"SOBIESKI" ZWYCIĘŻA

"SOBIESKI" ZWYCIĘŻA

W hali sportowej Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, odbyła...
MISTRZYNIE "KOSZA"

MISTRZYNIE "KOSZA"

Dziewczęta z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi zwyciężyły w Powiatowej...
STYPENDIA ARTYSTYCZNE

STYPENDIA ARTYSTYCZNE

Muzycy, malarze, filmowcy i pisarze. Aż stu artystów otrzymało finansowe...
WIOSENNE PORZĄDKI

WIOSENNE PORZĄDKI

Wiosnę już czuć powietrzu ,a co za tym idzie, czas na pozimowe porządki....
"ÓSEMKA" WYGRYWA

"ÓSEMKA" WYGRYWA

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, odbyły się Powiatowe...
21
Czwartek
Marzec 2019
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
25262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

WEEKEND Z KARATE

2019-03-12 15:10:26

Aż dwie imprezy sportowe zorganizował w miniony weekend Karate Klub Wejherowo. W hali PZS nr 2, w sobotę odbył się Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym, a w niedzielę – "Przedszkolandia" dla maluchów.

W sobotę 9 marca w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Strzeleckiej odbył się. Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego zorganizowany przez Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku i Karate Klub Wejherowo przy wsparciu Starostwa Powiatu Wejherowskiego i Urzędu Miasta Wejherowo.

Na starcie stanęło 250 zawodników, z 11 klubów – 10 z terenu województwa pomorskiego i 1 z województwa zachodnio-pomorskiego. Rywalizowano w 6 kategoriach wiekowych: dzieci, młodziki, juniorzy młodsi, juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy, w 43 konkurencjach.

Szczegółowe wyniki poszczególnych konkurencji oraz miejsca zajęte przez zawodników Karate Klub Wejherowo publikujemy w załączeniu.

- Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym odbywa się w Wejherowie od lat 90-tych. Rokrocznie rywalizuje w nim kilkuset zawodników z całego województwa pomorskiego. Turniej jest jedną z eliminacji do Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym, które w tym roku odbędą się w Lublinie w dniach 21-22 czerwca, a także przygotowaniem do Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym, który z kolei odbędzie się w dniach 14-15 czerwca we Wrocławiu. Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym jest doskonałą formą propagowania karate tradycyjnego wśród społeczności lokalnej. Ponadto sprzyja integracji dzieci i młodzieży trenującej nie tylko w naszym klubie, ale także w innych klubach rozsianych na terenie całego województwa pomorskiego i nie tylko, gdyż jak co roku, i dzisiaj gościliśmy zawodników z Koszalina – powiedział Mirosław Ellwart, założyciel i prezes Karate Klubu Wejherowo oraz Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego w Gdańsku.

W drużynowej klasyfikacji medalowej triumfowała ekipa Karate Klub Wejherowo zdobywając w sumie 18 złotych medali, 19 srebrnych, 19 brązowych i 16 razy wywalczając czwarte miejsca, przed AKT Koszalin i KK Bytów.

Niedziela (10 marca) należała do najmłodszych. W turnieju o nazwie "Przedszkolandia" – zawodach dla przedszkolaków, udział wzięło pięć ekip, w sumie ponad 60 przedszkolaków. Najmłodsi rywalizowali w siedmiu konkurencjach ogólno sportowych, takich jak: tor przeszkód, trening z elementami karate, bieg na 20 m, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską 1 kg, próba celności i gimnastyka. Było dużo znakomitej zabawy i współzawodnictwa.

Zwycięzcą "Przedszkolandii" została drużyna Przedszkola Przyjaciół Kubusia Puchatka z Wejherowa, przed Przedszkolem z Ciekocina i Drużyną Przedszkolną Karate Klub Wejherowo. Kolejne miejsca zajęli Przedszkole Przygoda z Wejherowa oraz Przedszkole Bajkowy Dworek z Wejherowa.

Tomasz Magulski

tomasz.magulski@tubawejherowa.pl

foto: T. Magulski, O. CzoskaPrzeczytaj również
Z trzema medalami wraca ekipa naszych kickboxerów z Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Kick Light, jakie odbywały się w miniony weekend w Kartuzach. W zawodach uczestniczyli...

2019-03-18 12:27:35

Pod koniec lutego w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów sportowych  Marszałka Województwa Pomorskiego dla wybitnie uzdolnionych sportowców. Wśród...

2019-03-07 22:53:40

Jeśli interesują cię japońskie sztuki walki, przyjdź w najbliższą sobotę do hali sportowej PZS nr 2 w Wejherowie i kibicuj podczas Pomorskiego Turnieju w Karate Tradycyjnym, jaki organizuje...

2019-03-07 22:33:31

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!