych konkurencji oraz miejsca zajęte przez zawodników Karate Klub Wejherowo publikujemy w załączeniu.

- Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym odbywa się w Wejherowie od lat 90-tych. Rokrocznie rywalizuje w nim kilkuset zawodników z całego województwa pomorskiego. Turniej jest jedną z eliminacji do Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym, które w tym roku odbędą się w Lublinie w dniach 21-22 czerwca, a także przygotowaniem do Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym, który z kolei odbędzie się w dniach 14-15 czerwca we Wrocławiu. Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym jest doskonałą formą propagowania karate tradycyjnego wśród społeczności lokalnej. Ponadto sprzyja integracji dzieci i młodzieży trenującej nie tylko w naszym klubie, ale także w innych klubach rozsianych na terenie całego województwa pomorskiego i nie tylko, gdyż jak co roku, i dzisiaj gościliśmy zawodników z Koszalina – powiedział Mirosław Ellwart, założyciel i prezes Karate Klubu Wejherowo oraz Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego w Gdańsku.

W drużynowej klasyfikacji medalowej triumfowała ekipa Karate Klub Wejherowo zdobywając w sumie 18 złotych medali, 19 srebrnych, 19 brązowych i 16 razy wywalczając czwarte miejsca, przed AKT Koszalin i KK Bytów.

Niedziela (10 marca) należała do najmłodszych. W turnieju o nazwie "Przedszkolandia" – zawodach dla przedszkolaków, udział wzięło pięć ekip, w sumie ponad 60 przedszkolaków. Najmłodsi rywalizowali w siedmiu konkurencjach ogólno sportowych, takich jak: tor przeszkód, trening z elementami karate, bieg na 20 m, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską 1 kg, próba celności i gimnastyka. Było dużo znakomitej zabawy i współzawodnictwa.

Zwycięzcą "Przedszkolandii" została drużyna Przedszkola Przyjaciół Kubusia Puchatka z Wejherowa, przed Przedszkolem z Ciekocina i Drużyną Przedszkolną Karate Klub Wejherowo. Kolejne miejsca zajęli Przedszkole Przygoda z Wejherowa oraz Przedszkole Bajkowy Dworek z Wejherowa.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: T. Magulski, O. CzoskaPrzeczytaj również
W miniony weekend kadra Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w zawodach z cyklu Puchar Świata: Hungarian Kickboxing World Cup. W tych prestiżowych zawodach mieliśmy dwoje naszych...

2019-05-21 13:37:59

Rozpoczęły się zapisy do Letniej Akademii Kickboxingu dla dzieci. Zajęcia będą prowadzone w okresie letnich wakacji i przeznaczone są dla dzieci w wieku 7 – 13 lat. Uczestnictwo w zajęciach jest...

2019-04-25 09:19:50

Wejherowskie kickboxerki ponownie na podium. W zawodach Puchar Świata Austrian Classic w kickboxingu, startujące w kadrze Polskiego Związku Kickboxingu, Zuzanna  Kalbarczyk i Paulina Stenka w...

2019-04-15 11:54:39

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!